Автор Тема: Настройка на мрежа  (Прочетена 756 пъти)

b0yan

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Настройка на мрежа
« -: Jun 10, 2008, 14:44 »
Здравейте,проблема при мен е че искам да подкарам две мрежи на една машина т.е. имам ADSL който си го разпределям през Linux машина с 2 lan карти,всичко си работи перфектно,но имам кабел от друг доставчик които има FTP, неговата мрежа е с други IP-a, идеята ми е можели след 2 lan карта да сложа switch в който да влизат кабела от рутера,кабела който имам от другия доставчик и моя кабел от компа ми където ползвам нет и с IP което съм си задал да ползвам нет 192.168.0.1 да ползвам услугите на FTP-o от другата мрежа 85.47.0./24,дали може някак си да ги смеся двете мрежи в рутера на eth1
Активен

Hapkoc

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2117
    • Профил
Настройка на мрежа
« Отговор #1 -: Jun 10, 2008, 15:20 »
Не. Резултатът ще е голямо мазало.

Купи още една мрежова карта за маршрутизатора и бодни в нея кабела от втория доставчик.
Активен

b0yan

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Настройка на мрежа
« Отговор #2 -: Jun 10, 2008, 15:38 »
Мисля че се получи но не по този начин по който обясних,на eth0 от кадето ми влиза нета на ADSL  качих едно IP на другия доставчик ifconfig eth0:0 85.47.0.0/24 като между ADSL и eth0 има switch,кабела на модема,рутера и др. доставчик влизат в switch-а а през eth1 си пускам мойто IP което съм си задал и така си позлзвам интернет от ADSL и FTP от другия доставчик,все пак благодаря
Активен