Автор Тема: Лоша новина за Windows Phone - Google спира Google Sync  (Прочетена 15159 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
От 30 януари 2013 г. потребителите на Google Sync - услугата, която позволява синхронизация на Gmail, Google Calendar и Contacts с Microsoft Exchange ActiveSync, ще трябва да си намерят алтернатива, защото Google възнамеряват да спрат поддръжката за нея.

От компанията препоръчват на потребителите да използват CalDAV, CardDAV и IMAP като заместители на досегашните услуги. Добрата новина обаче е, че ако вече сте настроили услугата, тя ще продължи да работи, но за нови потребители няма да е достъпна. Google Sync ще остане и работеща услуга за бизнес абонатите, правителствените и образователните организации.

Това може да се окаже сериозен проблем за потребителите на Windows Phone, тъй като платформата разчита на Exchange ActiveSync за синхронизация с продуктите на Google. Apple и Google залагат на стандартите CalDAV и CardDAV, но Microsoft не поддържа нито един от тях. Не е изключено това да се промени до 30 януари, което означава повече работа около празниците за инженерите на Microsoft.

Източник

Сещам се за това, как започнаха да се развиват уеб технологиите когато ФФ, а после и други браузери базирани на свободни енжнии отнеха монопола на ИЕ и вече ИЕ се съобразява със стандартите, а не разработчиците с него :D . Дори вече си мисля, че никой разработчик 5 пари не дава как ще се изобразяват нещата му с ИЕ :D .
С тази комбина за поддръжка на единни стандарти между Епъл и Гугъл, ще вземем още една територия от Уиндоус ми се струва :D .

П.С Преди тази новина, четох някъде, че Гугъл прекратява всички всичките си приложения за Уиндоус Фон, а като причина се изтъква малкия пазарен дял на системата :D
« Последна редакция: Dec 15, 2012, 11:58 от backinblack »
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Не мисля, че "малкият" брой потребители е реалният проблем на гугъл!

По-скоро им е проблем, че майкрософт им е директна конкуренция и всеки човек може много лесно да мигрира от андроид на WindowPhone, аз съм такъв светъл пример, а вече имам и няколко познати които го направиха...
Дефакто се опитват да отрежат микро-меките и да затруднят потребителите им...
Предполагам, че с някой и друг ъпдейт, ще оправят нещата... Или поне за уиндоус 8 ще ги оправят.  :)

Да не говорим, че в windowsphone, синхронизирането е много по-добро от това в андроид и има в пъти по-малко проблеми...
Вероятно са им станали трън в очите и се опитват да убият цветето, още в зародиш...
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ама то е ясно, че това е целта и плевелите трябва да се убиват в зародиш, а не да се свиква със съществуването им, щото за момента има нужда от тях.
Всички искаме да има по-добра поддръжка за Линукс, но как да стане при този нисък пазарен дял!!!?
Кой луд ще вложи средства за разработка на драйвери при по-малко от 5% дял? За това и въпреки, че игри не играя и пет пари не давам за това дали ще работят под Линукс, очаквам точно Убунту и Валве да допринесат най-много за драйверите на хардуера.
С това, че вместо да си намериш добрите варианти за себе си и да ползваш и рекламираш Андроид, а не Уиндоус вървиш и срещу собствените си интереси като помагаш на МС да изгради добра по-добра еко система и производителите на хардуер да се съобразяват повече с него, от колкото с всички.
Каквото и да си говорим, в Линукс има доста неща взаимствани от МС и то, защото са ги внедрили по-рано, хората са свикнали и Линукс им предлага само свободна алтернатива на това на което са свикнали, а не иновации!
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Виж сега, "свободната" философия ми е през оная работа, честно казано...
Не ме интересува дали ще дам 30-40 $ за система, която ще ми работи или 0 за такава, която ще ми скъсва нервите и обратното...

Ползвам това, което ми върши работа, за десктоп ми е най-удобно убунту и имам най-малко проблеми с него, а за телефон, искам нещо стабилно, бързо и без бъгове... Затова и ползвам Windows Phone, също така искам и еко-система.

Не мисля, че е нормално дори да не мога да си отворя Nexus 7-цата под линукс и да ми се налага да ползвам adb...
Не ми е приятно софтуера да е треторазряден и понеже е "open" да е боклук и всеки боклук, да се допуска до маркета... Контрол, трябва да има !

Това е като с реалният живот, типичен пример е 'Еврейският съюз"... Всеки боклук ходи където си иска и прави каквото си иска, а колко е хубаво с визовите режими и граничарите, които разстрелват на място!

Както казах за мен е важна еко системата и стабилната платформа, засега единствената максимално стабилна е WP... Микро-меките са се постарали много, не случайно е единствената без exploits, троянци и всякаква пасмина.
Съпоствана с двата и други, основни конкурента, на един и същ хардуер е много по-бърза... Еми какво повече да искам, да не говорим, че и професионалният дизайн е много важен.
Не прилича нито на детска играчка, нито на интерфейс който е правен в час по трудово и те затруднява или  ти яде от безценното място по екрана.
Активен

Mitaka

  • Гост
Виж сега, "свободната" философия ми е през оная работа, честно казано...
Не ме интересува дали ще дам 30-40 $ за система, която ще ми работи или 0 за такава, която ще ми скъсва нервите и обратното...

Ползвам това, което ми върши работа, за десктоп ми е най-удобно убунту и имам най-малко проблеми с него, а за телефон, искам нещо стабилно, бързо и без бъгове... Затова и ползвам Windows Phone, също така искам и еко-система.

Не мисля, че е нормално дори да не мога да си отворя Nexus 7-цата под линукс и да ми се налага да ползвам adb...
Не ми е приятно софтуера да е треторазряден и понеже е "open" да е боклук и всеки боклук, да се допуска до маркета... Контрол, трябва да има !

Това е като с реалният живот, типичен пример е 'Еврейският съюз"... Всеки боклук ходи където си иска и прави каквото си иска, а колко е хубаво с визовите режими и граничарите, които разстрелват на място!

Както казах за мен е важна еко системата и стабилната платформа, засега единствената максимално стабилна е WP... Микро-меките са се постарали много, не случайно е единствената без exploits, троянци и всякаква пасмина.
Съпоствана с двата и други, основни конкурента, на един и същ хардуер е много по-бърза... Еми какво повече да искам, да не говорим, че и професионалният дизайн е много важен.
Не прилича нито на детска играчка, нито на интерфейс който е правен в час по трудово и те затруднява или  ти яде от безценното място по екрана.

Напълно съм съгласен с мнението ти!
Въпреки, че не ползвам за момента телефон с Виндовс, съм имал вземане-даване с такъв, и наистина е доста по-стабилен и бърз от Андроид-ите. Сега, не искам никой да ме напада и да очаква да му давам обяснения кое как и защо е по-стабилно. Достатъчно е просто да използваш 2 седмици едното, после 2 седмици другото, и сам ще си направиш изводите.

Свободата.... такава свобода, заради която ще трябва да си качвам антивирусна програма на ТЕЛЕФОНА, и да ме е страх да инсталирам каквото и да е от съответният апп стор - не, мерси.
Точно там ТРЯБВА да има контрол и яко филтриране на боклуците, които се качват!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ами щом имате нужда от контрол, за да си ползвате нормално един телефон дори, имайте си го :D !
На мен антивирусна не ми трябва нито на лаптопа който е с Win7, нито на телефона с Андроид и въпреки, че е доста по-нисък клас от Нексус-а, не съм намерил смисъл да се ъпгрейдна с по-мощен, па камо ли и торкоз технологичен колкото разните шити и фони :D
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Еееех, какво доживяхме! В Линукс форум МС и Епъл да боготворим :D
Активен

Mitaka

  • Гост
Еееех, какво доживяхме! В Линукс форум МС и Епъл да боготворим :D

Никой не ги боготвори!!! Просто факти...
А Android е Linux точно колкото Linux е UNIX :)
Активен

spec1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 230
    • Профил
Android Е Linux .
И,разбира се, Linux Е UNIX базирана операционна система.
Както и  FreeBSD,OpenBSD,NetBSD, AIX,HP-UX , и т.н.
Всъщност , любимата ти OS-X е базирана на Darwin (вид BSD )
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Всички разбрахме, че нищо не разбирате от Линукс ползвайте си Маковете и М$ шитнити не плюйте по Андроид и Линукс. С Андроид мога да направя абсолютно всичко, което мога и с Линукс. Андроид е 100% Линукс и всичкият пазарен дял се дължи на Линукс. На мен затвореният код на М$ и Епъл ми е през оная работа не само ти може да си вулгарен. И OSX е 100% Unix, целият свят се крепи на Unix и C и за това мога да бъда благодарен на всички хора, допринесли за това и най-заслужилият от тях Денис Ричи.
« Последна редакция: Dec 15, 2012, 19:49 от bvbfan »
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Всички разбрахме, че нищо не разбирате от Линукс ползвайте си Маковете и М$ шитнити не плюйте по Андроид и Линукс. С Андроид мога да направя абсолютно всичко, което мога и с Линукс. Андроид е 100% Линукс и всичкият пазарен дял се дължи на Линукс. На мен затвореният код на М$ и Епъл ми е през оная работа не само ти може да си вулгарен. И OSX е 100% Unix, целият свят се крепи на Unix и C и за това мога да бъда благодарен на всички хора, допринесли за това и най-заслужилият от тях Денис Ричи.

А за незнаещият, да добавя, че целият андроид се крепи на джава... Ама ти си филмиран и мислиш, че има нещо общо с линукс и всичко е на Ц... :D
To и основната мърша виновна за бавната работа на андроида е точно Dalvik-VM - : ))
И андроида е с толкова сменени API-та, колкото са обръснатите косми от подмишниците на една средно-статистическа жена...
Той дори използва различна от X графична система. :)

Все едно да кажеш, че MAK е BSD вече... :D
Освен едно Hello-World на CLI, друго няма тръгне...
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
vyrgozunqk, само потвърждаваш думите ми, че не си запознат с Андроид, а само плямпаш. X сървъра не задължителен компонент към Линукс и Гугъл са избрали да си напишат API на Джава. Самата виртуална машина и както по-голямата част от кода е написан на С/С++, Джава-та е предпочетена като език от по-високо ниво. Без проблеми може да си пускаш скриптове и туулове през терминал-а.
Активен

Mitaka

  • Гост
vyrgozunqk, само потвърждаваш думите ми, че не си запознат с Андроид, а само плямпаш. X сървъра не задължителен компонент към Линукс и Гугъл са избрали да си напишат API на Джава. Самата виртуална машина и както по-голямата част от кода е написан на С/С++, Джава-та е предпочетена като език от по-високо ниво. Без проблеми може да си пускаш скриптове и туулове през терминал-а.


И си прав, и не си прав :)
Не знам защо са избрали точно Java, и точно това не харесвам в Андроида. Че са избрали именно Java.
Защото Java ми е създавала такива проблеми, че ми се е ревяло.
Някой ще каже, че е от некадърно написани приложения... не, не е. Просто има навика доста често да омаже цялата налична RAM памет, и тя да се заеме само от едно приложение. Като workaround по-умните препоръчват да се сложи лимит (т.е. приложението да се пусне с -Xmx=128M примерно), което го ограничава да ползва само 128 МБ памет. Честно казано, не знам дали това е валидно в Андроид. Но ако и там е така - файда, че телефона е с 1ГБ РАМ примерно...

Няма значение на какво е написана виртуалната машина, има значение какво изпълнява и какъв е резултата от това.

Имал съм Андроид телефони, които не са били хич евтини (около 700-800 лв. парчето), вярно - андроида беше 1.6 и 2.0, но съм го ползвал, не ми е харесал, и съм спрял да го ползвам.
В офиса имаме таблет с Андроид 4.0, не помня точният модел на таблета, някакъв Acer беше. На външен вид е уникален. Но няма такъв лаг, честно... и просто седи, и събира прах. Принципно го ползват програмистите да си тестват разни приложения на него, но вече 90% от клиентите избират... HTML5. Native приложенията се избягват, именно заради Java-ta. Това, което е Native е едно Web View, което извиква HTML-a. Дали HTML-a ще е в самият телефон или на сървър - няма никакво значение.
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
"скриптове и тулове, през терминала" - абе ти нормален ли си бе ?!
Ти изобщо не си вред, за телефони ли говорим или за терминал към вътрешната мрежа на IBM примерно ?!
Ти изобщо не си в час...

Ние говорим за качествени и функционални телефони, ако искам конзола в джоба, ще си купя някакво скапано ардуино и един дисплей... Ще ми излезне в пъти по-евтино...
Та дори и един скапан лаптоп за 2-300 лв... Пак ще е поне 2 пъти по-евтини от приличен телефон с андроид...

То и под мак, можеш както казах да пускаш някакви Hello-World, безполезни native BSD апликации...

А ако стигна да си правя скриптове на GSM-a, по-добре да си направя едно харакири!
Телефона е да се говори, евентуално слуша музика, синхронизира мейли и още няколко неща, които го превръщат в смартфон и го правят функционален, стабилен и надежден, той не трябва да те изоставя...!
 Ако искам козоли и в гъза, ще се преместя да спя в някой Data център..

Което ме подсеща да дам пример с моят Nexus 7 ( нали се води манната небесна на гугъл...). Фабрично е на 1.2 Гхз - така...
Един перформънс тест (quadrant standart ) - вади да речем със стоков кърнъл, около 3500 точки( грубо и по памет...)
Сега, ако хвана да сменя кърнъла с къстъм пак на същата честота, скачам на 5к+ ?!  И лага на цялата система намаля многократно - е това нормално ли е ?! - да ти работи апарата що-годе прилично, да се налага да сменяш кърнъли ?! - това са простотии!
« Последна редакция: Dec 16, 2012, 13:22 от vyrgozunqk »
Активен

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
За коледа ще си взема телефон за Windows. Чесно казано имам две устроства с АндоШит и повече такава грешка няма да направя. Първото с Android 2.1 върви що-годе добре. Второто с Андроид 4.1 е такаааааа боза...


А Google, че спират Google Sync ми е през оная работа. Имам корпоративен е-mail на Exchange така, а за останалите може да се мръднат на Outlook.com

Ползвам Линукс на лаптопа... щото върши работа
НЕ ползвам "Линукс" на телефона... щото за никъв не става

Така че да... Никакъв "удар" за телефонната боза, но голям маркетингов негатив за чичо Гошо. Зае** "Do no evil", в момента говорим за "I have not strategy (derp)"...

@bvbfan не знам за кви терминали и скриптове говориш, но показателно е, че един от най-хубавите терминални емулатори - PuTTY - работи прекрасно на Windows от 98 до 8, но ако трябва да го пуснем на Линукс....

П.П не очаквам никой да ме разубеждава. Мнението ми е единствено свръзано с първия пост в тази тема.
« Последна редакция: Dec 16, 2012, 13:43 от shoshon »
Активен