Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191774 пъти)

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #510 -: Jul 07, 2020, 21:20 »
Гого, да за същия случай, говоря. Не си хаби трафика да отваряш линка.

Ремо, чакай бе човек, на средата на част 1ва от фермана дето ми даде съм :) Документалното филмче също беше пълнометражно :) Онова детско за детето инженер беше по-лесно за абсорбиране :)
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #511 -: Jul 07, 2020, 22:18 »
Малко встрани съм от досегашната говоренка, извинявам се.
По какво се познава, че болен от Короната е излекуван? /Преди време кумът ми беше болен от "неверен китайски вирус" (така излезе в крайна сметка, никой доктор не знаеше какво е), дооооста преди "модата". От 140 стана 75 кила, две годин пази диети, остана без работа... И ако нямаше спестени парички (които се стопиха), не ми се мисли какво би могло да стане. Сега пак е шен (да ми е жив и здрав)./
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #512 -: Jul 07, 2020, 23:01 »
@malin1, много хубав въпрос и изобщо не е встрани от темата, защото този вирус засяга световната икономика в много големи мащаби
Казвал съм тук, че са ме обучавали лекари. Това се случваше в продължение на година и половина. Изнасял съм презентации, в които точно се засяга здравето на хората. Имали сме за гости лекари. Нито един от тях не ми е правил забележка. Много от тях ми стискаха ръцете, след като презентацията приключеше. Колежка ме беше викала да обяснявам на найна клиентка, като ме наричаше д-р Хикс. Пращал съм мои клиенти на определени специалисти, за да им поставят диагноза. Аз разбирах какво им е, след известно време разговор, но на практика нямахме медицинско образование. След седмица човека идва на нова среща и ми благодари, че съм го насочил правилно. Лекарите просто не поставят диагнози поне при половината си пациенти. Нагледал съм се на всякакви неща. Една клиентка ме носеше на ръце. Не можете да си представите чувството, да помогнеш на някой. На човек, който е отчаян. Отчаян от какво? Тъй наречените специалисти. А моето обучение беше само осемнадесет месеца. Толкова се работих в тази фирма. От казаното до тук. Зная, как функционираме, знная, какво са вируси, какво е имунна система, как работи.
Поради всичко това, не вярвам на почти нищо, кооето идва от медиите и от щаба конкретно. Вирус има. Но до там. Не е нищо от това, което го представят.

Защо вярвам в конспирацията за този вирус? Защото в момента няма ваксина, няма лечение. На практика единственото нещо, което може да се противопостави на това нещо е собствената ни имунна система.

Не съм чул и видял никой да обяснява, как да подпомогнем имунната си система. Как да я накараме да работи адекватно. Едиственото, което се чува , е, дали да носим маски., все още няма ваксина, да спазваме дистанция и подобни щуротии.

Реално, не помагат с нищо.

САЩ официално, пред камерите обявиха, как се броят умрелите от вируса - ако човек умре и го тестват положително, го пишат умрял от вируса. Няма значение действителната причина за смъртта му/ѝ.

На базата на това се определят политики, планове и всякакви други неща.

Дирижирано ли е? Очевидно. Планирано ли е? Най-вероятно. Ако тези две неща са верни, значи се гони цел. Със сигурност няма да ни хареса
« Последна редакция: Jul 07, 2020, 23:19 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #513 -: Jul 08, 2020, 00:04 »
Гого, да за същия случай, говоря.

Според мен е просто напомняне. Работата е там, че миналото лято същите сладкарници „Неделя“ финансираха скъп клип на Тита. Режисьор беше шесташкия син Кико. Това не може да значи нищо друго, освен заявка за влизане в политиката. И под политика не е задължително да се разбират избори, мандати и подобни неща. Самия факт, колко бързо беше извадено от „Капитал“ и гласувани поправки в ЗКПО и ЗДДС е удивлителен за флегматичната ни нищо не правеща държава.

И както казах в забутан в задното отврестие на географията град като Видин, това беше широко известна далавера с десетилетия. Щом са решили да го пресекат, има нещо. Това нещо не може да е различно от ламтеж за власт от неправилните хора.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #514 -: Jul 08, 2020, 00:08 »
Малко встрани съм от досегашната говоренка, извинявам се.
По какво се познава, че болен от Короната е излекуван? /Преди време кумът ми беше болен от "неверен китайски вирус" (така излезе в крайна сметка, никой доктор не знаеше какво е), дооооста преди "модата". От 140 стана 75 кила, две годин пази диети, остана без работа... И ако нямаше спестени парички (които се стопиха), не ми се мисли какво би могло да стане. Сега пак е шен (да ми е жив и здрав)./

Да уточним. Срещу вируси (какви да е) няма лечение. Могат да те хидртират, могат да те подхранват, могат да ти дават витамини, но не могат да те лекуват по никакъв начин. Лекуваш се сам. Ако тялото ти се пребори, се преборва. Ако не може, ядем благо жито.

Това, че роднината ти е станал от 140 на 75 ми се струва невероятно, чудесно, прекрасно. Дано ги задържи. Определено ще е по-здрав. Със старите му кила, всичко може да го повали.

Какво е шен?

п.п. Вирусите нямат националност.


доп.
===
Не бях прочел отговора на 4096. Той казва същото, но по-професионално. Все пак аз вземане-даване с доктори не съм имал.
« Последна редакция: Jul 08, 2020, 00:14 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #515 -: Jul 08, 2020, 00:59 »
шен - здрав , прав корав :) или по-точно: 6 точки
« Последна редакция: Jul 08, 2020, 01:01 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #516 -: Jul 08, 2020, 01:49 »
Е тогава жен-шен к'во е?  ;D
да не е - женски "здрав , прав корав"
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #517 -: Jul 08, 2020, 04:37 »
Един доктор обясняваше, че точно това е проблема на Ковид-19 - прекомерно силен отговор на имунната система и води до проблеми с белите дробове.
Той съветва да не се взимат никакви имуностимулатори, че се утежнява положението още повече. Дори понякога се прибягва имунопресори (май се казваха) да подтиска имунната система.
Аз мисля, че има няколко щама и затова се подхвърлят разнопосочни симптоми. На всичко отгоре се оказва, че има една шепа хора- супер преносители които заразяват наред народа и не се знае още защо и с какво точно са по-различни тези хора (може би обичат прилепи на скара).

Сега народа да се стяга за новата версия на Свинския грип и Бубонната чума (започват отново от Китай)
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

stealth01

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #518 -: Jul 08, 2020, 07:29 »
Предполага че урокът е да знаеш законодателството, и да не се правиш на тарика. Когато си законен, няма нищо лошо и не си тарикат?:
Това си е точно като хакерлъка. Ако знаеш как действа системата, може да я заобиколиш и да я накараш да работи за твои цели.
Тук вече опираме до шапките - бели, черни, всички цветове от етично-моралната палитра.

Не съм чул и видял никой да обяснява, как да подпомогнем имунната си система. Как да я накараме да работи адекватно. Едиственото, което се чува , е, дали да носим маски., все още няма ваксина, да спазваме дистанция и подобни щуротии.
Имунната система си работи. Големият процент хора, които са прекарали непознат вирус почти без последствия го доказва. Всъщност, проблем щеше да е всеки да започне да си играе с имунната си система като я стимулира с произволни вещества и препарати, което да доведе до отказът ѝ. Всички имуностимуланти трябва да се вземат в малки дози и за силно ограничен период от време.
Бях доста очуден, когато преди няколко години изкарах една пневмония и ме лекуваха точно с подтискане на имунитетът. Дори в уикипедия го пише като често използвано лечение ::)
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #519 -: Jul 08, 2020, 08:29 »
Дикига ще е активна анкетата ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #520 -: Jul 08, 2020, 08:30 »
......
По въпроса за заплатите около Сан Франциско явно не ме е разбрал колегата - и аз твърдя че са високи (най-вероятно Наков е взел средна за страната, но тук бе публикувна като средна заплата за Силициевата долина, с което вече не се съгласих) и затова  дадох като отправна точка цените на имотите - нали не си представяте некой със 120К заплатка да изплаща къща за по няколко милиона или наем $4-5К/месец (тук правилото е не повече от 30-40% от брутната заплата)
......

   Нека допуснем за момент,че си прав - заплатите са хипервисоки,
нямат проблеми с изплащането на наеми/ипотеки и т.н.
   Защо тогава от "Гугъл" (и не само) строят жилища ?
Има изказвания на техни официални представители,че въпросните
апартаменти ще ги дават под наем на служителите си(явно ще е
по-изгодно),тъй като в този район цените на  наемите (и на имотите) са безумни.
   Ами и аз казах същото.
Казах също и че могат да си намерят по-евтини жилища,но на
голямо разстояние от работата им.Как си представяш ИТ специалист
да пътува по няколко часа всеки ден (а и има задръствания и т.н.).
Факт ...

« Последна редакция: Jul 08, 2020, 08:32 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #521 -: Jul 08, 2020, 08:35 »
Не съм чул и видял никой да обяснява, как да подпомогнем имунната си система. Как да я накараме да работи адекватно. Едиственото, което се чува , е, дали да носим маски., все още няма ваксина, да спазваме дистанция и подобни щуротии.
Имунната система си работи. Големият процент хора, които са прекарали непознат вирус почти без последствия го доказва. Всъщност, проблем щеше да е всеки да започне да си играе с имунната си система като я стимулира с произволни вещества и препарати, което да доведе до отказът ѝ. Всички имуностимуланти трябва да се вземат в малки дози и за силно ограничен период от време.
Бях доста очуден, когато преди няколко години изкарах една пневмония и ме лекуваха точно с подтискане на имунитетът. Дори в уикипедия го пише като често използвано лечение ::)
Точно затова казах за адекватна имунна система, не подсилена. Зная, че свръхактивната имунна система е опасна, както и отслабената. Първата започва да напада здравите клетки в организма ни, втората не може да се прави с нашественици или изменени клетки.
Имуносупресори се използват най-често с други лекарства, на които имунната система би попречила.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #522 -: Jul 08, 2020, 08:47 »
Не съм чул и видял никой да обяснява, как да подпомогнем имунната си система. Как да я накараме да работи адекватно. Едиственото, което се чува , е, дали да носим маски., все още няма ваксина, да спазваме дистанция и подобни щуротии.
Имунната система си работи. Големият процент хора, които са прекарали непознат вирус почти без последствия го доказва. Всъщност, проблем щеше да е всеки да започне да си играе с имунната си система като я стимулира с произволни вещества и препарати, което да доведе до отказът ѝ. Всички имуностимуланти трябва да се вземат в малки дози и за силно ограничен период от време.
Бях доста очуден, когато преди няколко години изкарах една пневмония и ме лекуваха точно с подтискане на имунитетът. Дори в уикипедия го пише като често използвано лечение ::)
Точно затова казах за адекватна имунна система, не подсилена. Зная, че свръхактивната имунна система е опасна, както и отслабената. Първата започва да напада здравите клетки в организма ни, втората не може да се прави с нашественици или изменени клетки.
Имуносупресори се използват най-често с други лекарства, на които имунната система би попречила.

Заставам зад това (последното) твърдение като най-правилно !

Ако има прекалено силна реакция, то това е защото защитните сили не разпознават здравите от болни клетки.
Което както и да го погледнеш е някакъв вид дефицит на правилна/адекватна реакция пак е вид слабост.

От друга страна слабата или понякога дори отсъстваща реакция говори за прекалено слаба/отслабена инунна система, тоест и в двата случая имаме неадекватна (неправилно рабитеща) имунна система.!
« Последна редакция: Jul 08, 2020, 08:49 от ray »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #523 -: Jul 08, 2020, 08:59 »
......
По въпроса за заплатите около Сан Франциско явно не ме е разбрал колегата - и аз твърдя че са високи (най-вероятно Наков е взел средна за страната, но тук бе публикувна като средна заплата за Силициевата долина, с което вече не се съгласих) и затова  дадох като отправна точка цените на имотите - нали не си представяте некой със 120К заплатка да изплаща къща за по няколко милиона или наем $4-5К/месец (тук правилото е не повече от 30-40% от брутната заплата)
......

   Нека допуснем за момент,че си прав - заплатите са хипервисоки,
нямат проблеми с изплащането на наеми/ипотеки и т.н.
   Защо тогава от "Гугъл" (и не само) строят жилища ?
Има изказвания на техни официални представители,че въпросните
апартаменти ще ги дават под наем на служителите си(явно ще е
по-изгодно),тъй като в този район цените на  наемите (и на имотите) са безумни.
   Ами и аз казах същото.
Казах също и че могат да си намерят по-евтини жилища,но на
голямо разстояние от работата им.Как си представяш ИТ специалист
да пътува по няколко часа всеки ден (а и има задръствания и т.н.).
Факт ...

Ами явно Гугъл смята също че вече са им много големи заплатите и смята да им ги намали или задържи на тия нива а също така и да им вземе оправданието за повишение на заплатата, като им построи жилища (а освен това може би собствения им ИИ и/ли софтуер е направил сметката и им е казал че е по-евтино да строи отколкото да им вдига заплатите па те да си търсят там каквото намерят)

П.П. А между другото имаше хора които пътуваха на дълги растояния ежедневно (отиване и връщане) - само че аз знам за мъгливия Албион - живеят си значи там баровците във вилата в слънчева Испания/Португалия и всеки ден на нискотарфните авио компании и за по 15-20 евро и 20-30 мин. по късно кацат и беж на работа в Лондонското Сохо (и това бяха хора които праят милиони), а вечер обратно ...ама сега тая криза обърка нещата с тия спрени полети.
« Последна редакция: Jul 08, 2020, 09:20 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #524 -: Jul 08, 2020, 09:14 »
@jet не са само белите дробове засяга много сериозно и сърцето и доста вътрешни органи, по-сериозно тез с много ACE inhibitors

https://news.yale.edu/2020/05/27/seniors-covid-19-taking-ace-inhibitors-have-lower-hospitalization-risk

Проблемът е обаче, че и след като си отиде остават ...разсейки и те тогава почват проблемите - това е нещо малко като новичок - след време не се знае къде ще избие

Китайските учени откриваха разни бели топчета/бучки (бластофиброза) в белите дробове след възстановяването и пр. (ама май напоследък го покриха това изследване)

https://www.sciencenews.org/article/coronavirus-covid-19-some-patients-may-suffer-lasting-lung-damage

https://www.cnn.com/videos/health/2020/05/20/coronavirus-covid-19-long-term-impact-health-recovery-gupta-dnt-newday-vpx.cnn


The bottom line

Impaired lung function from SARS-CoV-2 infection can negatively affect other organs like the heart, kidneys, and brain, with significant health impacts that may last after getting over the infection.

Experts say that being placed in a hospital’s intensive care unit can result in post-intensive care syndrome, which includes diminished physical abilities and cognitive impairment. Also, the coronavirus could infect a part of the brain involved in breathing and circulation with, so far, unknown consequences.

П.П. Между другото най-лесно влизал през очите (там имало най-много инхибитори), а в носа няма (чак толкоз), ноо като стигне дробчето (те там са най-много щото е най-големия орган, но на кв. см са най-много в оченцата), тъй че пазете си очите - очелки, капки и пр.
« Последна редакция: Jul 08, 2020, 09:19 от remotexx »
Активен