Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191552 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #525 -: Jul 08, 2020, 09:44 »
И понеже Гого разправяше, че не било важно какво ни разправят сегашните, а трябвало да се гледа през очите на съвременниците... Аз за тоя нищо не знаех, ама архивите са живи - честит юбилей

https://faktor.bg/bg/articles/v-sayuz-turtsi-i-vizantiytsi-ubivat-posledniya-pazitel-na-rodopite-i-belomorieto-1
« Последна редакция: Jul 08, 2020, 09:46 от remotexx »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #526 -: Jul 08, 2020, 11:02 »
@jet не са само белите дробове засяга много сериозно и сърцето и доста вътрешни органи, по-сериозно тез с много ACE inhibitors

https://news.yale.edu/2020/05/27/seniors-covid-19-taking-ace-inhibitors-have-lower-hospitalization-risk

----
П.П. Между другото най-лесно влизал през очите (там имало най-много инхибитори) ...

Ремо друго пише. Инхибиторите са лекарства и се приемат през устата и те подтискат (ихибират) някакъв процес в организма. Инхибитора не е нещо от нашия организъм. (Може би се бърка с рецептор, за който се зацепвал вируса...Ама айде да не философстваме, че ще напишем някоя глупост.  8) )
В случая пише, че тези които вземат определен вид лекарства против кръвно (т.е вземат ace inhibitors) имали по-нисък риск за хоспитализация.

------
А относно темата съм за тоталното и изтъркване.
Рашките...Сащистан...Рашките...Сащистан...И така до безкрай.... Колко били лоши едните и колко били добри и правилни другите. Не ви ли омръзна.
« Последна редакция: Jul 08, 2020, 12:04 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #527 -: Jul 08, 2020, 12:48 »
...
А относно темата съм за тоталното и изтъркване.
Рашките...Сащистан...Рашките...Сащистан...И така до безкрай.... Колко били лоши едните и колко били добри и правилни другите. Не ви ли омръзна.

   Ааааааааааа, твърдо нье !
   Я колко ценна информация има вече в темата: кой,къде и какви
кинти получава,какви са наемите...
 Даже има конкретни данни - по градове.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #528 -: Jul 08, 2020, 13:47 »
Дикига ще е активна анкетата ?

Няма смисъл вече. Резултата е ясен.


А относно темата съм за тоталното и изтъркване.
Рашките...Сащистан...Рашките...Сащистан...И така до безкрай.... Колко били лоши едните и колко били добри и правилни другите. Не ви ли омръзна.

Аз бях да си остане тук, но глас народен, глас Божи. Шест на две е разтърсваща победа.

=*=

Да си чешаме езиците, не ни омръзва. По мое мнение и едните и другите са за сръбска музика. Но това е положението. Такива са носителите на прогреса, с това работим.

Половината ми приятели от студенството са цесекари, другата левскари. Любимият ни спор е Барселона сини ли са или червени. Интересно е, че доводите ни са еднакви. Красив, нападателен футбол.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #529 -: Jul 08, 2020, 14:49 »
Той и Цв.Цв. си взел апартамент под пазарни цени - ама не щото му е малка заплата.
Гугъл прави жилища (скоро и свирки ще прави) щото да не му бягат девелъпърите. Има и други компании които търсят същите специалисти (някои може да избягат и у София).
А вече се говори, че Гугъл не е мечта номер 1 работно място. Младежта иска Тесла, щото правят повече софтуер отколкото коли.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #530 -: Jul 08, 2020, 15:35 »
Да уточним. Ако говорим за последния известен апартамент на Цв. Цв., то той не го е купувал. По описанието на апартамента боде очите, че този апартамент собствениците на Артекс са направили за себе си. Той не е бил предназначен никога за продажба. Цв. Цв. е намерил неизвестна засега причина да ги изнуди да му го подарят. И е именно подарък. Апартамента, който уж разменил за този, те в същия момент „продават“ на негов човек.

Почти си мисля, че информацията за тази далавера е дошла от самите Артекс. Много мръсен номер им е скроил. Ако бях на тяхно място, сигурно нямаше да мога да му го простя. В някакъв момент ще видим тяхно отмъщение. Може и да не го видим, но ще се случи.

=*=

В Сан Франциско много отдавна се говори, че цените на имотите са безумно завишени особено в кварталите около централата на Азбуката. Гългъл борят този проблем. Не искат служителите им да бъдат ограбвани от спекуланти. Със сигурност са имали проблеми и напуснали хора заради цените на наемите и имотите.

Но това пак не решава проблема. Решава проблема за техните служители, но не и за града като цяло. В този град редовно има бунтове срещу Азбуката и в някакъв момент ще се консолидират и ще изберат кмет, който да прокуди Гългъл от града.

доп.
===

Не са само цените на имотите и наемите, макар те да тежат най-много. Всички цени на всичко в Сан Францико са в космоса. Този град става невъзможен за обитаване от нормални хора.

Не знам дали помните, но когато разБойко стана кмет на София, той дойде със същата програма. Да се вдигнат цените на всичко възможно, така, че ненужното население да бъде изгонено и града разтоварен. Иронично се случи обратното. Ако не броим транспорта и жилищата, то София е най-евтиното място за живеене може би на балканите, не само у нас. И продължава да се затлачва от население.
« Последна редакция: Jul 08, 2020, 15:39 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #531 -: Jul 08, 2020, 16:36 »
И понеже Гого разправяше, че не било важно какво ни разправят сегашните, а трябвало да се гледа през очите на съвременниците... Аз за тоя нищо не знаех, ама архивите са живи - честит юбилей

https://faktor.bg/bg/articles/v-sayuz-turtsi-i-vizantiytsi-ubivat-posledniya-pazitel-na-rodopite-i-belomorieto-1

Досега никога не бях чел, каквото и да е публикувано във „Фактор“. Причината е прозаична. Тези са фашисти, не искам да имам нищо общо с тях.

Обаче понеже ти даде връзката, това го прочетох. И ми хареса много.

Правя си няколко спекулативни извода. По-точно един. Крали Марко може и наистина да е син на жената на Момчил. Момчил е служил на сръбския крал, а по-късно има собствено господство... на сръбска територия. Местата, за които се обяснява, че са владени от Момчил в края на второто царство не са български, а сръбски. Освен това има близки династически връзки между българския и сръбския двор. За да изпратят жена му в Търново, тя очевидно не може да е нещо различно от болярка.

За Крали Марко е известно, че макар част от нашия фолклор, е сърбин и пада на Косово поле пак срещу турците.

Лошото е, че ние не знаем нищо за следващите четири века преди Възраждането. Сякаш в тях нищо не се е случвало. А това няма как да е вярно. Може наистина да се окаже, че Стефан Караджа му е далечен внук.

Като цяло е странно от къде се появиха чифликчиите, еснафите (наричали са ги уста!) и чорбаджиите. Сякаш са се пръкнали от нищото. Моята (абсолютно недоказана) теза е, че те са наследници на старите аристократични родове. Известно е, че много българи има в двора на султана. За поне един (сигурно са повече) се знае, че е станал велик везир. И е бил „по-богат от самия султан“. Как е възможно да се случи такова нещо в империя?

Самият Неофит Бозвели провел акцията на „Българския Великден“ никак не е случаен човек. Пише го даже във Википедия.

Освен това ни е добре известно, че турците превземат България с помощ от болярството. Не един и двама са се отдали в тяхна служба. Официалната версия е, че след като са свършили „мръсната работа“ са избити. Но дали е така?

Има ли логика да убиеш човек, който държи в подчинение враждебно настроено население?

Тези хора са имали и собствени войски, които са служили на султана. Защо му е на султана да си отслабва армията, след като води откровено експазионистична политика? Политиката остава такава дори след загубата при Виена.

Има доста мъгляви моменти в цялата история на робството. Определено още не ни е разказана, а може и никога да не стане.

Втория спекулативен извод, който си правя, е, че Момчил е бил около два метра висок. Това го мисля, защото средновековния българин (че и доста след това почти до миналия век) е бил нисък човек. Рядко се виждал мъж над метър и половина. Да мязали сме на японците по ръст. Един около двуметров човек, определено би изглеждал като „двама други“.

И връщайки се за последно на Крали Марко, за него също се твърди, че е бил от сои. За представители на дворянството ни също има подобни неща. Казвано е например и за Калоян.

Разбира се винаги го има момента на величаенето на героите.  Може в действителност да не са били толкова високи и силни. Но може и да са били.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #532 -: Jul 08, 2020, 16:48 »
Май съвсем скоро споменах, че започвам да се чудя, дали повечето хора не сме идиоти...
Изглежда, че в потвърждение на това се появяват все повече доказателства:

https://www.youtube.com/watch?v=2UYaWYw63GY
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #533 -: Jul 08, 2020, 17:25 »
Май съвсем скоро споменах, че започвам да се чудя, дали повечето хора не сме идиоти...
Изглежда, че в потвърждение на това се появяват все повече доказателства:

https://www.youtube.com/watch?v=2UYaWYw63GY
Ми принципно е така, но не трябва да се казва публично :) Когато комундето Христо Иванов цитира закона на парето, после бойко осребри ;)

Цитат на: stealth01
Това си е точно като хакерлъка. Ако знаеш как действа системата, може да я заобиколиш и да я накараш да работи за твои цели.
Тук вече опираме до шапките - бели, черни, всички цветове от етично-моралната палитра.
Много ми хареса това сравнение. Но ако трябва да го използвам, бих казал че кодът не само има вратички, но и неизпълним. Тест като дадеш рън и става краш :D

Цитат на: 4096bits
Точно затова казах за адекватна имунна система, не подсилена. Зная, че свръхактивната имунна система е опасна, както и отслабената. Първата започва да напада здравите клетки в организма ни, втората не може да се прави с нашественици или изменени клетки.
Имуносупресори се използват най-често с други лекарства, на които имунната система би попречила.
Най-доброто обяснение за свръх имунна система, което съм чувал е алергия.
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #534 -: Jul 08, 2020, 18:06 »
   Eто, вече стигнахме до консенсус: ИТ-тата тук живеят по-добре от
ИТ-тата в "силициевата долина",да идват в София и всичко ще е 6.
Там ги тормозят с безумно високи наеми,безумно високи цени ...
   Я какви предимства имаме тук: евтин алкохол,евтин секс,
евтино "бело" (опс). Какво му трябва повече на човек ?
« Последна редакция: Jul 08, 2020, 18:11 от spec1a »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #535 -: Jul 08, 2020, 19:37 »
   Eто, вече стигнахме до консенсус: ИТ-тата тук живеят по-добре от
ИТ-тата в "силициевата долина",да идват в София и всичко ще е 6.
Там ги тормозят с безумно високи наеми,безумно високи цени ...
   Я какви предимства имаме тук: евтин алкохол,евтин секс,
евтино "бело" (опс). Какво му трябва повече на човек ?

Ами познай какво ги спира - нема закон(и) т.е. не са т'ва нещата дето ще им "вземат парите" (алкохола, белото, и... те тия трите работи), ами ще им с случи случка като с Мишо Бирата, братя... (тук всеки сам може да попълни) последно Бобокови, Баневи, Василев, Черепов (поне частта със законния му бизнес де), 8те джуджета ще им се случат и пр., че освен от държавата и всички на държавна хранилка трябва и на частно да се вардят "TAD Group" etc. Те затова хората бягат от тая територията

https://www.youtube.com/watch?v=SwtJ82NCdGk
и специално за Гого текстовата версия:
https://clubz.bg/101026-hristo_ivanov_akostira_po_voda_v_imenieto_na_dogan_v_rosenec_video
« Последна редакция: Jul 08, 2020, 19:42 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #536 -: Jul 08, 2020, 20:31 »
и специално за Гого текстовата версия:
https://clubz.bg/101026-hristo_ivanov_akostira_po_voda_v_imenieto_na_dogan_v_rosenec_video

A ето една интересна реакция на случката:

https://www.youtube.com/watch?v=SwtJ82NCdGk
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #537 -: Jul 09, 2020, 13:42 »
Помнете, че животът е кратък и няма смисъл да спорим за глупости
https://m.offnews.bg/news/Nashite-avtori_2490/Kogato-linejkata-ne-dojde_732139.html

Това забравих да го изкоментирам. Венци Мицов ми е градски. Самото име подсказва, че е вла'. За разлика от повечето ми съграждани (включително жена ми, която дори не е видинчанка), аз нямам предразсъдъци към тях. Най-добрия ми приятел е вла'. Няма точна статистика, но поне 2/3 от населението на общината са власи. Останалите сме приходящи. Малко сме като София и шопите.

Мога само да спекулирам, дали произхода му е виновен за тези интелектуални напъни. Сигурно и аз, ако чувствах отхвърляне от обществото, щях да се правя, на какъвто не съм. Но от цялото нещо се е получило едно блудство.

Какво точно се опитва градския да каже с това послание?

Опитва се да обори тази една пета от българите, които смятали, че няма вирус и цялото нещо е заговор?

Първо. Как разбраха, че близо двадесет процента от българите мислят, че вирус няма?

Питали са хиляда човека. Не са питали пет милиона, питали са хиляда. Двеста от запитаните така мислят.

Добре. Обичам заигравки. Нека видим има ли вирус и има ли заговор.

Какво е един вирус? Това е РНК (понякога ДНК). Не може да се види, пипне, усети. Учените спорят може ли да се брои за живот. За съзнание не сме и стигнали.

С доста голяма убеденост може да се каже, че вирусите не съществуват. И това е по същата логика, каквато е логиката на съвременната наука.

Има ли заговор? Очевидно. Как така цял свят едновременно предприема напълно аналогични действия? Няма никакъв друг начин, освен важните клечки да са се събрали и договорили това да се случи. Това е заговор. Очеизваден. Няма такава случайност, която да доведе до едно и също навсякъде освен в Беларус и Швеция.

Нямаше изобщо да си играя да пиша за словоблудствата на Мицов, отговаряйки му с друго изнасилване на писмената реч. Но ме подразни една теза, която се насажда. Били сме овце. Ми такива сме. Ама не винаги сме били овце. И кога точно не сме били? През 1997-ма.

С Мицов сме почти набори, но явно помним различни неща. През 1997-ма нищо по никакъв начин не показваше, че не сме шайка, заблудени, безмозъчни индивиди. Бяхме употребени в битката между две клики в БСП. И спечели по-силната, която в последствие си инсталира Костов, Сакса и Борисов. Няма празно. Пропускам Станишев и Орешака, защото те очевидно са си техни. Но не по-малко очевидни са и тримата други.

Та, какво сторихме преди двадесет и три години? Разкарахме тези, които искаха нещо да променят, нещата да са малко по-нормални и дадохме кардбланш на тези, които и до този момент правеха всякакви свинщини.

Това е сакралната година на Мицов. Поредния позор.
« Последна редакция: Jul 09, 2020, 13:44 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #538 -: Jul 09, 2020, 14:25 »
Забравихте царя - Симеончо.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #539 -: Jul 09, 2020, 14:31 »

... Костов, Сакса и Борисов ...

Не съм. Средния е той. Трудно ми е да му пиша името. Все пак той е монарх, а аз съм републиканец. Под републиканец не разбирам почитател на РП в САЩ, а човек, който вярва, че републиката е по-добра от монарахията.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear