Автор Тема: Петстотната тема за религии и др. неща  (Прочетена 19298 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Ако народа не бе прост нямаше да вярва на църквите, на комунетата, на рекламите, на маркетинга, на държавата, на ФБ, ФСБ, ГРУ, БСП, ДПС, Слави Трифонов, никой нямаше да слуша чалга и да гледа индийски/турски сериали. За съжаление това е положението.
В интернета обаче все още си има много ценни неща. но трудно се намират.

Иначе облака е идеалното място да ползваш отворен код без пари и да не го показваш на потребителите и там ГПЛ е безпомощен.
Другото ценно нещо е да събираш информация, която народа доброволно ти предоставя и после да се оплаква.

А браузъра днес е както едно време терминала.

Нека се роят езици и дистра, така са правят количествени натрупвания за да се направи скок.


---
доп.

Отцепена от Какво става?

По предложение на Ласков
« Последна редакция: Nov 18, 2019, 11:19 от go_fire »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #1 -: Nov 14, 2019, 10:18 »

https://www.linux.org.ru/
https://www.linux.org.ru/forum/general/

Разликата е от земята до небето.

И аз се впечатлих. ... и се посмях:
https://drive.google.com/open?id=1mjmt2hbF2kZv5qC6mswWGIePCMD6yMg3  (jpg изображение)

Някой нещо за OpenFest ?
« Последна редакция: Nov 14, 2019, 10:23 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #2 -: Nov 14, 2019, 10:40 »
Сега засега само една снимка в новините. На нея се виждат Ениак, Радо, някой пълничък, Slaff, Бойчо и Мирчо (Булфон). Странно, но аз всъщност не знаех, че Радо някога се е подвизавал тук. Той е мега ценен и съм му огромен почитател от първото му появяване на ОФ (между 2007-2009, не съм сигурен). Съжалявам, че съм го изпуснал.

Каталога, където се намира снимката е заключен (forbiden) и не знаем има ли други снимки.

Записите от OF традиционно се появяват половин година по-късно и чак тогава ще разберем, какво се е случвало на докладите. Тъпото е, че тая година имах достъп до неограничен достъп до Интернет по време на събитието, но не се сетих да си пусна потока. Вместо това гледах Comedy club-а и политика. Тъпо.

Но може и да ни изненадат. Миналата година направиха рекорд и пуснаха записите след нещо като два месеца и половина.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #3 -: Nov 14, 2019, 15:22 »
Ако народа не бе прост нямаше да вярва на църквите, на комунетата, на рекламите, на маркетинга, на държавата.............
Ако народът беше умен щеше да вярва в Бога а не в някакви измислени човешки учения като комунизъм, демокрация и т.н.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #4 -: Nov 14, 2019, 16:17 »
С това не съм точно съгласен. Интелигентността е земен порядък. Това е вникването в материалния свят. Начина да го управляваш. Много е различна от духовността. Там се говори за други неща.

Например Христос е казвал, че Бог се грижи и за птичките да има храна. С това казва, че ние трябва да се грижим за божието, а Той ще се погрижи за земното. На друго място казва, че трябва да отдаваме на цезаря неговото. Там пък казва, че не можем да пренебрегнем земното. Много е трудно да се балансира.

В това „народа да е прост“ има преимущества. Конфликтите щяха да са повече. Мнението на Джет показва безсилието на борещите се за власт. Те събират информация. За тях това е новата валута. Като всяка валута и тази един ден няма да струва нищо. Те няма да имат нищо. Ще се провалят. Това е още един мотив „народа да е прост“. Дава им каквото искат и така им се помага сами да се унищожат.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #5 -: Nov 14, 2019, 16:26 »
Гога що да не се отваря папката със снимките - отваря се, обаче забелязах нещо не ще през https , тъй че ако ползваш (по нов) браузър с https only опцията само тогава няма да се отвори...

Най после някой да обясни и на нас простосмъртните кой кой е на тая снимка, че то след 20 г. не са много хората които още могат да (се) познаят кой кой е.

Това ме върна и мен 25-30 г. назад с едни снимки по време на НВО с противогази и малко пушек и после хората се надписваха за да се знае кой кой е

П.П. НВО не е HBO channel,  а НВО - начално ... обучение - за които го помнят.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #6 -: Nov 14, 2019, 17:59 »
С това не съм точно съгласен. Интелигентността е земен порядък. Това е вникването в материалния свят. Начина да го управляваш. Много е различна от духовността.

Който обаче (материалния свят) също е Божие творение и интелигентността ни помага да разберем Божието творение.

Дали... е така както го казваш. Тези които са имали мистични преживявания казват, че способността да мислиш и разсъждаваш се запазва, но в съвсем друго естество.
« Последна редакция: Nov 14, 2019, 18:04 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #7 -: Nov 14, 2019, 18:05 »
В общи линии навсякъде се твърди, че е създаден като училище на душите. Да могат да го преживеят, за да се научат да създават. Те самите да овладеят творческото начало. Което пък се приема за Бог. И като минат този „курс на обучение“ да преминат нагоре. В окултизма се твърди дори, че има много други измерения и духовното е второто най-ниско след материята.

В математиката и физиката също се говори за многомерен свят от много време.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #8 -: Nov 14, 2019, 19:23 »
За мен най-важното от Библията е, че сме създадени по Божие подобие. А това означава, че можем да творим, да обичаме и да прощаваме.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #9 -: Nov 15, 2019, 09:33 »
@laskov

Ооо там няма тема в която да не се посмееш. Вълшебно е
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #10 -: Nov 15, 2019, 10:06 »
@laskov

Ооо там няма тема в която да не се посмееш. Вълшебно е

Сравнявате несравнимото. LOR е на територията на едната от трите свръхдържави. Ние туксме малка, мизерна, изчезваща страна. Дума не може да става за съпоставка.

И дори там няма да намерите професионалните решения, които търсите. По-нагоре се каза няколкократно. Облаците ще доубият и последните представители на професията администратор. DevOps го започнаха, облаците ще го довършат.

Не съм съгласен, но така е при пазарна икономика. По-силния изтласква останалите.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #11 -: Nov 15, 2019, 14:13 »
Сори ама точно в ИТ Русия никак не е свръждържава. И доста приличат на нас. Просто са наистина доста повечко народ. И да все още има конкуренция
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #12 -: Nov 15, 2019, 15:42 »
Разбирам, че за повечето хора тук (99 % вероятно) ИТ означава работа с масовите компютри и софтуер (търговските марки).

Но все пак съществуват и компютри и софтуер за военни и други цели - косм. кораби, военни и граждански самолети, подводници, ракетни и радарни системи и много, много други неща които се управляват от компютри със някакъв софтуер  :o
Там се използват най-новите и авангардни разработки  :)

Това, че човек не може да си купи подобна система никак не значи че такива няма  ;D
Потенциала на една нация не може да се оценява само по търговските изделия  8)
Дори може да се каже че те са почти винаги на най-ниското технологично стъпало (за да бъдат и най-евтини).
« Последна редакция: Nov 15, 2019, 15:44 от ray »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #13 -: Nov 15, 2019, 23:01 »
Ако народа не бе прост нямаше да вярва на църквите, на комунетата, на рекламите, на маркетинга, на държавата.............
Ако народът беше умен щеше да вярва в Бога а не в някакви измислени човешки учения като комунизъм, демокрация и т.н.

   Ами "умният" и вярващ в Бог народ е подкрепял мъченията,
убийствата,изгарянията на клада и т.н. ,характерни за една от
най-варварските религии - християнството.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #14 -: Nov 16, 2019, 01:54 »
Нали правиш разлика между бог и църква
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.