Автор Тема: Политическите платени тролове  (Прочетена 12497 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Политическите платени тролове
« Отговор #15 -: Sep 09, 2014, 21:52 »
Не приканям за нищо. Обсъждаме, нали? Факт ли е, че почти е невъзможно да смениш нещо в тази държава по законен път. В такъв случай какво остава? Колко още трябва да е стресиран този народ, за да предприеме нещо за себе си. Защо чака друг да му определя съдбата вече толкова време.
Глупаво е да даваш цялата власт в ръцете на шепа хора и да си мислиш, че ще направят нещо за теб, защото това се очаква да правят. Наивно е. Децата ги лъжеш един път за нещо и вече не можеш. Излъжи ги три пъти за три неща и вече не ти вярват, каквото и да им говориш.
Как става тогава така, че 6 милиона души са лъгани с такава едва ли не лекота вече четвърт век? И не се научават.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Политическите платени тролове
« Отговор #16 -: Sep 09, 2014, 22:03 »
Цитат
Как намаляш 10 минутния lifetime на circuit-ите?
Модифицираш сорса на клиента?

Виж параметъра MaxCircuitDirtiness в конфигурацията на tor клиента.

Цитат
Иначе това може да става и с един bash скрипт в while с някакъв sleep, който да праща HUP сигнали на tor процеса, ма би било по-готино (и по-производително откъм CPU usage) да е автоматично.

И това върши работа, дори съм го правил навремето. Но не е по-ефективно, след такива изпълнения ходи да си говори с директориините сървъри и отнема повече време.

Цитат
Пък иначе за автоматичното гласуване, щом си имаш сесия, що да не става?

Проблемът е че освен ако скрипта не бъде снабден с изкуствен интелект, няма как да знае сам за кое да гласува с плюсове и за кое - с минуси. А ако трябва ти да му казваш, не е интересно, не е точно като да напишеш примерно python troll_for_gerb.py и да се наслаждаваш на автоматичното тролене в полза на ГЕРБ (или алтернативно за БСП, за другите партии не съм проучил алгоритъма им на тролене)

Цитат
Най-вероятно е базирано на AJAX заявки с id на коментара, което е достъпно някъде в сорса като JS променлива. Само трябва да парснеш правилно и да се добереш до нея. След което като си имаш id-тата, просто си пращаш съответната заявка, която се праща от браузъра в бекграунд, когато оценяваш нормално през интерфейса на страницата.

Да, заявката в дневник.бг (защото в дарик няма гласуване) е проста - тя даже е GET заявка с параметър ID-то на поста. Дори не трябва да си логнат и да имаш установена сесия - защото там анонимното гласуване е позволено. Гледат единствено дали си гласувал вече от същия адрес, поради това се налага и ниския lifetime за тор веригата.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

lunarvalley

  • Гост
Re: Политическите платени тролове
« Отговор #17 -: Sep 09, 2014, 23:01 »
gat3way

баце, а ти ходиш ли у форума на Дневник да ги тролиш или не са ощастливени от личното ти присъствие? :)
Активен

programings

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Arch Linux, BunsenLabs Linux, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE, MATE, Openbox
    • Профил
Re: Политическите платени тролове
« Отговор #18 -: Sep 09, 2014, 23:10 »
Проблемът е че освен ако скрипта не бъде снабден с изкуствен интелект, няма как да знае сам за кое да гласува с плюсове и за кое - с минуси. А ако трябва ти да му казваш, не е интересно, не е точно като да напишеш примерно python troll_for_gerb.py и да се наслаждаваш на автоматичното тролене в полза на ГЕРБ (или алтернативно за БСП, за другите партии не съм проучил алгоритъма им на тролене)

В такъв случай може да решаваш дали да е плюс или минус на база ключови думи / съчетания от думи, характерни за различния тролски стил на БСП и ГЕРБ.

Примерно "номер 22" => БСП. Или при все, че не си променят никовете... примерно "Катя" => БСП.

Въпреки, че ще има отклонения, най-вероятно ще са някакъв малък процент, при все факторите в поведението на троловете, което описваш.
« Последна редакция: Sep 09, 2014, 23:13 от programings »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Политическите платени тролове
« Отговор #19 -: Sep 09, 2014, 23:14 »
Аз май го споменах вече. Тролих с кеф. Вживях се като комунист и трепах и пръсвах гъзове на соросоидите и герберастите - баннаха ме. Вживях се в ролята на радикална калинка и колех и бесех и ебах майките на комунягите, накрая пак ме баннаха. Повторих експеримента, едновременно като герберче и комунистче. Дори повторих номера с пръсването на задници с хилтита. Банани колкото искаш, но аз нали трябваше да си регистрирам колко поста ще откарам преди бана.

Мисля обаче да продължа с троленето извън всякаква политика, ще му спукам гьона на това модераторско говедо там задето ме банна като написах че го смятам за педофил. Даже обмислям да си преправя скрипта и да нафлудя целия шибан дневник с мнения че ходи да си плаща на централна гара да чука малки сирийчета. Много ме ядоса значи!
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Политическите платени тролове
« Отговор #20 -: Sep 09, 2014, 23:18 »
Цитат
В такъв случай може да решаваш дали да е плюс или минус на база ключови думи / съчетания от думи, характерни за различния тролски стил на БСП и ГЕРБ.

Примерно "номер 22" => БСП. Или при все, че не си променят никовете... примерно "Катя" => БСП.

Въпреки, че ще има отклонения, най-вероятно ще са някакъв малък процент, при все факторите в поведението на троловете, което описваш.

Не мисля че е достатъчно надеждно. Но пък в бесепарската версия на скрипта, специално по отношение на икономедиа, може автоматично да пляскам минуси на първите няколко коментара и ако теорията ми е вярна ще има ефект.

Абе това си е пазарна ниша - софтуер за тролене. Могат да му се пишат плъгини и винаги ще се намерят идиоти като тези по партийните централи, цветанвасилевци и тем подобни дето ще плащат за това. Добри пари може да се направят от това като се замисля.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

sisosiso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 91
    • Профил
Re: Политическите платени тролове
« Отговор #21 -: Sep 09, 2014, 23:47 »
Те и сайтовете ще са доволни .   Броячите ще отчитат повече посещения ....импресии ..и други благинки .Сега като се замисля ако нямаха хобот от цялата тази работа щяха да спрат коментарите на момента , за къв да се набутват за модератори .
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Политическите платени тролове
« Отговор #22 -: Sep 09, 2014, 23:56 »
А, да, тъжна новина за новинарските сайтове - не, няма да отчитат. Те отчитат повече импресии само от редовите луди, които зареждат това през браузъра и последния чинно зареди всички банери от HTML кода. Обаче питонските скриптове не се хабят да го правят това. Съответно така както онлайн медиите се радват на резултата от коментарите списвани от идиоти, така ще им причернее като се намеси автоматизираното спамене. Ама нека им е.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

d0ni

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
Re: Политическите платени тролове
« Отговор #23 -: Sep 10, 2014, 01:35 »
И аз съм правил тестове с тролене, гласуване за коментари и т.н. и се замислям дали не можем да регистрираме за ташак една партийка за следващите избори и да заложим само на автоматизиран "онлайн маркетинг"? С PhantomJS + тор можем да постигнем чудеса, отделно че имам на разположение няколко хиляди IP-та. Или примерно да boost-нем някоя от малоумните партии, които получават по 1000 гласа на изборите. Между другото Бареков има много смешни тролове, винаги се пишат с женски имена. А фейсбук платените тролове имат направо паралелен фейсбук - изградили са цели мрежи от приятелства, подкрепяне и т.н., но сравнително лесно се проследяват. Но говорим за хиляди профили, там явно наливат наистина много пари. По едно време имаше слухове, че Пеевски е купувал разни фейсбук групи с много последователи (независимо от тематиката) за да може после да облъчва.

По въпросът дали това е ефективно - ами ефективно е, голям процент от хората нямат собствено мнение и само повтарят каквото са чули/прочели.
« Последна редакция: Sep 10, 2014, 01:40 от d0ni »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Политическите платени тролове
« Отговор #24 -: Sep 10, 2014, 07:10 »
Единственият проблем в тази работа е фантомният джиес  :-\ Ега ти, че няма иконка с драйфане. Явно си уебър, само такъв човек би похвалил нещо подобно. Наскоро видях в Гитхъб конзолен скрипт дето конзолно му беше само името и шибенга, а беше фантомна работа. Че Гитхъб е сбъркано място ясно, ама чак пък нищо читаво да няма.

Ще прощаваш, че се отплеснах, ама от жабаскрипт ми става лошо. Ей оня ден гледам едни 'убавци, за да скрият истинският адрес на потока на мача Русия-България изготвили цяла функция от половин страница сбито за заместване на знаци. А иначе самият излъчвател фалшив, ама само той натикан blob. Срамна работа, позорна, това може да измисли само бебе. На такива хора им плащат заплати. И това да беше нейде в Индия не, тукашен много ориентиран към SEO порталец, дето се блъскат и изкарват кинти. Да им откъсне главата човек.

А, аз за друго се включих. Щях да питам за този spybook. Доколкото схващам групите са групи по интереси. И като се запишеш в тях, започваш да получаваш новини от там, които излизат на твоята страница, която кой знае защо се нарича стена и могат да ги видят всички дето ти разглеждат профила, а и ти самият ги ползваш като алтернатива на  новинарска хранилка. До тук прав ли съм?

Ако е така и спреш да получаваш от там това, което те интересува, вместо това получаваш spam, то няма ли механизъм за отписване? Например да кажем, че съм голям фен на Мазда и си мечтая след 5-6 живота да си купя. А някой такъв като мен създал група и яко пуска картинки и друго за всеки нов модел. Да ама той си продава групата по интереси и вместо картинки на Мазда, започвам да получавам яко новият политик. Не виждам как нормален човек би търпял подобно нещо.

Ако съм политически ангажиран, няма ли сам да си потърся подобна група? В spybook търсенето как е? Лесно? Трудно? Ако напиша в търсачката им БСП, какво ще ми излезе? Чувал съм, че е на Бинг, значи не трябва да е отчайваща.

Та това ме интересуваше, какъв е смисъла да купувам групи, като тия групи ще останат без членове или ще ме филтрират. В spybook има филтрация нали?

И това за профилите. Хората нали ползват spybook за общуване? Виртуална седянка. Какъв е смисъла да има мрежа от фалшиви профили, които са приятели един на друг, като с тях няма да може да се общува? Ако истински човек по погрешка поиска приятелство, пък вместо общуване, получава spam, няма ли механизъм за оттегляне на приятелството? Отново ако съм политически ангажиран, няма ли да ходя да искам приятелство на Бареков, вместо да търся някакви псевдо негови почитатели?

Ей такива въпроси ме мъчат.


Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Политическите платени тролове
« Отговор #25 -: Sep 10, 2014, 10:09 »
Усещам че неползването на фейсбук е оставило празнина в общата ми култура.

Да, сигурно ако го ползвах и изведнъж в групата в която членувам почнат да се появяват снимки на Бюреков, ще ми дойдат много идеи в главата. Аз сега се сещам че съм виждал хора, които продават бройка профили във Фейсбук и винаги съм се чудил кой идиот може да плаща за такива глупости.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

d0ni

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
Re: Политическите платени тролове
« Отговор #26 -: Sep 10, 2014, 11:34 »
Цитат на: go_fire
Единственият проблем в тази работа е фантомният джиес  :-\ Ега ти, че няма иконка с драйфане. Явно си уебър, само такъв човек би похвалил нещо подобно. Наскоро видях в Гитхъб конзолен скрипт дето конзолно му беше само името и шибенга, а беше фантомна работа. Че Гитхъб е сбъркано място ясно, ама чак пък нищо читаво да няма.

ами не, по-скоро съм системен програмист, но когато става въпрос за уеб - езикът е js, ако толкова не ти харесва му слагаш едно jquery отгоре на фантома и става съвсем поносим.


Цитат на: go_fire
Ако е така и спреш да получаваш от там това, което те интересува, вместо това получаваш spam, то няма ли механизъм за отписване? Например да кажем, че съм голям фен на Мазда и си мечтая след 5-6 живота да си купя. А някой такъв като мен създал група и яко пуска картинки и друго за всеки нов модел. Да ама той си продава групата по интереси и вместо картинки на Мазда, започвам да получавам яко новият политик. Не виждам как нормален човек би търпял подобно нещо.

Абе има отписване, но и без това във фейсбук висят само идиоти, няма проблем да им пускаш каквото си искаш. Аз имам тролски акаунт и няма да обяснявам в какви дълбини на българския фейсбук съм достигал.


Усещам че неползването на фейсбук е оставило празнина в общата ми култура.

Да, сигурно ако го ползвах и изведнъж в групата в която членувам почнат да се появяват снимки на Бюреков, ще ми дойдат много идеи в главата. Аз сега се сещам че съм виждал хора, които продават бройка профили във Фейсбук и винаги съм се чудил кой идиот може да плаща за такива глупости.

Ако ти се чете - http://www.cbc.ca/news/technology/facebook-twitter-followers-a-multi-million-dollar-business-1.2484938

Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Политическите платени тролове
« Отговор #27 -: Sep 10, 2014, 12:00 »
Под ягодите, как може да го търпите това?! Преди малко бях около няма две минути в него и ме блъсна глава, доповръща ми се съвсем наистина. Още не мога да се съвзема. А като знам, че има хора висящи там денонощно и не вярвам вече в нищо.

А пък камо ли да взема да се регистрирам.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ieti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 92
  • Distribution: Arch, Debian
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Политическите платени тролове
« Отговор #28 -: Sep 10, 2014, 14:13 »
Може и да се направиш на по-хитрец и да се закачиш на контролния порт на tor и да му кажеш да смени circuit-a (SIGNAL NEWNUM).

https://gitweb.torproject.org/torspec.git?a=blob_plain;hb=HEAD;f=control-spec.txt
Активен

d0ni

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
Re: Политическите платени тролове
« Отговор #29 -: Sep 10, 2014, 21:36 »
Под ягодите, как може да го търпите това?! Преди малко бях около няма две минути в него и ме блъсна глава, доповръща ми се съвсем наистина. Още не мога да се съвзема. А като знам, че има хора висящи там денонощно и не вярвам вече в нищо.

А пък камо ли да взема да се регистрирам.

Каква е разликата дали по цял ден ще гледаш телевизия, ще висиш във фейсбук, или пък да висиш в кафетата? Всеки себеуважаващ се посредствен човек си иска съвременните методи за затъпяване! :)
Активен