Автор Тема: Nakoi ima li ideia kakvo e...  (Прочетена 2372 пъти)

boril

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
Nakoi ima li ideia kakvo e...
« -: Oct 14, 2002, 15:40 »
Niakoi ima li ideia kak i s kakva programa se poluchava razshirenie qm za prevedenite suobshtenia na programata Scribus. S msgfmt ne stava ot .po se poluchavat .mo , .msg i tova e. Programata idva s predvaritelno compilirani prevodi s razshirenie qm i te ne mogat da se promeniat. V momenta sa s cp1251 a mi triabvat s UTF-8 shtoto sum na RH8.0. Ima i .po failove opravih bg faila s KBabel-a no ne znam kak da gi kompiliram. A i oshte edin vupros, kak da si sloza bulgarizaciata na KDE, ne mi haresva GNOME-to a RH ne sa dali bulgarskia kato ezik, kompiliraneto i instaliraneto na originalni kde-i18n ne pomogna izobshto. inache si pisha na bg v vsiaka programa. s izkluchenie na scribus-a shtot toi izobshto ne vizda ttf shriftovete. A sum si slozil linkove kum ttf shriftovete v papka ~/.fonts i si niamam problemi s drugite programi. Napravih si i .scribusfont.rc kakto e po dokumentacia ama ne shte samo t1 shriftove pokazva. Razgledah sistemata za i18n i sistemata za puskane na xfs no tova ne mi pomogna osobeno. Pravi mi vpechatlenie che Scribus se kompilira kato Qt prilozenie no ne i kato KDE prilozenie. Moze bi tam e problema? Niakoi bi li mi pomognal?
Активен

  • Гост
Nakoi ima li ideia kakvo e...
« Отговор #1 -: Oct 17, 2002, 18:25 »
Kakawi sa tezi prikazki znaci
".....Az sam sas ...... distribucia i sam s kodowa tablica ...."

Imash failowe s opisanie na locale-ite i kodowi tablici i mozesh da gi kompilirash s razlichna kodowa tablica i towa stawa s localedef.
Ako towa ti triabwa za da pusnesh edna opredelena programa kompilirash si bg_BG za CP1251 i pishesh
LANG=bg_BG.CP1251 imetoa_na programata
 i si gotow nema nuzda da stradash tolkowa mnogo towa ne e ............. M$
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Kakvo e Aurora?
Настройка на програми
DJSlavchik 1 2681 Последна публикация Jun 24, 2002, 15:13
от n_antonov
Linux Ideia !
Общ форум
Valeri 0 2297 Последна публикация Sep 10, 2002, 11:27
от Valeri
HELP: (znaete za kakvo)
Настройка на програми
st0rmblast 1 1927 Последна публикация May 05, 2004, 11:43
от
Kakvo DVD-RW da si vzema
Настройка на хардуер
Ivan_Emilov 6 2834 Последна публикация Sep 20, 2004, 21:31
от Ivan_Emilov
Help kakvo e PLATFORMA?
Идеи и мнения
zvinko 1 1672 Последна публикация Nov 09, 2004, 09:43
от Agent_SMITH