Автор Тема: Бързо падаща батерия Kubuntu 13.10  (Прочетена 1139 пъти)

djdaniel

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Здравейте, от един ден се мъча с тази дистрибуция и имам няколко проблеми...Идвам от Линдолс 8.1 и там батерията с моето ползване караше от 3 до 4 часа. Днес реших да пробвам батерията и останах много неприятно изненадан... едвам изкара 1 и 30 минути.... Лаптопа ми е този модел http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/K53SM/#specifications

Втория ми проблем е следният: при инсталация си оставих за всеки случай и линдолса, но като мина на него и звука му е изчезнал....т.е има звук само през говорители на лаптопа, като вържа слушалки или външни говорители не се чува нищо....преинсталирах линдолса и пак си остана проблема....Та дали има връзка с инсталацията на линукса?

Третия проблем е ,че като си сложа примерно дадена папка на десктопа от главния ми дял ,а не този на който е линукса след рестарт някак си му се губи пътя и трябва пак наново да му го задавам.Други проблеми за сега май нямам, но ако имате някакви съвети за начинаещи или нещо. което трябва да се направи като настройки или нещо подобно, моля Благодаря за вниманието! :) 
Активен

dark_elf

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: Бързо падаща батерия Kubuntu 13.10
« Отговор #1 -: Jan 28, 2014, 23:44 »
Здравей!
Бързото падане на батерията най-вероятно идва от видео картата. Незнам кой драйвър ползващ, но трябва да прочетеш за bumblebee и да си го инсталираш. Също погледни как е настроена яркоста на дисплея. Има няколко теми по този въпрос.

За вторият въпрос най-вероятно става въпрос за драйвери или настройки. Погледни в Control Panel-a.

За третия въпрос нищо не разбрах!

П.С
Ако искаш да навлезеш в света на linux трябва четене. Ако не се чувстваш съвсем сигурен в това което правиш по-добре си сложи на windows-a един Virtual Box и си зареди каквато си пожелаеш дистрибуция. Може да тестваш на воля. И да омажеш нещо може да преинсталираш на бързо.
Активен

malin

  • Гост
Re: Бързо падаща батерия Kubuntu 13.10
« Отговор #2 -: Jan 29, 2014, 01:02 »
По третия въпрос - дяла ти не се монтира автоматично след рестарт и затова се губи прекия път , защото сочи към нещо което го няма.
Активен

djdaniel

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Бързо падаща батерия Kubuntu 13.10
« Отговор #3 -: Jan 29, 2014, 08:56 »
Благодаря, ще пробвам вашите съвети :)
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Kubuntu инсталационни грижи
Настройка на програми
rinzai 0 2730 Последна публикация Apr 27, 2005, 22:15
от rinzai
как да инсталирам KUBUNTU
Настройка на програми
TrIsTaR 2 3106 Последна публикация Jul 03, 2005, 00:57
от Agent_SMITH
Отново въпрос за KUBUNTU
Настройка на програми
TrIsTaR 3 3460 Последна публикация Jul 06, 2005, 10:28
от rat
Проблем с Kubuntu и X.org
Настройка на програми
Regia 0 2106 Последна публикация Jul 14, 2005, 11:51
от Regia
Kubuntu 5.10
Настройка на програми
hafte 3 3119 Последна публикация Oct 21, 2005, 23:29
от phantomlord