Автор Тема: Търсачка за сорс код  (Прочетена 1755 пъти)

antverpen

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Търсачка за сорс код
« -: Feb 12, 2008, 05:07 »
Трябва ми някаква търсачка, която да търси в няколко файла с изходен код и да намира това което търся - примерно някакво изречение или някои ред.Примерно да може да търси в PHP файлове, Perl файлове , C файлове и т.н.
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Търсачка за сорс код
« Отговор #1 -: Feb 12, 2008, 09:11 »
Запознай се с командата grep... Ако става дума ти локално да си търсиш из сорсовете. Уточни точните цели на тази търсачка.



Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Търсачка за сорс код
« Отговор #2 -: Feb 12, 2008, 10:18 »
Ако файловете са повече може да се окаже по-удобно да ползваш десктоп търсачка като Tracker или Beagle.
Активен

antverpen

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Търсачка за сорс код
« Отговор #3 -: Feb 12, 2008, 10:23 »
На мен ми трябва примерно да редактирам нещо, което е доста трудно да се намери. Като игла в купа сено.Помагайте.моля
Примерно имате един голям куп от изходни файлове \ да речем  на PHP \ и искате да промените нещо, но нямате представа в кои файл се намира то, но знаете как е написано.

Ама тези джаджи са за Линукс, а на мен ми трябва за Windows



Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Търсачка за сорс код
« Отговор #4 -: Feb 12, 2008, 10:38 »
За Windows? Я се зачети горе в адресната лента какво пише - windows-bg.org или linux-bg.org. Въпросите за Windows ги отправяй по форумите за Windows. Тук не им е мястото. И все пак ще ти кажа, че вградената търсачка на Windows има функция за търсене в съдържанието на файловете. Загледай се по-внимателно. А сега, стига по тази тема.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти