Автор Тема: Търся проект с отворен код, набиращ програмисти.  (Прочетена 3648 пъти)

vladusa

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Здравейте!

Бих искал да се включа в някой проект с отворен код. Целта ми е да помогна и да развия програмистките си умения.

Искам да попитам, има ли български актуален сайт с публикувани проекти с отворен код, които набират хора?
Активен

Йордан

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1451
  • Distribution: Ubuntu / Gentoo
  • Window Manager: Gnome
  • не е важно колко ти е голяма пишката, а какво можеш с нея
    • Профил
    • WWW
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос !!!

Йордан Георгиев
http://ygeorgiev.net/

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
тъкмо търся някой да напише програма за родителски контрол ...
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"

vladusa

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Предпочитам c++ или python, но езика не е от голямо значение. Важно за мен е да ми хареса проекта, затова попитах дали има някой актуален български сайт с проекти с отровен код, например като sourceforge.net.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Не знам за проекти с "отровен" код :) но какъв е проблема с sourceforge или github? Покрай всичко останало ще си подобриш и английския. Предполагам че който и да е проект няма нищо напротив да има още хора, които да contribute-ват код.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Не знам за проекти с "отровен" код :) но какъв е проблема с sourceforge или github? Покрай всичко останало ще си подобриш и английския. Предполагам че който и да е проект няма нищо напротив да има още хора, които да contribute-ват код.

Е, все пак трябва и да се харесва проекта. В опен преиктите се развиват от хора които и реално ги ползват, а за да ги ползват, то трябва и да имат и познания в съответната област.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Не мисля че е задължително, поне като начало. От гледна точка на самото кодене не е проблем нещата да се разбият на малки и прости задачи, и някои от тях да се правят от хора, които нямат особено големи знания за цялата картинка или пък как точно работи софтуера в детайли. Дори и да не е това, просто може да се захванеш с подобряване на кода, отстраняване на разни очевидни бъгове. Иначе съм съгласен че за да мажеш по-смело, трябва да знаеш какво става, но никой не очаква да дойдеш и да почнеш да мажеш смело. После, дори и човекът да има доста познания в областта и да е ползвал софтуера, не можеш да очакваш че ще знае добре цялата кочина около кода. Аз имам един такъв много пресен пример, от снощи, но е дълго за разправяне (и далеч не съм негативно настроен, доста съм благодарен когато някой contribute-ва код, дори да трябва после да отделям дни за да го впиша както трябва в нещата)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Според моите наблюдения, contribute-ват само хора, които са заинтересовани лично от проекта когато става въпрос за свободен проект.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Според моите наблюдения, contribute-ват само хора, които са заинтересовани лично от проекта когато става въпрос за свободен проект.
Да, според твоите наблюдения върху твоите нагласи е така.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ми то във всичко което човек прави има личен интерес, въпросът е в какво се изразява този личен интерес. Ако под това се разбира някаква форма на финансова изгода, не мисля. Има много други причини поради които човек започва или се включва в отворен проект. И да - подобряването на уменията е една от тях. За студент примерно, това е добър начин да си подпомогнеш старта в нещата. Хем трупаш опит и се учиш, хем има какво да напишеш в CV-то.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Цитат
Help Wanted

With over 300,000 projects and almost 3.5 million users, it can be a little difficult to match up a developer with a project. The Help Wanted forum is one attempt to get projects in touch with developers and vice versa.

If you want to work on something, have a look to see what projects are looking for help. Or, if your project needs something, posting there should be part of your search process.
The SourceForge Community Team
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ми то във всичко което човек прави има личен интерес, въпросът е в какво се изразява този личен интерес. Ако под това се разбира някаква форма на финансова изгода, не мисля. Има много други причини поради които човек започва или се включва в отворен проект. И да - подобряването на уменията е една от тях. За студент примерно, това е добър начин да си подпомогнеш старта в нещата. Хем трупаш опит и се учиш, хем има какво да напишеш в CV-то.

Личната изгода е почти винаги финансова, но често не директно!
Примерно за авторитет когато си търси по-добра работа или просто защото го ползва за себе си, но в работата от която печели или се забавлява.
Активен

johnfound

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
  • Distribution: Manjaro Linux
  • Window Manager: XFCE, LXDE
    • Профил
    • WWW
Аз винаги търся програмисти за отбора. Ама няма много доброволци. ;)
Проекта е този: http://fresh.flatassembler.net
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Изглржда, че Оги закри Опен ФМИ, което не мога да прежаля, защото сега трябва да публикувам собствените си проекти в датата.

Относно проект. Разгледай:

 http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=repository

От последната година. Там е всичко живо. Както се сещаш, не е много. Ама ние сме държава на тарикати и малко са тия като представените в тази тема Гейт и Ласков, дето отделят от времето си за общото благо (дреме ми за мотивацията).
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
...понеже редовно се оплаква по някой и друг "субект" тука от/за речници
бих предложил да погледнеш и тук
БГ Офис
Bulgarian language support
Активен