Автор Тема: Проблем с firefox  (Прочетена 1830 пъти)

kgochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 84
    • Профил
Проблем с firefox
« -: Feb 09, 2007, 19:54 »
Много често ми се случва "да ми блокира" Firefox. Това става след като по някакъв повод използвам Google. Веднага след това, който и сайт да се опитам да отворя, ми се отваря Google, а ако потърся нещо с него, ми дава, че не го намира. Проблемът се оправя като се затвори броузера и се стартира наново. Системата ми е Ubuntu-6.06-LTS, в интернет влизам през прокси сървър, който е качен на друг компютър под Windows. Не знам какво трябва още на хората, които могат да ми помогнат, но съм готов да отговарям на въпросите им и да правя каквото кажат, за да се оправя. Пропуснах да напиша, че когато Google не намери "нещото" което търси, ми написва, че "го няма на този сървър", което ме навежда на мисълта, че го търси на другия ми компютър, ама не съм сигурен
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Проблем с firefox
« Отговор #1 -: Feb 10, 2007, 05:35 »
Това на мен ми мяза на проблем в прокси сървъра на Windows машината. Явно в някакъв момент (препълнен кеш, бъг в сървъра, вирус и тям подобни) сървъра вместо да те пренасочва към желаната страница, ти отваря кеширана страница на Google и когато се опиташ да търсиш нещо, сървъра не може да ти го даде, защото е кеширал само страницата, но не и базата естествено. Когато рестартираш браузъра, правиш нова връзка към проксито и тя временно ще бъде незасегната от проблема. Бих ти препоръчал да разпиташ в някой форум за Windows относно проблема с това прокси (каквото му е там името), тъй като тук обсъждането на това е безполезно. А може и най-лесно за теб да е да преинсталираш проксито или, ако не помогне, преинстал на Windows-а. Като цяло не виждам причина проблема да е в машината с Линукс-а.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

kgochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 84
    • Профил
Re: Проблем с firefox
« Отговор #2 -: Nov 22, 2008, 21:43 »
Давам си сметка, че това вече е много стара работа, но искам да кажа, че този проблем не съществува, когато използвам OPERA и аз всъщност вече това и правя.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
firefox 0.9
Настройка на програми
kennedy 1 3033 Последна публикация Jun 25, 2004, 01:42
от Kasho
Проблем с Firefox
Настройка на програми
chubak 4 4239 Последна публикация Oct 01, 2004, 11:56
от empty
българска локализация за firefox
Настройка на програми
philip 5 4510 Последна публикация Jan 18, 2005, 19:11
от kennedy
Странен проблем с Firefox
Настройка на програми
Nuclear_man 12 5884 Последна публикация Feb 13, 2005, 16:24
от Goust
Firefox ная български
Настройка на програми
niko_lai 0 3143 Последна публикация Feb 22, 2005, 13:10
от niko_lai