Автор Тема: Дава ми invalid partition table при стартиране на компа...  (Прочетена 2842 пъти)

AnTeKaPa

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Съжалявам че пускам поредната глупава тема от необразован потребител, но търсих на всякъде и не намерих решение на моя проблем...

Значи ще разкажа всичко от самото начало. Вчера си инсталирах OpenSUSE 11.2 защото исках да го пробвам (не ми хареса) и по време на инсталацията дистрото реши че трябва да ми резне от диск D:// за да си направи масто за Home и отделно за ROOT, след дълго мъчене се съгласих с него и си ги направи. След това понеже не ми хареса го изтрих и си качих Kubuntu, обаче си ми остана онова място дето си го резна другия линукс, като свободно място... което много ме дразнеше и исках пак да си го вкарам към диск D:// защото там ми трябва, а и на него ми е цялата информация от години на сам, която искам да си запазя... Така.. имам и качено XP на диск C://  влезнах през него с цел да си оправя партициите както си бяха, изтеглих Paragon Partition manager и с него започнах да го оправям (много удобна програмка) но докато вървеше манипулацията компа нещо ми заби и аз не го чаках много много ми на право го реснах от копчето.. след това се включи и ми беше изгубило настройките на потрбителя на XP-то (все едно токущо съм го инсталирал) и пак пуснах програмката, тя започна и като приключи ми каза че не става защото ОС-то ми било 64бит...

Намерих същата програма за 64бит, изтрих старата и качих новата, след това тя иска рестарт след който ми излезна invalid partition table (без дори да съм включвал новата версия на програмата).

След това реших да си преинсталирам Windowsa, пуснах си диска форматирах си харда, копира си файловете, ресна се и след това започна всичко от начало...

Разбира се вече и Kubuntutu ми го няма защото се прецака GRUB и няма пускане на тоя комп.... пробвах с различни видове линукс, но ефекта при всички е след зареждане да се размаже екрана и нищо не мога да пипам.

Помъчих го още малко и успях пак да си кача OpenSUSE 11.2  с което съм и в момента, порових се из нета и единственото нещо което успях да намеря като решение е през Recovery console от диска с Win да пробвам с командата fixmbr само че ме е страх да я ползвам за да не си увредя D:// защото пишеше че е възможно...

Та въпроса ми е тази команда fixmbr какво точно може да ми прецака и дали някой знае алтернативен вариянт да го оправя през OpenSUSE 11.2.

Мерси на всички предварително и се извинявам ако темата ми е на неправилното място, но реших че проблема е хардуерен.
« Последна редакция: Jan 12, 2010, 20:20 от AnTeKaPa »
Активен

anstas

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 160
  • Distribution: Debian Mandriva Sabayon
  • Window Manager: Gnome & KDE
    • Профил
Добра вечер!
Skype    -     asko-anstas
Ще решим проблемите!
Активен

Ако Господ се бе посъветвал с мен, когато е  създавал света,  щях да му препоръчам да го устрои по-просто.     Алфонс X МЪДРИ, крал на Кастилия.

GNU/Linux user 462005

AnTeKaPa

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Добра вечер!
Skype    -     asko-anstas
Ще решим проблемите!

Извинявай ама не мога да си пусна скайп на това дистро, незнам защо, свалям го от skype.com за OpenSUSE 11+ инсталира си се, но като го стартирам се опитва да го пусне известно време и след това просто се затваря, без да дава грешка или нещо такова просто изчезва  >:(
Активен

anstas

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 160
  • Distribution: Debian Mandriva Sabayon
  • Window Manager: Gnome & KDE
    • Профил
Добре!

Стартирай го през Terminal с права на root!
# skype
Като резултат ще изпише за липсващ пакет и името му!
Команда: zypper install - името на пакета
После повтаряш отново, докато успееш да го стартираш!

Успех!
Активен

Ако Господ се бе посъветвал с мен, когато е  създавал света,  щях да му препоръчам да го устрои по-просто.     Алфонс X МЪДРИ, крал на Кастилия.

GNU/Linux user 462005