Автор Тема: Висока температура Debian squeeze  (Прочетена 1598 пъти)

frequen

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Здравейте, проблема се състои в това че процесора  работи на 70 градуса в debian без инсталирани никакви драйвъри и без натоварване.  Изтеглих драйвъра за моята видео карта от сайта на ATI и я инсталирах ./ati........., инсталирането премина без никакви грешки, но след рестарт прозорците взеха да се движат изключително бавно все едно няма драйвър но температурата пък падна на 60 градуса. Някакви идеи как да я понижа тази температура евентуално някакъв читав драйвър?
 
Лаптопа е : Acer Aspire 57385ZG
Видео: Ati mobility radeon hd 4650



п.с Преди това бях с Ubuntu 11.04 и там работише на 50-55-60 при стартиране на филм.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Висока температура Debian squeeze
« Отговор #1 -: Jul 03, 2011, 19:23 »
...изтрито... Аз обаче ти предлагам :
1. Да си инсталираш едно Убунту 10.04 или 10.10. Разликата между Debian Squeeze и Ubuntu 10.04 e минимална. И двете са стабилни дистрибуции и носят на много големи натоварвания.
2. Ако толкова държиш на Дебиан си инсталирай Linix Mint Debian. Това си е чист Дебиан с Mint меню. Освен, че има включени повече драйвъри, може и да го пуснеш от Live CD да видиш как се държи без да го инсталираш. Ако искаш да е базиран на Squeeze, просто след инсталацията отваряш хранилищата в Synaptic  и ги редактираш. Там където пише testing, редактираш на stable, а там където пише wheezy, редактираш на squeeze. След това ъпдейтваш със :
1. su
2. apt-get update
3. apt-get dist-upgrade
и имаш Mint, базиран на squeeze.
Успех.

Редактирано, съгласно т. 6 от Правилата на форума.
bop_bop_mara
« Последна редакция: Jul 05, 2011, 03:22 от bop_bop_mara »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

frequen

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Висока температура Debian squeeze
« Отговор #2 -: Jul 04, 2011, 10:45 »
То мерака ми беше да го фиксна тоя проблем ама явно няма да мога, изчтох и пробвах 1000 неща но без успех.  Ще пробвам Mint-a. Благодаря cypercop
Активен