Автор Тема: Въпрос към прекаралите ваканцията в София  (Прочетена 12376 пъти)

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Аз ползвам едно такова еднопортово и няколко аналогични бройки от един варненски производител. Казва се Технотрейд артон системс еоод.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Пълни акенца са тия ФИЛТРИ за LAN. Преди, на по-старите модели UPS-и имаше и за DialUp модемите защитен филтър, да си прекараш телефонната линия. На едни кирлива платчица 2 кондензатора ми запоили, и вече голямата работа. Никога не съм чакал аз, това да ме спасява от проблеми по LAN-а.

Абе това дето си го гледал не са кондензатори ами варистори. На външен вид са абсолютно същите като кондензаторите. Обикновенно ги лепят навсякъде дето уж имало защита без много много да му мислят. Защита с варистор може и да става за телефон или за разклонител с защита :o ама за лан не става. На онази платчица дето я снимах има осем + два диода,  един ценер и един газоразрядник (gas discharge tube).
« Последна редакция: May 22, 2013, 22:39 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Аз ползвам едно такова еднопортово ...и няколко аналогични бройки от един

А дали ще ти представлява проблем да го отвориш това APC и да го снимаш? Страшно много ме интересува какво са сложили вътре от APC. ??? ??? ???
« Последна редакция: May 22, 2013, 22:47 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Абе някой има ли снимка на суич или рутер, отнесъл светкавица директно? Много искам да видя как изглежда. Миналата година гледах как една светкавица прасна една стара ТВ антена на блока отсреща и онази пръчка, сигурно половин-един сантиметър дебела се сгъна бавно и впечатляващо, беше плашеща гледка. Искам да видя на какво ще прилича някой суич след такова попадение.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Абе някой има ли снимка на суич или рутер, отнесъл светкавица директно? Много искам да видя как изглежда. Миналата година гледах как една светкавица прасна една стара ТВ антена на блока отсреща и онази пръчка, сигурно половин-един сантиметър дебела се сгъна бавно и впечатляващо, беше плашеща гледка. Искам да видя на какво ще прилича някой суич след такова попадение.
Не знам дали ще ти свърши работа, но стига да искаш, ще ти дадем нашия да го отваряш и разглеждаш. :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ама той пряко ли го е отнесъл? Аз признавам не съм изчел цялата тема. Много ли е пострадал?
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Абе някой има ли снимка на суич или рутер, отнесъл светкавица директно? Много искам да видя как изглежда. Миналата година гледах как една светкавица прасна една стара ТВ антена на блока отсреща и онази пръчка, сигурно половин-един сантиметър дебела се сгъна бавно и впечатляващо, беше плашеща гледка. Искам да видя на какво ще прилича някой суич след такова попадение.

Намерих един пострадал модем от светкавица (Conexant).....обаче ще те разочеровам - Не е от директно попадение. >:D

Ама си личат микро поражения. Утре ще се опитам да направя макро снимка... ако успея.

Иначе от директно попадение никаква защита не може да те спаси. Най-много да се изпари самата защита и някои и други работи около нея.


« Последна редакция: May 22, 2013, 23:38 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Аз сега  като се замисля май имам късмет. Никога не ми е гърмяло нищо заради светкавици. Може би защото етернета идва закопан в земята. Май железарията ми вади късмет, като изключим един случай в който дънната платка буквално се запали и осмърдя апартамента, но това не беше поради климатични особености. Иначе изгорели мрежови карти поради такива причини съм виждал доста из студентски град навремето, то по онова време не беше сигурно дали е заради това или защото някой е пуснал 220 волта по кабела, защото в общи линии имаше поне по 1-2 "доставчика" на блок, които си правиха сечено и тези номера бяха редовни. Дори до саморазправа, мутри и бухалки се е стигало, алтава работа.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Ама той пряко ли го е отнесъл? Аз признавам не съм изчел цялата тема. Много ли е пострадал?
Май не. Изглежда си нормално, само дето не работи и понамирисва. Не сме отваряли вътре да зяпаме (може да го направим, ама след празниците).
Активен

edmon

  • Гост
Абе някой има ли снимка на суич или рутер, отнесъл светкавица директно? Много искам да видя как изглежда. Миналата година гледах как една светкавица прасна една стара ТВ антена на блока отсреща и онази пръчка, сигурно половин-един сантиметър дебела се сгъна бавно и впечатляващо, беше плашеща гледка. Искам да видя на какво ще прилича някой суич след такова попадение.

Това с директното попадение е рядък случай и едва ли ще може да ти се покаже нещо останало! По-чести са индуцирани пренапрежения от електромагнитното поле, което създава светкавицата в висящи между блоковете лан кабели! :)
А още по-честият случай е , когато лан кабелите между блоковете служат за изравняване на пренапреженията между два трафопоста, тогава също е интересно!:)))
« Последна редакция: May 23, 2013, 22:51 от edmon »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Аз ползвам едно такова еднопортово ...и няколко аналогични бройки от един

А дали ще ти представлява проблем да го отвориш това APC и да го снимаш? Страшно много ме интересува какво са сложили вътре от APC. ??? ??? ???
Понеже изпитвам угризения да разкачам и закачам (връзката е основна и доста натоварена), реших да проверя в гугъл-изображения. Така стигнах до това и това, а има и още. Ако не е достатъчно ще отворя моето.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Вижда се как едната SMD индуктивност на входа се е изпарила на половина - останала е само основата. Което е интересно е, че има варистор за защита (онова жълтото до него), обаче явно въобще не е помогнал щото сигурно не е вързан както трябва и е само един. а имаме 4 тел. входа. Но даже и да е задействал пак щеше да се изпари елемента щото тока пак ще протече през него. Та както казва Ачо въобще не разчитайте на тези работи.
« Последна редакция: May 27, 2013, 12:01 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5278
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Колко такива опушени платки съм изхвърлил, за тия години. Черни, почерняли и опушени. Офазени яко от тока, или скапани от светкавица.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Понеже изпитвам угризения да разкачам и закачам (връзката е основна и доста натоварена), реших да проверя в гугъл-изображения. Така стигнах до това и това, а има и още. Ако не е достатъчно ще отворя моето.

На тези българските дето ги ползвам точно такава му е схемичката  това и мисля че това е най добрият вариант.

А  това се излагат много... , щото всичко уж същото ама там дето трябва да има елемент газоразрядник --- са го начертали направо на платката. А пък това е най-важното нещо. Нали няма да разчитате на някаква цепнатина на платката дето уж трябва да ви спаси и да поеме енергията. ??? ??? ??? Може и да греша, щото не се вижда дали заземяването не отива и накъде другаде... може и отдолу да има елементи...не се виждат и не може да се прецени къде отиват пистите......... Обаче ако тази земя отива само към цепнатината... Ебати и решението... Тип ТНТМ.
« Последна редакция: May 27, 2013, 12:44 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.