Автор Тема: Въпрос относно download под Ubuntu 8.04  (Прочетена 2791 пъти)

encho1982

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 94
    • Профил
Здравейте!
Имам един въпрос на който аз не можах да си отговоря или поне не съм сигурен на 100 процента . Значи преди около 1 година си инсталирах Linux Ubuntu 8.04 Hardy Heron . И реших да изтегля няколко торента за да видя под каква скорост тегли . Забелязах ,че вдига скорост далеч надвишава тази под Уиндоус . Под Windows XP използвам микроторент или уторент незнам точно как се води ( със знака за микро ),а под Линукс bittorrent . Скороста ми под Убунту достигаше до 2.2 Мб когато се вързваше към 22 човека,дори до 3 Мб/сек ако се свърже с около 50,а под Уиндоус не повече от 1.3 Мб/сек дори и да е вързан към 50 човека . Не съм правил никакви допълнителни настройки ,а само пусках да се ъпдейтне Убунту и това е . Проблемът е ,че след като една гръмотевица падна на блокът срещу нашия ми изгоря мрежовата карта . Отидох да я сменят ,оригиналната си стои не съм я махал . Оттогава макар,че съм със същия софтуер тоест не съм преинсталирал никога не се случи да свалям с повече от 1.3 Мб/сек . Предполагам,че новата мрежова карта е свързана на различен порт и това е причината . Та въпросът ми е . Какво мога да направя за да си възвърна предишните скорости на download ? Новата мрежова карта е свързана за най-горния слот т.е. отдолу-нагоре третия както е дъното на компютъра ( баси тъпото обяснение ???) . Моля за помощ не за отговор !
« Последна редакция: Mar 29, 2010, 23:14 от encho1982 »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Въпрос относно upload под Ubuntu 8.04
« Отговор #1 -: Mar 29, 2010, 21:13 »
Здрасти Енчо. Само да те попитам: заглавието на темата ти е за UPLOAD-а, а във въпроса говориш само за скорости на ТЕГЛЕНЕ, демек DOWNLOAD-а ти. За кое говорим последно ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Въпрос относно upload под Ubuntu 8.04
« Отговор #2 -: Mar 29, 2010, 21:25 »
Щом ползваш bittorrent значи изобщо не си видял каво е добра скорост. Инсталирай deluge и виж разликата. Един и същи торент го свалям с двете програми на различни места. Ако bittorrent прави скорост 2-3 Mb/s то Deluge сваля със скорост 6-7 Mb/s.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

encho1982

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 94
    • Профил
Re: Въпрос относно download под Ubuntu 8.04
« Отговор #3 -: Mar 29, 2010, 23:17 »
Промених заглавието . Извинявам се за грешния въпрос . Промяната в скороста има ли общо със смяната на мрежовата карта ? Възможно лие ? Пробвал съм Deluge . Сваля със скороста на bittorent . Мога да уточня ,че виждам ,че пише в опцийте Порт за входящи връзки : 51413 и под него има тикче на следната опция : Използване на UPnP или NAT-PnP за пренасочване на маршрутизатор . Ако старата Lan карта е работила толокова добре на този порт ,новата карта на кой порт ще работи със същата скорост .
« Последна редакция: Mar 29, 2010, 23:26 от encho1982 »
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Въпрос относно download под Ubuntu 8.04
« Отговор #4 -: Mar 29, 2010, 23:34 »
encho1982 бъркаш понятията нещо.
Уточни каква ти е връзката с интернет / с каква скорост/, намираш ли се зад рутер или firawall?
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

encho1982

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 94
    • Профил
Re: Въпрос относно download под Ubuntu 8.04
« Отговор #5 -: Mar 29, 2010, 23:57 »
По договор 12 Мегабита . Скороста ми е 11.5 Мегабита download  и 8.5 Мегабита Upload ( Справка speedtest.net) не съм зад рутер а дали съм зад Firewall предполагам не . Не съм инсталирал подобно нещо . Общо взето въпроса ми е има ли общо смяната на Lan картата със падането на връзката ? Как да разбера на кои портове е работила старата ?
« Последна редакция: Mar 30, 2010, 00:13 от encho1982 »
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Въпрос относно download под Ubuntu 8.04
« Отговор #6 -: Mar 30, 2010, 00:43 »
encho1982 Ами след като си на връзка 12 мегабита или приблизително 1.4 мегабайта, как очакваш да дигнеш такава скорост?
PCI порта на който е поставена лан картата ти в компютъра няма нищо общо със софтуерния порт на който слуша трент клиента.
Според мен нещо си се объркал.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Въпрос относно download под Ubuntu 8.04
« Отговор #7 -: Mar 30, 2010, 08:34 »
За скоростта на трансфера няма значение в кой PCI СЛОТ е поставена новата ти карта. А ти спомена "...Отидох да я сменят, оригиналната си стои не съм я махал..." А тя (оригиналната) външна ли е също ? Или е вградената на дъното ? Ако е вградена, то ясно няма как да я МАХНЕШ физически, само може да се DISABLE от BIOS-а. Ако пък е външна PCI карта и е дефектирала, махай я, за какво ти е като не работи ?

П.С. "...Как да разбера на кои портове е работила старата ?..." ами на СЪЩИЯ порт е работила. Ти нали казваш, че не си сменял нищо в софтуера. Не си променял настройките. Смяната на физическия интерфейс не ти променя настройките на програмата за теглене на торенти. Каквото е било преди, то си е пак.
« Последна редакция: Mar 30, 2010, 08:45 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

encho1982

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 94
    • Профил
Re: Въпрос относно download под Ubuntu 8.04
« Отговор #8 -: Mar 30, 2010, 10:08 »
Старата вероятно е вградена . Ами и аз не мога да си обясня как вдигах скорости по 2.5-3 Мб/сек при положение,че съм на най-евтиния интернет от 15 лева . Нали затова искам пак да стане така,защото е на далавера . Ясно е,че не мога точно да обясня ,но все пак благодаря за бързите отговори  :).
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Download
Настройка на програми
linux_art 2 3448 Последна публикация Aug 21, 2002, 12:59
от bbobby
Съвет за download
Настройка на програми
Ivan_storm 7 3006 Последна публикация Feb 02, 2005, 09:11
от Ivan_storm
download на дистрибуции
Идеи и мнения
pancho 1 2026 Последна публикация Apr 29, 2005, 10:57
от Agent_SMITH
Проблем с download на цяла директория
Настройка на програми
harsh 9 4268 Последна публикация Feb 11, 2007, 13:42
от kdpetkov
Проблем с програмите за download
Настройка на програми
alkor 7 3445 Последна публикация Jan 19, 2008, 01:34
от mikis