Автор Тема: Lenovo или Samsung?  (Прочетена 45518 пъти)

rams

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 61
  • Distribution: Linux Mint 17
  • Window Manager: Mate
    • Профил
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #15 -: Sep 14, 2012, 16:38 »
http://www.technopolis.bg/b2c/details/517590/P11010101/Laptop-ACER-ASPIRE-AS5755G-2414G1TMNCS

..........от един месец ползвам точно този модел и бих казал че съм повече от доволен ,последно е с Ubuntu ,
имаше преди това и Suse и BT и не съм имал никакви проблеми .....според мен за цената си е добре.

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #16 -: Sep 14, 2012, 20:00 »
Дотук добре.Объркването е пълно,но нищо.
Повечето от вас препоръчват Леново.Аз имам Леново V570 и съм доволен от него засега.Купих го през януари тази година и не ми е създавал ядове.Единственото,което ме дразни в него е,че е с огледален дисплей.
Кубунту върви на него и досега.
Май пак ще взема Леново,но още се колебая.Иска ми се да е с матов дисплей.
И двата от първия ми пост са такива,но Леново-то е 17-ка и не ми е много по душа.
Никой нищо не каза за качествата на Самсунг.Вярно,че не са световна сила в производството на лаптопи,но аз четох доста добри неща за тях и затова попитах.
Ще почакам и за други мнения и препоръки.
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #17 -: Sep 14, 2012, 22:20 »
..
Никой нищо не каза за качествата на Самсунг. ...
Така е, понеже се предлагат в БГ от съвсем скоро. Аз мога да кажа, че съм очарован от телевизора им, който имам и че видях, че Стемо продават лаптопите им, но това надали ще ти е от полза. Вероятно на други езици ще намериш повече инфо.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #18 -: Sep 14, 2012, 23:00 »
..
Никой нищо не каза за качествата на Самсунг. ...
Така е, понеже се предлагат в БГ от съвсем скоро. Аз мога да кажа, че съм очарован от телевизора им, който имам и че видях, че Стемо продават лаптопите им, но това надали ще ти е от полза. Вероятно на други езици ще намериш повече инфо.

На "другите" езици,преди да пусна темата намерих доста инфо,но друго си е да си споделиш и да получиш инфо от приятели,говорещи и пишещи на собствения ти език.Аз винаги,преди да пусна тема тук,преравям с Гугъл всичко по въпроса и чак тогава се допитвам до приятелите във форума.
Инфо-то,получено от тук е така да се каже безценно (поне за мен).Затова ще изчакам за още мнения.
Надявам се да не съм нахален.
Благодаря дотук!
« Последна редакция: Sep 14, 2012, 23:17 от plandz »
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #19 -: Sep 14, 2012, 23:41 »
Съгласен съм със споделеното от Мара, въпреки това не бих казал Дамсунг. Но аз съм хейтър на Самсунг и моето мение не важи. Какво значи, че ти е голям 17“? Та той е точно толкова, колкото 15“ нормален.

Не се двоуми, а взимай! После може дружно, вкупом да ни попържаш  нас приятелите  ;)

А да и пиша от Тингпад, не го сменям за нищо и клавиатурата е уникална :)
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #20 -: Sep 15, 2012, 00:59 »
Хайде и аз да се изкажа...

Самсунгите първо използват мнооого идиотски Phoenix биос-и... А всеки знае за какво лайно иде реч. (пълен кастрат )
Второ на жената и купихме един NF, на който първо му отказаха 1/5 от бутоните на клавиатурата, после единият бутон на тъчпада и отстрани кантовете на пластмасата се отлепиха и разпаднаха.
А лаптопа се ползва от жена и се пази... Пълен боклук, да не говорим, че атома загрява здраво ( а атом да загрява ?! WTF )  :D

Отделно, че заради идиотският биос и линукса бере все още ядове, лаптопа вече прави година и половина, а все още няма пълна поддръжка на всички клавишни комбинации и отделно, че brightness контрол-а все още чат-пат се ебава, дори с последен кърнъл, меса, интелски драйвер и т.н. И трябва да се инсталират всякакви шмекерии...

Самсунг ги бива, да си правят телевизорите и това е.

Ако искаш лаптоп, взимай леновото. : )  ::)

P.S. Забравих да добавя, че микрофона също е голям боклук и се чуват звуци, като все едно пускаш канала...
И съм чувал и други негативизми за самсунгите.
« Последна редакция: Sep 15, 2012, 01:01 от vyrgozunqk »
Активен

Recku

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
  • Distribution: Debian Stable
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #21 -: Sep 15, 2012, 08:50 »
Хайде и аз да се изкажа...

Самсунгите първо използват мнооого идиотски Phoenix биос-и... А всеки знае за какво лайно иде реч. (пълен кастрат )
Второ на жената и купихме един NF, на който първо му отказаха 1/5 от бутоните на клавиатурата, после единият бутон на тъчпада и отстрани кантовете на пластмасата се отлепиха и разпаднаха.
А лаптопа се ползва от жена и се пази... Пълен боклук, да не говорим, че атома загрява здраво ( а атом да загрява ?! WTF )  :D

Отделно, че заради идиотският биос и линукса бере все още ядове, лаптопа вече прави година и половина, а все още няма пълна поддръжка на всички клавишни комбинации и отделно, че brightness контрол-а все още чат-пат се ебава, дори с последен кърнъл, меса, интелски драйвер и т.н. И трябва да се инсталират всякакви шмекерии...

Самсунг ги бива, да си правят телевизорите и това е.

Ако искаш лаптоп, взимай леновото. : )  ::)

P.S. Забравих да добавя, че микрофона също е голям боклук и се чуват звуци, като все едно пускаш канала...
И съм чувал и други негативизми за самсунгите.
+1
От производител на телевизори друго освен телевизор не бих си купил.
Активен

This aptitude does not have Super Cow Powers.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #22 -: Sep 15, 2012, 09:15 »
Единият ми монитор е на Samsung и е с 0 пиксела гаранция. Няколко познати ползват такива и на никой от тях не му е изгорял дори и един пиксел. Та, за мен това са най- добрите монитори. За лаптопите им не знам, защото са сравнително отскоро на пазара. Чувал съм обаче, че телефоните им не са за изхвърляне. Аз съм имал стар телефон на Самсунг и бях доволен от него.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

misho_cg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 350
    • Профил
    • WWW
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #23 -: Sep 15, 2012, 11:30 »
Леново !
Активен

раят за котките, всъщност е адът на мишките !

misho_cg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 350
    • Профил
    • WWW
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #24 -: Sep 15, 2012, 11:44 »
27 блок комплекса следващата спирка след плиска на БАН 420 лева  забравих си модела.... работи на пушка... май беше Т61 леново
Активен

раят за котките, всъщност е адът на мишките !

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #25 -: Sep 15, 2012, 17:59 »
Честно казано се изпотих,докато четях мненията ви днес (особено на go_fire).Засега везните натежаха в полза на 17-инчовото Леново.Сигурно в понеделник ще го взема.
Благодаря на всички за мненията!Ако има нещо още пак ще питам.
Има още доста време до понеделник. ;D
« Последна редакция: Sep 15, 2012, 18:01 от plandz »
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

The Ghost

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #26 -: Sep 15, 2012, 20:39 »
Я погледни тука, че този модел ми се струва на практика същия, а спестяваш близо 50лв

http://www.pro-bg.com/product/Laptop/Lenovo-G780A--Dark-Brown-Intel-i5-3210M-250GHz-up-to-310GHz-3MBHM76173-HD-1600x900-LED-Wedge-NVIDIAx00ae-GeForcex00ae-GT-630M-2G-DDR3--4GB-DDRIII-1333-750GB-5400rpm-DVD-RW-USB-30-HD-03M-Camera-HDMIWirelessBT-6-Cell-DOS24-months-C_59096.html

(не правя реклама на фирмата, никога не съм имал контакти с нея, цъкам из нета и гледам)

Ако мнооооого се понапъна може и по-евтин вариант да ти измисля за същото нещо :)

Със здраве!
Активен

ThinkPad T60 8741-52G; Intel Core 2 Duo T7600 2.33GHz 4MB cache; 3GB DDR2; 750GB WDC WD7500BPKT-00PK4T0; 15.4" 1680x1050 WSXGA+; ATI Mobility Radeon X1400 128MB; Intel® PRO/Wireless 3945ABG;  Bluetooth/Modem/Infrared ;1Gb Ethernet; UltraNav; Secure chip; Fingerprint reader; 9c Li-Ion batt.

lunarvalley

  • Гост
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #27 -: Sep 16, 2012, 13:15 »
SAMSUNG
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #28 -: Sep 16, 2012, 13:38 »
За това чудо 1000 лв. няма да те оправят.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

lunarvalley

  • Гост
Re: Lenovo или Samsung?
« Отговор #29 -: Sep 16, 2012, 13:41 »
мда...
но дизайнът е... ехх...  :)
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
камкодер Samsung
Настройка на хардуер
growchie 4 4463 Последна публикация Sep 28, 2004, 10:59
от growchie
Проблеми с драйвери за Lenovo
Настройка на хардуер
cloud 2 5680 Последна публикация Jun 21, 2009, 15:46
от pokimon
Мнения за Lenovo V570
Лаптопи
plandz 36 12941 Последна публикация Jan 28, 2012, 01:24
от vyrgozunqk
Lenovo липса на жичен интернет
Настройка на хардуер
techko 1 3547 Последна публикация Jul 06, 2012, 19:13
от Acho
Проблем с висока яркост на екрана Ubuntu 12.04, лаптоп Samsung NP300M5Z (E300)
Настройка на хардуер
vladeto7 24 7883 Последна публикация Jan 22, 2014, 16:18
от satir