Автор Тема: Offtopics от „Настройка средно копченце на посочващо лостче в Дебиан“  (Прочетена 2161 пъти)

lunarvalley

  • Гост
въпросното нещо съм чувал да го наричат различно: клиторче, зърно, пишка... интересно е, че е все нещо така... сексуално

апропо, в магазина на Леново, червеното покритие на джвъчката се нарича "шапчица"
« Последна редакция: May 13, 2013, 12:23 от bop_bop_mara »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Да защото се изтъркват, пък много тинкпадъри обичат да го  „чустват“ и за 4-5 лева си взимат нова. ИБМ навремето (не знам дали Леново го правят) към скъпите модели (то не че са имали евтини) даваха резервна.


п.п. От снощи се чудя по един екзистенциален въпрос. Как се пише Toshiba на кирилица? Според мен трябва да е с „у“, защото именно това е звука, който се чува, но пък седи някак грозно в думата. Вие какво мислите?
« Последна редакция: May 11, 2013, 11:23 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
на мен не ми дадоха, трябваше да ги купя отделно -- комплет от три вида, от всеки по две бройки, общо шест. Явно моделът не е бил достатъчно скъп...  :P
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Минал си се. В магазините втора ръка продават и по едно за 4 лв. Естествено нови, нищо че магазините са за втора ръка. За съжаление ние сме втора ръка хора и пазаруваме от магазините втора ръка, защото и живота ни е втора ръка. Но пък оказва се (като в случая) това имало и предимства.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Цитат
За съжаление ние сме втора ръка хора и пазаруваме от магазините втора ръка, защото и живота ни е втора ръка.

това, не виждам защо го обясняваш...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Не е мое дело. Цитат е, ама не помня на кой политикан беше. Просто ми хрумна и го изстрелях. Не мисля много, много като пиша. Какво ми е на езика, си го казвам. А това обикновено е извънтемие.

Поради това и в първото си мнение по темата, страничните глупости ги пуснах на размер 2 точки, за да не се бъркат. Ама обикновено не  го правя.

Отдавна приканваме хората по високите места да вкарат един етикет hide, ама не щат.

Интересно, че по принцип не съм съгласен с това мнение. Ние българите имаме много хубав живот. Не сме преуморени като немците, не сме задръстени като англичаните, не сме тъпи като французите, не живеем в колиби като африканците, не ни експлоатират като жълтите, нямаме диктатури като в америките.

Изобщо уцелили сме някаква златна среда. И вместо да се наслаждаваме на живота си, мрънкаме. Ето и това предното ми мнение звучи като мрънкане, а беше (явно неуспешен) опит за шега.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Цитат
Ние българите имаме много хубав живот. Не сме преуморени като немците, не сме задръстени като англичаните, не сме тъпи като французите, не живеем в колиби като африканците, не ни експлоатират като жълтите, нямаме диктатури като в америките.

е аз не мисля, че немците са се преуморили особено, нито че хората в Обединеното Кралство са задръстени (предполагам в "англичани" ги включваш всички), нито че французите са тъпи. За другото съм донякъде съгласен, ама само донякъде. Въобще тая приказка за "тъпите западняци" не се ли усещаш, че е малко... ъммм... тъпа? :)
« Последна редакция: May 11, 2013, 12:01 от lunarvalley »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Не съм имал честта да бъда в други чужди държави освен Сърбия и Гърция (технически и в Румъния). Нямам преки впечатления. Това е по разкази на други хора, които са били директни наблюдатели. Не претендирам за меродавност.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
От разкази на други хора оставаш с впечатленията на въпросните други хора. Например един образ разправял, как в Холандия били адски задръстени, щото всички били на колелета.

та така  :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Което пак ме върна на въпросните магазини за втора употреба. Мен с пушка опряна в тила може да ме вкараш в такъв за дрехи. Но пък познавам много народ дето кажи-речи само от такива пазаруват. Знаят им разписанието по-добре от продавачките. Знаят, кога докарват „нова“ стока, знаят дните в „примоция“, знаят как да се доберат до по-„хубава“ стока.

И същите тия хора пазаруват нова техника. Даже един такъв наскоро ми събра очите като си купи андроидски планшет от известна австрийска верига бакалии.

А Ве аз ли нещо не съм в ред ???
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
хора всякакви  :) наред си си
сега има и извращения -- маратонки втора употреба! ааа, гнас!
Активен

edmon

  • Гост

п.п. От снощи се чудя по един екзистенциален въпрос. Как се пише Toshiba на кирилица? Според мен трябва да е с „у“, защото именно това е звука, който се чува, но пък седи някак грозно в думата. Вие какво мислите?

Така е прав си , затова се казва ту шиба ту не шиба!
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
А какво е "Offtpoics" ?
Заспала модераторка, какво може да е :D
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Нееее, не исках да обидя никого. Ама се учудих наистина, и на никаква позната дума не ми заприлича. Но пък и не съм английски филолог. Винаги може да означава нещо смислено. Поздрави.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.