Автор Тема: Xerox Phaser 3117 / Ubuntu 9.10 / Splix 2.0 / проблем с белите полета [РЕШЕН]  (Прочетена 3846 пъти)

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Нищо не съм правил допълнително освен, че включих принтера към компютъра (след като инсталирах Ubuntu разбира се). Настройките му се направиха автоматично (само може да съм коригирал формата на хартията да бъде A4, защото такава ползвам).

(Ubuntu-то го инсталирах главно заради драйверите за скенера, които не искаха да работят на старото ми чудо базирано на Slackware 12.0 (нещо с версията на qt май имаше проблеми).)

Когато реших да го пробвам се изненадах, че белите полета долу и в дясно са по-големи и в резултат на това част от данните горе и в ляво липсват:



По-голямо изображение:



(Сложих една синя хартия за да си личи къде свършва листа.)
« Последна редакция: Apr 24, 2010, 01:12 от vstoykov »
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Провери дали случайно тестовото изображение не е Letter или Legal и постскрипт интрепретатора да го намалява автоматично
Активен

0x2B|~0x2B

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Проблемът се наблюдава при печатане на текст с OpenOffice.org (настроил съм навсякъде А4 - в настройките на принтера и в настройките на OpenOffice.org).

Не знам къде се намира тестовия файл, който се печата (печатам го през програмата за настройка на принтера).

Пробвах да инсталирам оригиналните драйвери със затворен код, обаче стигнах до момента, в който ми иска  Ghostscript за да продължи (пуснах един Slax за да не си мажа системата излишно).

Допълнение: с драйвера на производителя нищо не стана:


« Последна редакция: Apr 23, 2010, 23:54 от vstoykov »
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Изглежда, че намерих къде е проблема. Стартирах Ubuntu от жив диск и прегледах настройките:



Като "Media Size" е посочено "a4" вместо "A4 - 210x297mm":


Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Щях да ти предлагам от job options да го "събереш" Иначе при мен няма a4 но пък имам custom.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Стартирах инсталирания Ubuntu, изтрих принтера, рестартирах компютъра. Принтерът се появи в настройките автоматично, обаче този път имаше "letter" (изписано точно така). По принцип тези неща с малките букви се появяват сами при рестарт на компютъра, ако е нямало никакви настройки.

Този път не знам какво стана, обаче настроих A4 и разцъках навсякъде на "Reset" и особено на "Lines per inch" - там се оказа, че имаше нещо различно от 6.00:



Не знам доколко е повлияло последното цъкане на "Reset", обаче заработи нормално. Най-вероятно няма нищо общо с "Lines per inch", защото това се отнася за печата на обикновен текст (когато на принтера му се праща само текст без информация за форматирането му).

« Последна редакция: Apr 24, 2010, 01:14 от vstoykov »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Проблем с xerox 3116
Настройка на хардуер
filipov 0 1614 Последна публикация Apr 27, 2006, 13:43
от filipov
Xerox 3119 pod ubuntu
Настройка на програми
krastiogogov 8 3503 Последна публикация Jan 14, 2008, 11:52
от cm8391
ubuntu 12.04 lts , xerox phaser 3200 MFP
Настройка на хардуер
ground_zero 7 3319 Последна публикация Sep 24, 2014, 23:07
от KPETEH
Проблем с принтер Xerox phaser 3020
Настройка на хардуер
dimitar88 3 4939 Последна публикация Sep 19, 2018, 13:03
от Acho
Инсталиране на принтер Xerox Phaser 3100 MFP
Настройка на хардуер
guitman 3 12383 Последна публикация Dec 05, 2020, 20:17
от Kennedy2