Автор Тема: ubuntu 10.04 - проблем с wireless (колко изненадващо...)  (Прочетена 5594 пъти)

Recku

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
  • Distribution: Debian Stable
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Не се безспокой и при мен са се случвали подобни "чудеса"... Само че досега не е било на трети март (в моя случай се оказа, че модула за устройството все пак бе наличен, просто не го зареждаше - едва след третото включване на машината и той беше стартиран), което е предпоставка за намеса на неведоми сили. ::)
Бъди спокойна няма да спре да работи по същия неочакван начин, по който е "запалило". :D Най-трудното е минало... А сега няма какво друго да кажа освен, да ти пожелая приятно ползване на лаптопчето:)
И все пак може да имаш известни проблеми с тази 64-битова версия на операционната система, но това си е твое решение. (Тук се осмелявам да говоря от името на повечето, да не е и от всички съфорумци) При необходимост ще помагаме. ;)
Активен

This aptitude does not have Super Cow Powers.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Брат ми е с 64 битово Kubuntu 10.04 откакто излезе и няма никакви проблеми с него. Всички програми, включително скайпа и флашплеъра са инсталирани само от хранилищата. Не, че забелязвам някаква разлика в работоспособността, но щом 64 битовата система работи добре, нека си я ползва.
« Последна редакция: Mar 04, 2011, 11:05 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

niai

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
А сега няма какво друго да кажа освен, да ти пожелая приятно ползване на лаптопчето:)
Благодаря :)
А проблеми неминуемо ще имам, със сигурност повечето от незнание, целта е да се науча обаче, така че ще го преживея. Май.
Всички програми, включително скайпа и флашплеъра са инсталирани само от хранилищата.
За тази опция пък все забравям, навикът е кофти нещо. До момента всичко съм правила по трудния начин, не че всичкото е било кой знае какво.
Това за висшите сили беше забавно, въпреки че май се предполагаше да е друго :)
Приятен ден на всички.
Активен

but what I do I do because I like to do

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Когато инсталираш Убунту, първата работа след инсталацията е да отвориш "източници на софтуер" и да разрешиш всички хранилища без тези за CD ако има предвидено такова. След това презареждаш хранилищата и ъпдейтваш. Кликаш на "Допълнителни драйвъри за хардуер" или както там се казваше и проверяваш дали системата не ти предлага някой лицензиран драйвър. След това от хранилищата си инсталираш програмите, които са ти необходими. Препоръчвам ти да започнеш с ubuntu-restricted-extras. В този пакет са включени кодеците за мултимедията, шрифтовете за MSWord, Flash Player и други екстри. Аз лично инсталирам още skype, rar, vlc и deluge. Нямам нужда от повече програми, затова за мен няма значение дали системата е 64 или 32 битова.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Когато инсталираш Убунту, първата работа след инсталацията е да отвориш "източници на софтуер" и да разрешиш всички хранилища без тези за CD ако има предвидено такова. След това презареждаш хранилищата и ъпдейтваш. Кликаш на "Допълнителни драйвъри за хардуер" или както там се казваше и проверяваш дали системата не ти предлага някой лицензиран драйвър. След това от хранилищата си инсталираш програмите, които са ти необходими. Препоръчвам ти да започнеш с ubuntu-restricted-extras. В този пакет са включени кодеците за мултимедията, шрифтовете за MSWord, Flash Player и други екстри. Аз лично инсталирам още skype, rar, vlc и deluge. Нямам нужда от повече програми, затова за мен няма значение дали системата е 64 или 32 битова.

Човек, аз не правя така и пак си имам всички драйвъри и програми.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Това правя аз и съм доволен от резултатите. В смисъл - не съм имал никога проблеми с Убунту. Няма логика да греша, след като всичко си работи, а и никога не сменявам успешен модел на поведение.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png