Автор Тема: С коя програма мога да вляза от Windows в Linux PC-то ми  (Прочетена 2695 пъти)

Holder

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
    • Профил
Здравейте, как мога да получа достъп от Windows PC-то ми до Linux PC-то ми с Root тоест от разстояние да си управлявам машината ?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Питаш за Win програма, с която да правиш SSH2 към Линукс машина през мрежата ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
   По-добро от TeamViewer- http://www.teamviewer.com/bg/index.aspx?pid=google.tv.s.int&gclid=CKONqc6i4LgCFe_LtAod73EAtQ не знам, макар, че всъщност работи през Wine, ако е от Линукс към уиндоус.
« Последна редакция: Aug 03, 2013, 05:54 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

stealth01

  • Гост
Активен

Holder

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
    • Профил
Питаш за Win програма, с която да правиш SSH2 към Линукс машина през мрежата ?

Ами трябва да имам достъп до роот. Да мога да рестартирам ПС, да стартирам пускам конзоли, като стартирам конзолите да мога да си стартирам/спирам сървърите на цс и общо взето за това ми трябва и просто ще помоля да ми се препоръча най-добрият вариант.

Линукса ми забравих да отбележа е Debian GNU
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Webmin инсталиран на сървъра ти дава уеб интерфейс на почти всичко необходимо за настройване. С Putty и WinCP можеш да правиш всичко друго. Имаше и други алтернативи на Putty с които като се свържеш към сървъра конзолно, можеш директно да пействаш командите от  инструкции за инсталиране на разни неща, за да не ги пишеш, но сега не си спомням кои бяха. Разтърси сам за алтернативи на Пути и експериментирай.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Точно, програмата Putty е това, което търсиш. Свързва се по SSH2 и ти пуска конзолата, и си работиш спокойно. Все едно си седнал на ремоте Линукса.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Holder

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
    • Профил
Благодаря много
Активен

Holder

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
    • Профил
Здравейте пак, това на снимката ми се получи, след като опитах да вляза чрез Putty след като преинсталирах Линукса, понеже бях с 6.0 и го ъпдейтнах на 7.0 или каквото е там последното за момента. Нормално е предполагам ?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Да, нормално е. Когато правиш конекция към някъде за пръв път с Putty, винаги те пита за това. Избираш Yes, и готово. Повече не те притеснява. Поздрави.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
windows vs. linux
Коментар
microsoft_fan 3 4044 Последна публикация Feb 24, 2004, 19:55
от sebastianz55
Защо не Windows a Linux ?
Коментар
LinkinPark 21 8178 Последна публикация May 09, 2004, 23:29
от berch
Хастройки на монитора Linux-Windows съвместимост?
Настройка на програми
omi 2 3494 Последна публикация Jul 05, 2004, 17:07
от omi
Linux и Windows едновременно да работят. Как ?
Общ форум
jaredharet 15 5531 Последна публикация Sep 01, 2004, 19:27
от jaredharet
Dual boot Linux and Windows XP (Linux installed first) ПРОБЛЕМ !!!
Настройка на програми
XaMeLeOnA 36 41800 Последна публикация Nov 06, 2011, 02:58
от Compare