Автор Тема: Междуличностни спорове?  (Прочетена 11717 пъти)

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Междуличностни спорове?
« -: Jan 02, 2009, 18:20 »
Струва ми се, че някои хора във форума имат проблем да различават междуличностни спорове от спорове изобщо. Цялата история ми напомни разказаното от един колега преди около година...

Та значи ние живеем в село, в което над 80% от хората се занимават с научна дейност или поддръжката й.
 
Колегата ми трябваше да прекара известно време с майка си, защото чичо му умрял и трябвало да я закара до селото където живеел и да помогне да уредят разните истории с наследството. Колегата ми се държал както обикновено -- когато майка му кажела някоя глупост, казвал "Това е глупаво, защото ..." и давал обяснение. Само че майка му не чувала "Това е глупост", а "Ти си глупава", т.е. приемала всичко лично.

В научните среди е нормално нещата да се наричат с истинските им имена, стига да можеш да се аргументираш. Но очевидно някои хора тук приличат повече на майката на колегата отколкото на него :)

И да напомня на цензорите, наричащи себе си с благозвучното име модератори (и мислейки че лъжат някой така) да напомня, че затварянето на устите на инакомислещите е най-лесния начин за маргинализиране на дадена общност. Никой няма полза да бъде обграден от yesmen.
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

google

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3443
  • Distribution: Ubuntu, Fedora, CentOS
  • Window Manager: Gnome
  • search and you shall find
    • Профил
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #1 -: Jan 02, 2009, 18:46 »
Да започна с краткото "спокойно, проблема не е в твоя телевизор" ;)

Аз преместих темата "Защо Линукс" в Кошче. Само че не заради твоите коментари. Напротив. Заради другите коментари, които прекрачиха нормалното в един (разгорещен) спор. Ако бях започнал да ги трия, щеше да се загуби нишката, която така или иначе беше тънка, щяха да се обидят мнозина заради "цензура" и т.н. Затова и соломоновското решение - незаключена, но в Кошче ;)

Апропо, темата не е заключена за всички, които искат да начешат без лимит клавиатурите.

Честита Нова Година!

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #2 -: Jan 02, 2009, 18:57 »
Не знам за "всички", но поне аз не мога да пиша в темата.
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

google

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3443
  • Distribution: Ubuntu, Fedora, CentOS
  • Window Manager: Gnome
  • search and you shall find
    • Профил
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #3 -: Jan 02, 2009, 19:00 »
Не знам за "всички", но поне аз не мога да пиша в темата.

Странно, че някой е сметнал за НЕдостатъчно, че темата е преместена в Кошче и е ударил за всеки случай ключ. Таман я отключих - опитай отново.

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #4 -: Jan 02, 2009, 19:17 »
Какъв си ти бе нямаш никакви комплекси... ;D
Приятелю, проповеднико, жителю на далечната демократична страна США, не престана да се напъваш в този форум. Но нека караме подред.
1. В научните среди... това е форум за линукс, хора интересуващи се от тази ОС, ние_не_сме_учени...то май и ти си толкова, но нека да приемем това недоразумение, че си.
2. Този форум си има правила, ако не ти харесват, направи си някъде форум и пиши с големи букви - глупаците ще ги трия!
3. Форум е място, поне гръцкия му вариант, където всеки е свободен да се изказва.
4. Ти какъв си да даваш квалификации кое е тъпо и кое не? Ти кой си да знаеш истината? Коя истина? Нима ти знаеш кое е правилно и грешно? Толкова ли си заблуден? Но аз не знам какво е да си заблуден, как мога да те определя като такъв?
5. Може да кажеш - Не съм съгласен, защото твоето решение не е рационално/не работи/опитът е доказал, че не е правилният подход.
6. Но кой си ти по дяволите?
7. Ако сме тъпи тук и не може да се аргументираме, някои го правят по един, други по друг начин, защо си губиш времето с тези хора?
8. Нямам нищо против теб, с интерес чета нещо техническо като напишеш и знам, че имаш опит и не се обаждам, но като човек си пълен бокл.. Време е някой да ти го каже. Не целя да те нападам, но явно имаш някакъв проблем със себе си и тук търсиш решението.

Гошо, ти показа що за човек си като бе банна в темата за животните, така че баце ЧНГ и не се опитвай като тараторЯ да играеш някаква роля. Ясен си. Не си длъжен да ми отговаряш. Всичко най-хубаво!
Активен

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #5 -: Jan 02, 2009, 19:29 »
Мдаа, и пора страда от болестта на майката на колегата :) Интересува го не какво пиша, а кой съм аз. :) И точно той ще ме съветва как да съм се държал :)

Значи форума бил имал правила, но пора може да ги нарушава наричайки ме боклук? Забавно :) Моля модераторите да не променят мнението му, поне за мен то не е обидно. Не се обиждам от мненията на хора, които не уважавам :)
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #6 -: Jan 02, 2009, 19:35 »
Може да ме съдиш ;D ;D ;D Що за човек иска да се доказва в онлайн форуми. Ако в автобуса някой младеж почне да спори с теб кога ще спреш и ще осъзнаеш, че не си струва, защото той явно не разбира нищо от компютри, но има самочувствието, че го прави? Тук е същото. А това, че ти не спираш и даже искаш да продължиш "спора" говори много ясно що за човек си, не мислиш ли?
Активен

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #7 -: Jan 02, 2009, 19:57 »
За какво да те съдя, че имаш проблеми с мисленето? Не мисля, че някой съдия може да ти помогне. :)

Поре, основната идея на всеки спор е някой да научи нещо. Ето например, tonitochev научи, че автомобилите имат операционни системи. :) Други хора (може би) научиха, че когато изказваш мнение, трябва да можеш да го аргументираш. И т.н.

Ще споря колкото си искам и където искам. Както виждаш дори и с теб дискутирам, въпреки че не очаквам да постигна резултат в близките няколко години. Но някой ден ще се сетиш за тези спорове :)
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

petkouzunski

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 208
    • Профил
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #8 -: Jan 02, 2009, 20:38 »
Не искам да се заяждам, но майка му стара, не можете ли да се дрънкате на лични примерно? Защо всички посетители трябва да четат тази толкова тежка форма на словесна диария?

Този форум е един от малкото, в който модераторите се държат като равни, а не като недорасли пубери с мания за величие. Какво толкова имате да делите не мога да разбера? Като не ви харесва форума спрете да пишете!
Активен

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #9 -: Jan 02, 2009, 21:21 »
petkouzunski,

Кой и как точно те кара да четеш диариите? :) Или не можеш сам да решиш кое е диария и кое не и предпочиташ някой цензор да го прави вместо теб?
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #10 -: Jan 02, 2009, 21:23 »
Вместо на лични направо карайте се на скайп.Лятната супа много ми прилича по манталитет на един  Николай от едно приключенско шоу в Панама по една българска телевизия. ;)Голямо себедоказване ака Вижте ме аз знам всичко и съм над всички и мога всеки да науча на нещо.Спокооооо всеки може да научи по нещо от всеки.Не си ти майка Тереза да огрееш всички ;D
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #11 -: Jan 02, 2009, 21:25 »
tarball,

Е, поне ти научи нещо от моите мнения, нали? :) Нещо за някакви 32" телевизори например :)
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #12 -: Jan 02, 2009, 21:58 »
Кво сте се заяли с пора, човекът си съвсем наред, само дето ЕГН-то му е проблемно, всъщност по-лошо е другото: ЕГН-то да не ти е проблема и да си на същият акъл, например аз имам тоя проблем. Като се спори с такъв човек би трябвало да знаеш че той е на тая възраст където се открива топлата вода и винаги си прав. Така че тараторе, стига си го съдил толкова, нормално е да не отговаря по начина, по който се очаква :)

Времето не прощава, много грубо, но е факт.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

google

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3443
  • Distribution: Ubuntu, Fedora, CentOS
  • Window Manager: Gnome
  • search and you shall find
    • Профил
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #13 -: Jan 02, 2009, 22:39 »
Извинявайте, но вие се чудите как да се карате кой-е-по-по-най на всяка цена извън Кошче... Направете си една тема в Кошчето и там си пишете на воля...

Още един-два коментара и тая тема, милата, заминава в Кошчето...

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: Междуличностни спорове?
« Отговор #14 -: Jan 02, 2009, 23:35 »
Извинявайте, но вие се чудите как да се карате кой-е-по-по-най на всяка цена извън Кошче... Направете си една тема в Кошчето и там си пишете на воля...

Още един-два коментара и тая тема, милата, заминава в Кошчето...
Защо не пуснете един форум за тараторчето и да си пише там. Ще сложим и 2 бота да връщат 'Да' и 'Не' и работата спи. Сериозно, нека се изчистят нещата и всеки да каже каквото има и после да не се цапат темите, Кой колко умен, кой кога какво открива или ще открие да си го запази за себе си. Всичко останало са комплексарщини.
p.s.Лятото милен4е2 и таратор4е2 като се върнат ще им кажа каквото искам, може да търсите Венци от МГ-то да се изясним, няма никакъв проблем. Нека идиотщините спрат СЕГА ;D ;D
Активен