Автор Тема: Молба за тест на система за добавяне на реципрочни линкове  (Прочетена 4722 пъти)

PhrozenCrew

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
Опитвам се да направя система за добавяне на реципрочни линкове, като целта е да се добавят само определени категории, свързани с съдържанието на целеви сайт или конкретни страници. Може би малко сложно го казах. Примерно ако имам сайт за резервни части на автомобили, искам да приложа, като субдомейн система за размяна на линкове, като ще има категории свързани само с услуги за автомобили - продажба, сервиз, внос, застраховки и т.н.
Системата я пиша така, че да поддържа лесно добавяне на различни дизайни. За сега има само 2 шаблона, които се управляват от простичък административен панел.
Всъщност цялата информация се управлява от административния панел. За сега поддържа:
- потвърждаване на линка от администратора
- изтриване или редактиране на линковете
- препоръчани линкове

Потребителите също могат да се логват и да редактират или изтриват линковете си.

Не съм сигурен дали може подобна система да се продава и може би ще я пусна като OpenSource проект.
Може да се тества от тук: http://www.nediko.info/add-url-demo/
Админ панел: http://www.nediko.info/add-url-demo/admin

В момента съм забранил да може да се рови от търсачки, така, че могат да се слагат всякакви глупости.
Ще се радвам, ако споделите мнения, критика и идеи. Дали например да и добавя и възможност за писане на кратки статии или нещо от сорта. Най-вече, мислите ли, че има смисъл от система с реципрочни линкове?
Предварително ви благодаря!
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Най-вече, мислите ли, че има смисъл от система с реципрочни линкове?

Каква е целта на такава система? Ако е за SEO за Гого, то това отдавна не работи. Гого направо ги мрази...Па и може и бан да си навлечеш.
Ако е за получаване на трафик, пак не става - ефектът е мижъв.

Няколко пъти съм се пробвал в такива схеми... Беше много отдавна. Някъде преди 2005. Трафик никакъв. По едно време имаше забележителен ефект за увеличаване на Page Rank-a, но Гого много бързо ги усети подобни сайтове и ги изпонаказа. Техният Page Rank почна да свети в сиво- сигурен признак че страницата е заличена от индекса на гого. Абе изобщо не обича сайтове тип линк ферми. Не обича и страници които са пълни с много външни линкове.

Като цяло това е много стара идея - още от зората на I-t, обаче отдавна е отхвърлена като неработеща.   

« Последна редакция: Mar 11, 2013, 23:27 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

PhrozenCrew

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
Целта е link exchange на тематично свързани сайтове.
Единствения начин за трупане на BackLinks е някой да сложи линк на твоя сайт в неговия сайт. А пък бак-линковете са най-добрия начин за вдигане на индекса в търсачките, особено при силна конкуренция.
Другата цел ми беше, да има възможност за поставям различни целеви страници от различни сайтове в полето за размяна.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Целта е link exchange на тематично свързани сайтове.
Единствения начин за трупане на BackLinks е някой да сложи линк на твоя сайт в неговия сайт. А пък бак-линковете са най-добрия начин за вдигане на индекса в търсачките, особено при силна конкуренция.

Това вече не става поради две причини.
1. Гого усеща разменените линкове и не им слага никава тежест.
2. В текста на линковете и заобикалящият ги текст на страницата трябва да има Diversity. Т.е всеки един бак-линк трябва да е различен.

според мен Единствения начин за трупане на BackLinks е да се слагат малки и различни статии по блогове, ревюта, article pages и т.н.

Виж какво наскоро се случи с http://www.interflora.co.uk/ http://www.webmasterworld.com/google/4547896.htm Покрай основният си бизнес те подарявали безплатно цветя на блогари за да им пускат  бак-линкове. И блогарите понеже винаги пускат едни и същи текст...........

Но ако трябва да се прави това интелигентно трябва да имаш поне 100-тина напълно различни статии/шаблони с различен текст в линка и линковете да сочат не само към една страница (най често първата) в твоят сайт ами към различни подстраници и освен това тези статии да са пуснати в различни домейни.... А пък и сайтовете в които са пуснати трябва да се тематично ориентирани като твоят сайт.




« Последна редакция: Mar 12, 2013, 10:36 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

PhrozenCrew

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
@Naka, благодаря ти за инфото!
Хрумва ми една идея, която мога да използвам. Примерно добавяне на нова таблица в дб, където да се въртят различни страници с различен текст. При използване на някой текст, да се изтрива от базата данни. Може би така системата ще има по-голям шанс да е по-СЕО ориентирана.

Предполагам това означава, че всичките тия директории индекси и addurl-сайтове трябва да се баталясат, защото съм срещал много повтарящи се текстове на едни и същи сайтове.
Отново благодаря, нямах си на идея, че толкова сериозно се следят текстовете на линковете.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Примерно добавяне на нова таблица в дб, където да се въртят различни страници с различен текст. При използване на някой текст, да се изтрива от базата данни.

По скоро не да се изтрива при използването ами да има флаг колко пъти е използван. Така например ако някой линк е ползван 2-3 пъти в флага да се отбележи 3 пъти и системата повече да не го пуска. Мисля че няколко пъти повторение не е проблематично, но не трябва да се прекалява.

Според мен не само текста на линка трябва да е различен, но и заобикалящият го текст. А пък той трябва да е повечко за да изглежда естествено.

Та големият проблем не е как и къде да го пуснем а как да напишем 100 различни статии.
Макар че също е и проблем къде да го пуснем.

За xrumer чувал ли си? http://www.youtube.com/results?search_query=xrumer&oq=xrumer&gs_l=youtube.3...0.0.0.985.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0...0.0...1ac.

Аз наскоро също научих за това животно. Та тази програмка е бот. Даваш и един шаблон с един линк и тя почва да го събмитва по форуми - един и същи текст. Вътре си има алгоритим за автоматична регистрация по форумите и за OCR преодоляване на captcha.

Резултата е десетки хиляди еднакви постове по различни форуми за няколко часа и заработване на сигурен бан от ГОГО.

Освен всичко това, ГОГО следи и броят пуснати линкове за единица време. Ако забележи внезапено покачване на броя баклинкове за него това е сигурен знак за изкуствени линкове.

И не е нужно това да става през такава програма. Например Обаждаш се на фирма, която продава баклинкове. купуваш си качествени естествено изглеждащи линкове от страници с по-голям page-rank. фирмата ти пуска 10-100 линка. И хоп по-пика на линковете G те усеща че това не са естествени линкове.










« Последна редакция: Mar 12, 2013, 12:50 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

PhrozenCrew

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
Нака, много си печен и ми харесва аргументирания ти начин на водене на дискусия! Накара ме да си преобърна мисленето, както и да попрочета малко, че да си ъпдейтна концепцията за уеб-оптимизирането. Открих, че с много малко промени, имам възможност да направя сайта да работи със статии, а не да е просто някакъв каталог за размяна на линкове. В статиите има много повече идея и определено бързо пребръсване за бак-линкс с гоогле, дава много голям превез на статиите в които има линк от търсен сайт.
Ще пипна лекинко кода, като добавя възможност за минимално редактиране на текстовете - болд, курсив, подчертан, добавяне на до 2-3 линка в текста... ще го дообмисля.
Жив и здрав!
Активен

Astor

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 332
    • Профил
Здравейте, искам и аз да попитам нещо:
Цитат
... и заработване на сигурен бан от ГОГО.

Когато говорим за забрана/бан при СЕО тя в какво точно би се изразявала? Сайтът автоматично спира да се индексира от търсачката и излиза на последно място при търсене или нещо друго?

И в тази връзка този негативен ефект (постигнат чрез xrumer например) се цели не точно твоя сайт който искаш да избуташ нагоре, ами за сайтовете на конкуренцията. Правилно ли го разбирам?
Активен

Няма начин, да няма начин!

PhrozenCrew

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
Промених напълно системата, така, че да позволява публикуване на статии. Може да се види и тества от тук:

Демо-система за статии: http://nediko.info/articles-demo
Админ панел: http://nediko.info/articles-demo/admin

Добавих и няколко различни цветни теми, които могат да се избират от admin-секцията.
Активен