Автор Тема: Проблем с инсталацията на Apache  (Прочетена 2224 пъти)

nigl

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Проблем с инсталацията на Apache
« Отговор #15 -: Feb 26, 2011, 14:18 »
Абе хора!!! От няколко дни насам се пишат големи глупости относно права и chmod и т.н. "Нямам права..." и хоп веднага следващия пост е: "chmod <nam_si_kvo>"... Ми спрете се малко с глупавите съвети. Сигурно има защо правата на някой определени директории (/usr, /srv, /var, /etc...) да са с такива права. Плюс това си има sudo, su, различни групи и т.н.

@backtolife сигурен съм, че си прав на 100%. Но ако отделиш време да разясниш в следващия си пост защо е именно така, всички бъдещи питаници ще са обезпечени и няма да се налага да се повтаря.
Аз самият не се чувствам сигурен в тази материя и ще е полезно за мен.
Поздрави!
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с инсталацията на Apache
« Отговор #16 -: Feb 26, 2011, 14:21 »
Но ако отделиш време да разясниш в следващия си пост защо е именно така, всички бъдещи питаници ще са обезпечени и няма да се налага да се повтаря.

Да ти обяснявам, защо са правата на директориите - не съм съгласен :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Проблем с инсталацията на Apache
« Отговор #17 -: Feb 26, 2011, 16:43 »
4 – четене
2 – запис
1 – изпълнение/търсене

EDIT:Друг път като решиш да използваш администраторски права го прави по-този начин.ALT+F2 и в отворилото се прозорче напиши gksu nautilus.След това можеш да правиш каквото искаш.
Радо, би ли обяснил от къде я измисли тази глупост с 1 - търсене?
Абе хора!!! От няколко дни насам се пишат големи глупости относно права и chmod и т.н....
не си прав, първо далеч не е само за chmod второ не е от няколко дни а от години вече....
Активен

0x2B|~0x2B

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с инсталацията на Apache
« Отговор #18 -: Feb 26, 2011, 16:48 »
Е-е-е-е нормално е като има нови линукс потребители и да се задават едни и същи въпроси. Все пак е по-лесно да пуснеш нова тема и да гледаш само нея отколкото да пуснеш търсачката и да ти излязат 1 000 000 теми отностно твоя въпрос. Но това все пак е разбираемо, ама това хора дето стоят по цял ден във форума и пак на въпроса: "Нямам права..." да пишат: chmod 777...  >:(
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Проблем с инсталацията на Apache
« Отговор #19 -: Feb 26, 2011, 17:17 »
Радо, би ли обяснил от къде я измисли тази глупост с 1 - търсене?
Това 1-търсене не съм го измислил аз,а го имам в едни лекции за Линукс,които бях намерил преди време в нета и си ги държа като отметка в браузъра, от там го копирах и поснах тук.Но като се замисля наистина е глупост,защото 1=хХ е изпълнение.Извинявам се много за грешката и сега ще редактирам поста си,като премахна търсене.Ето и източника на лекциите: http://www.radiations.hit.bg/Linux/index.htm.Погледнете лекция №3.
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Проблем с инсталацията на Apache
« Отговор #20 -: Feb 26, 2011, 20:10 »
Радо, би ли обяснил от къде я измисли тази глупост с 1 - търсене?
Това 1-търсене не съм го измислил аз,а го имам в едни лекции за Линукс,които бях намерил преди време в нета и си ги държа като отметка в браузъра, от там го копирах и поснах тук.Но като се замисля наистина е глупост,защото 1=хХ е изпълнение.Извинявам се много за грешката и сега ще редактирам поста си,като премахна търсене.Ето и източника на лекциите: http://www.radiations.hit.bg/Linux/index.htm.Погледнете лекция №3.
Нямам достъп до хит.бг, но или не е казано като хората или е незнание на преподавателя. х биита дава право за изпълнение на файлове. Приложен към директории дава права за се отиде в тази директория (да не се бърка с четене на съдържанието на директорията)

Е-е-е-е нормално е като има нови линукс потребители и да се задават едни и същи въпроси. Все пак е по-лесно да пуснеш нова тема и да гледаш само нея отколкото да пуснеш търсачката и да ти излязат 1 000 000 теми отностно твоя въпрос. Но това все пак е разбираемо, ама това хора дето стоят по цял ден във форума и пак на въпроса: "Нямам права..." да пишат: chmod 777...  >:(
не, не е нормално. Има търсачка на форума, има гугъл и други интернет търсещи машини. Мързела не е оправдание
« Последна редакция: Feb 26, 2011, 20:11 от romeo_ninov »
Активен

0x2B|~0x2B

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Apache doc
Преводи на документация
kennedy 3 5858 Последна публикация Apr 26, 2002, 18:43
от kennedy
Apache
Настройка на програми
mozly 3 4333 Последна публикация Nov 23, 2002, 15:19
от mozly
Help za Apache???
Настройка на програми
spooky 2 2671 Последна публикация Aug 06, 2003, 14:57
от spooky
Apache
Настройка на програми
HipH0p 1 2248 Последна публикация Dec 20, 2003, 13:51
от n_antonov
Ограничаване на връзките към Apache
Настройка на програми
nothing 3 3034 Последна публикация Jan 16, 2004, 14:06
от nothing