Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 107762 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3872
    • Профил
   Когато се пише за НАТО,трябва да се пише така: педерасткото НАТО  >:D
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5295
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
То дето NATO, ами че и OTAN.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3872
    • Профил
   Е така де,обратни са ...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5295
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
И сега нашите аджеба обещавали ли са да дадат самальотите ни на украинците ? Или хамериканците лъжат в информацията ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
То кви самолети имаме...
Или са обещали обещаните ни и исторически Ефки директно да дадат завой и да се приземят другаде... Не следя новините редовно, гадая.
И ми е интересно - преди в Зарата имаше въртолети, не че всички ставаха, даже още когато аз бях войник, но ги имаше, Ми-24. Сега го има една бройка в парка до нас, плюс две оръдия. Но имаме ли некви, сега, към днешна дата, некви за илач даже бройки хеликоптери, дето да се водят поне за протокола бойни?
Мога да си правя изводи за мен за качеството на сегашната ни армия по колеги, бивши военни. И тия изводи са, че нямаме никва армия. Даже и като качество на оная, поссъветцката, демодираната., сегашната ни, модерна "армия" ѝ отстъпва.
« Последна редакция: Apr 11, 2023, 21:15 от malin1 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3872
    • Профил
   Много е нагло американските мастии да ни натискат да
подаряваме читави изтребители на укрите.  >:D



Да гo духат.   >:D >:D >:D >:D >:D
« Последна редакция: Apr 11, 2023, 21:32 от spec1a »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Къде ги видя тези читави самолети - имали сме два Мига единия без двигател.А иначе сериозно: България разполага с 16 изтребители МиГ 29, с 14 щурмовика СУ-25 на книга - от тях 5 я летят, я не щото са или стари или/и няма части и нямат двигатели - оня ден военния министър се оплакваше. То затова и се налага чужди самолети и пилоти да ни охраняват небето.
 Те миговете и чисто нови да са пак не стават за нищо.  - то се видя на бойното поле (не само на украинското). Дори русофила ви-президент иска западни самолети, щото тези са карикатури (а китайците ги и копират щото нямат избор).
Любимия ми самолетоносач Кузнецов е трябвало да отплава, ама пак нещо му се счупило и е на ремонт за година-две.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Разбирам че у въртолетите няма достатъчно "откат" и затова се натискат на самальоти че там отката по-голем (е освен от магистралките) ама аз друго се опитвам да разбера... по същата логика всичко живо (зелен чорап) би трябвало да се натиска за кораби (като с най-голям откат, освен може би от атомните подводници), па ако толко много искат да има и самальоти направо да си поръчат самальотоносач  ???
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6204
    • Профил
Атомните подводници не могат да се сравняват със съвременен самолетоносач по цени.
Самолетоносачите са пъти по-скъпи
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3872
    • Профил
   На руснаците не им трябват самолетоносачи.

   А и не си пъхат гагата в чужди дела,за разлика от американските мастии.
То не бе Корея,не бе Виетнам,не бе Ирак,не бе чудо !
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Къде ги видя тези читави самолети - имали сме два Мига единия без двигател.А иначе сериозно: България разполага с 16 изтребители МиГ 29, с 14 щурмовика СУ-25 на книга…

МиГ-ове имаме шест и точно този модел е наистина добър, и много достоен конкурент на F-16.

СУ-та вече нямаме. Оня боклук Радев ги даде на Украйна преди четири месеца. А, доколкото познавам руските ВВС (всъщност там са ВКС), отдавна са свалени и забравени.

И преди съм казвал. Не съм за железарията и не ми пука за руснаците. Самолети не искам да имаме никакви, какво остава за военни. Руснаците знаят как да свалят съветски самолети и хич не ме е*е за тях.

Но не може такъв НАТО-вски подлизурко да ми го броите за русофил. Тоя смърдоляк не е никакъв русофил, точно обратното е. Ще бъде съден от военен съд на смърт, когато мандата му изтече. И аз няма да съм против, а съм против смъртното наказание. За него мога да направя изключение, ако ще е последния осъден.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
   На руснаците не им трябват самолетоносачи.

A ве трябват им. Ако най-големия ти противник има, трябва да имаш и ти.

Тук напомням, че самолетоносач не е „самолетоносач“. Това е група от двадесетина кораба различни по размер и няколко подводници. Сиреч това е ударна група с огромна мощ.

Ама, какво да ги правим блядките? Нямат кинти. И затова и самолетоносачи нямат. Добре, че никой не ги напада. Жив зян са.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6204
    • Профил
Гога, самолетоносача е нападателно оръжие.
Имаш самолетоносачи, ако се разхождаш по света и нападаш този и онзи.

Освен това, те са скъпи. Не е само  самия самолетоносач. Към него има още цяла една флотилия, да го обслужва.
Но проблемът с тези икорабчета е, че са прекалено лесни за потапяне. едно изпуснато торпедо или ракета и са на дъното. Един добре премерен тактически взрив и цялата флотилийка заедно със самолетоносача и те всички на дъното. Корабите са уязвими, просто защото се движат по вода и могат да потънат при хубав пробив.
Не ти трябва такова нещо. Руснаците освен че нямат пари достатъчно за такова нещо, но и правилно са решили, че е излишно и ненужно. Както казах, една ракета и са чао. А с тези свръх бързите... Нямаш и защита в момента срещу такива и американците със сигурност много искат така, че по десетина-тринадесет милиарда така ли сее вадят за нов? Пък и време да го направиш трябва, да го оборудваш, екипажи, самолетите, обслужващата флотилия... Не е едно и две.Мощни са, но до там.

Поне аз така си мисля.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Да, бе живей си в паралелната вселена - от 2017г. самолетоносача е в ремонт и потрошика маса пари, щото не били искали. А тези супер ракети - още чакаме да видим някой да прави нещо освен да ги разхождат по червения площад. Апропо лани парада нямаше авиошоу щото било лошо времето (слънце та се късаше). Тази година няма да има танкове, шото са на фронта. Ще има само хиперзвукови ракети шото са от шперплат.
А подводниците дето си ги мечтаеш се изпокриват като се появят британските противолодъчни хеликоптери (дето излитат - позна, от самолетоносач).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6204
    • Профил
@jet, Пентагона призна, че ракетите съществуват сега и че са в употреба.
Ти повече данни и сведения ли имаш от Пентагона?

С какво според теб беше ударен резервоара за гориво на 60 метра под земята?
С какво беше унищожен командния център на НАТО във Лвов на 130 метра под земята. Триста души загинаха там.

Повече ли знаеш от Лойд Остин?

Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4633 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 71441 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx