Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 151   Надолу

Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 99371 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
…само аз останах българофил…

Боклукофил! Клошар! Говедата ще се обидят, ако сравня тоя монархо-фашист с тях.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Аз реално мислех, че днес ще обсъждаме как така Русия размени двеста и кусур (а сега, как се превежда?!) изверга сред които командирите на нацистите от Азов (тия от тях, които Украйна не успя да убие с HIMARS) срещу само един мръсен мафиот. Това дори зеления комедиант го каза и докато казваше все едно плюеше на кремълските олигофрени.

Както каза и мужика Егор Мисливец това е абсолютно непонятно действие. Сатанинските изчадия ще си почиват в Анталия докато Zaблудени Vоини си мислят, че носят освобожение на събратята си. Набиване на кол им е малко на московчани.
Непонятно е, защото не знаем нищо. Но можем да се досетим за някои неща. Не го правиш, ако нямаш изгода. Един човек, пък бил и мутра не е важен. На негово място друг ще застане и можеш да се договаряш с него, за каквото там е нужно.
Остава един вариант. Има договорка между освободените и Русия. Имало е сделка за нещо. Нацитата няма какво да предложат, освен информация. Те затова и не се прибират в Украйна, щото оня лудия запъртък може като нищо да ги избие. И на него му е ясно, че просто така не са пуснати. И следва въпроса, дали има връзка между една евентуална информация придобита от нацитата и мобилизацията на триста хиляди руснаци с военно обучение? Нека не забравяме, че Русия е обградена от военни бази на НАТО ( всъщност американски, но все тая ). Ако от съседните на Русия държави се нахлуе едновременно, дали Русия ще може да ги спре, без употреба на ядрено оръжие? А нищо чудно и това да е мислено, с надеждата, че света ще оправдае такова нещо с предлог, че е за световната сигурност, за да не се превърнел Путин във втори Хитлер. Все пак, досега нямаше голяма съпротива срещу пращането на оръжие на Украйна и с подходяща PR акция и няколко откровени лъжи, да се надяват да преметнат народите, за да не избием собствените си правителства. Когато завалят ракетите.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Прекалено дълбоко ги мислиш тези неща. Техните собствени поликурви не ги мислят толкова. Те са на принципа: ден да мине друг да дойде. И е така, защото добре знаят, че народите са аморфна маса и каквото и да сервират, ще бъде понесено. Понякога става „инфекция“, но това е толкова рядко, че не си струва да се мисли.

=*=

А точно в този случай, ама изобщо хич нищо няма за мислене. Повече от ясно е. Коалицията освобождава 215 бойци.

Между тях има чужди наемници. Нали не си мислим, че само музикантите работят на украинска територия? На всеки оркестрант сигурно има поне трима-четирима „контрактора“ от другата страна. Но всъщност те са най-малко. Само 11 човека са. Макар по други източници да са 10.

Но пък точно тези по законите на ДНР подлежат на най-тежките наказания. Вместо това са освободени. Всички те са освободени с посредничеството на саудитския престолонаследник — Мохамед бин Салман. От тях англичаните са пет (по-скоро са вербувани африканци, съдейки по имената им), двама американци, мароканец, швед и дори един хърватин по данни на Ройтерс. Наистина нещо един се губи. А говорим за законите на ДНР, защото всички тези са пленени в Азовстал.

Тези хора до един със смъртни присъди, вече са у дома невинни.

Най-много са офицерите: общо 124.

Нацистите от Азов са общо 108, от които петте им върховни командира. Така Денис Прокупенко, Сергей Валински (Валина) и Светослав Паламар (Клина) се оказа, че ще си пекат дупетата на Анталия¹.

Стотици пъти беше обявявано, че азовците и чуждите наемници никога и при никакви условия няма да бъдат разменяни, а точно обратното — съдени и последващо да понесат възможно най-тежките наказания.

Срещу всички тези са получени 55 никому неизвестни военни от коалицията. Четирима от тях са от ДНР (четирима са според Пишулин, иначе украинците говорят за двама), един от ЛНР.

От всички 55 има само двама старши офицера, по-точно подполковник и майор. Шест са младшите офицери, а четирима са подофицерите. Значи имаме общо 12 човека с офицерски чинове срещу 124 от другата страна?! Какво един руски струва, колкото десет украински, ли???

А освен тези 55 военнослужещи, е освободен… Виктор Медвечук, който нито е бил затворен, нито съдебно преследван, нито дори заплашван. Единствено е забранена личната му партия и известно време е бил под домашен арест. Ние също забранихме „Българско лято“. Но странно, че на точно същото основание не закрихме ДПС.

Просто никой в Русия не вярва, какво са сготвили в Кремъл. Това е жалко действие заслужаващо единствено подигравки.



===

¹/
Цитат
По словам Ермака, обменяли 215 украинцев, среди которых - взятый в плен на «Азовстали» в Мариуполе командир батальона «Азов» Денис Прокопенко, и. о. командира командира 36-й отдельной бригады морской пехоты Сергей Волынский (Волына) и замкомандира «Азова» Святослав Паламар (Клина). Согласно договоренности с Эрдоганом, они будут находиться в Турции до конца боевых действий на Украине "под личным протекторатом" турецкого президента.

Также Ермак подтвердил обмен 10 иностранных наемников, часть которых была приговорена в ДНР к смертной казни.

Андрей Ермак е говорител на президента Зеленски.
« Последна редакция: Sep 23, 2022, 09:07 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
…само аз останах българофил…

Боклукофил! Клошар! Говедата ще се обидят, ако сравня тоя монархо-фашист с тях.

   Браво !

   Понякога пишеш свестни неща.
Но трябваше да добавиш,че урода Борис3 е виновник и за
национална катастрофа,заедно с изрода Богдан Филов.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
А бе тия не се ли сещат че едно опожарено военно окръжие няма как да приема "донаборници" то даже няма да може да ги издири по (изгорелите) документи. А ако случайно отнейде извадят копия и даже пожарната да дебне до окръжието то пък я вода няма да има за гасенето на новия пожар я желание йок, я ще са в обедна почивка ;D
...

   Какви ги пишеш бе !?!
Нали си уж ИТ !?!

Хартиени документи  ???

   Живеем в 21 -ви век,навсякъде има компютри,със сигурност военните
имат бекъпи, и то на много места ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ремотех пише с огромна доза ирония. Лошото е, че е напълно прав. Имали сме били компоти. И какво от това? Само си ги имаме.

Един човек за броени месеци изпонатръшка всички институции и големи частни предприятия. Най-скандално беше, че тръшна НАП, а най-весело, че удари вестниците на Пеевски. Но далеч по-скандално за мен, е, че натръшка парламента, МВР и прокуратурата. Поне хубавото на това е, че уволниха онзи нацист кибер-Явор. Но пък един човек да държи де що данни има в тази държава не е дори позорно. В ИТ сме кръгла нула.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Не го мисля надълбоко. Но като следвам мислите си и ето къде ме отвеждат. Знаеш, че САЩ много отдавна искат Русия съсипана и разпарчетосана. И Великобритания също го иска. Не каза нищо, за това, че просто така са освободени толкова пленници ей така. И те не са се върнали. Тези двете последните не виждам, как ще станат, ако не е имало нещо в замяна. Един човек не е достатъчен. И затова мисля, че са се разпяли.

Вече се подготвят танкове и самолети да се изпращат към Украйна. А беше казано, че такива няма да има. Което означава само едно. Тези машини ще се управляват от западни военни, защото няма време да се обучат украинци. Или иначе, директна намеса на НАТО в конфликта. Путин вчера заяви вчера, че ако е необходимо ще използва и ядрения арсенал, ако съществуването на Русия е застрашено. И не блъфира. Както го обвиняват западните медии. Но онези идиот сякаш нямат уши или не искат да слушат. Та тази триста хилядна войска, която събира е не за конфликта в Украйна, а за предстояща война с НАТО. Според мен. Нямаме много време  ;D

Малко допълнение...
Обърни внимание, че речта му започва като обръщение към сънародниците му. Направо им казва, "бъдете готови". Не е цитат, а перафразирам.
« Последна редакция: Sep 23, 2022, 12:58 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
...
Един човек за броени месеци изпонатръшка всички институции и големи частни предприятия. Най-скандално беше, че тръшна НАП, а най-весело, че удари вестниците на Пеевски. Но далеч по-скандално за мен, е, че натръшка парламента, МВР и прокуратурата. Поне хубавото на това е, че уволниха онзи нацист кибер-Явор. Но пък един човек да държи де що данни има в тази държава не е дори позорно. В ИТ сме кръгла нула.
...

   Да,но това се случи в България
Не в Русия...






Цитат
Поне хубавото на това е, че уволниха онзи нацист кибер-Явор.

   Че не е стока,не е.
Ама чак пък нацист...

Аз бих го нарекъл алкохолен феномен.
Толкова много водка може да изпие,че направо съм се чудил как
представител на вида "Homo sapiens" може да издържи това.  ;D
« Последна редакция: Sep 23, 2022, 13:08 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
... И сега се сещам, че Зеленски бомбардира нацитата точно, за да не говорят, като ги пленят. Та, сделка срещу информация е имало. Онези са знаели, че ги чака може би доживотен затвор.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3089
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Да изкоментирам нещичко, което ми направи впечатление преди 3-4 дена, но все някакви ангажименти по работа и не оставаше време.
От няколко дни вървят боеве за селището Лиман. Украинците се опитват да го превземат, руснаците засега го удържат. В един от руските сайтове прочетох, че там имало някаква кубанска доброволческа бригада на руска страна, или нещо от тоя род, като име, та цитираха някакъв офицер от тая бригада, който казваше (по мой спомен), че сраженията са изключително ожесточени и се стигало до използване на ръчни гранати.
Това последното ми направи впечатление - използване на ръчни гранати, т.е. изключително близък бой. Не съм запазил източника, ако някой се интересува, мога да потърся, щом веднъж съм го чел, ще мога да го намеря пак.
Та, думата ми е- явно сраженията се ожесточават сериозно. Досега съм чел, гледал клипчета и т.н., общата картина, която съм виждал, е- бие една артилерия, хвърчат разни хеликоптери и самолети, и те бият по позициите на противника, кой избягал-избягал, кой убит-убит, като почнат да падат много ракети и бомби, едните се изнасят, другите идват и хващат и някой друг зашеметен и объркал се, изостанал пленник. Демек "дистанционно" сражение, като цяло (имам предвид последните два-три месеца на войната). Това и за руското настъпление, и за украинското.
А това е нещо ново- бой на къса дистанция с използване на ръчни гранати, това са 10-15 метра (май всички тук не сме първа младост и сме ходили в казарма, знаем на колко метра се мята граната). Май оттук нататък не ракетите и бомбите ще решават нещата, а човешкият фактор.

П.П. Доколкото знам, Кибер Явор сам напусна, сега, дали са му казали, че трябва да напусне, е друг въпрос.
« Последна редакция: Sep 23, 2022, 13:53 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Боевете за Красний Лиман са вече десетина дена. Украинците успяха да го заобиколят, както първоначално заобиколиха Балаклея, Волохоя Яр и Шевченко, за да стигнат до Купянск. Но Красний Лиман е като Горна Оряховица. Той е важен железопътен възел. Без него, Русия остава със снабдяване единствено през Крим, което е неприемливо и значи сигурно поражение. Купянкс има същото значение, но само за едната линия, има още две. Купянск падна преди дни, което значи, че вече всичко е готово за доизбиването на все още останлите съюзнически сили в харковско. Ще бъде касапница. Когато това се случи, а ще е до дни, ще падне и Красний Лиман. Един ден ще говорят за тази битка, като за шипченска епопея. Бият се до последно, за да могат другите да живеят. Но то и на другите не им е даден много живот. ДНР и ЛНР изглеждат не по-малко обречени от Харков.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
И май "надежда за мир" няма никаква.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
И май "надежда за мир" няма никаква.

:'( :'( :'(
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
П.П. Малинчо, а защо се върна?

Появи се от нейде един човечец, на който държа, с проблем. А той когато има проблем, си е наистина проблем (гледан през неговите очи). И опитах "странично'"по някакъв начин да му помогна, но не се получи.  :D Оказа се, че някогашните проблеми тука са ми причинили две регистрации и открих втората (с която съм в момента).
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Ти не списваше ли редовно в УСУ форума?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 151   Нагоре
« назад напред »

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4449 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 68789 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx