Автор Тема: За банките с любов  (Прочетена 17399 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3242
    • Профил
За банките с любов
« -: May 02, 2023, 09:08 »
Ей! С такива - не ни трябват извънземни

https://e-vestnik.bg/16128/da-si-nyamash-rabota-s-prokredit-bank-i-drugi-banksteri/

https://e-vestnik.bg/37107/da-si-izpatish-v-chuzhbina-ot-parva-investitsionna-i-drugi-banksteri/

Айде да идва ерата на ИИ по-бързо, че... си изчаках(ме) чакалото  :'(
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5287
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
За банките с любов
« Отговор #1 -: May 02, 2023, 09:19 »
Всички банки са такива изедници, мамицата им.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5287
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
За банките с любов
« Отговор #2 -: May 02, 2023, 09:34 »
Че още една банка е каталясала в Америката.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
За банките с любов
« Отговор #3 -: May 02, 2023, 21:00 »
   Така,така ...

   Ама сега кашика ще дофтаса и ще каже,че банките се свещени крави
и не може да се плюе по тях ...

Ааааааааааааааааааааааааааааа ...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5287
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
За банките с любов
« Отговор #4 -: May 02, 2023, 21:16 »
Ние не ги плюем, само казваме истината.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
За банките с любов
« Отговор #5 -: May 03, 2023, 08:08 »
Ама сега кашика ще дофтаса и ще каже,че банките се свещени крави
и не може да се плюе по тях ...

Може да са свещени, но ще е в църквата на Мамона. Христос е казал на св. Петър — Божието, богу. Сиреч това са земни дела и няма нищо свещено в тях.

Аз съм казвал друго. А то е, че банките (поне у нас) са едни абсолютно надзаконни институции приличащи по-скоро на организирани банди (а тези с български капитал са точно такива), от колкото на някакви, нормални икономически субекти.

Една дума да кажеш, подлежиш на десет години затвор и сто хиляди глоба.

За теб не знам, но за мен това е огромна сума, която със сигурност не мога да събера, дори да взема всичките си заплати за десет години. А никога не съм имал повече от година и нещо работа без прекъсване от по две-три години. А на всичкото отгоре, ако преди това е трябвало през същите десет години да съм в затвора, то ще са се натрупали лихви и така оставам длъжник завинаги, че и на моите деца ще завещая дълг.

И защо? Защото съм написал нещо във форум? Благодаря!

Поради това не коментирам и призовавам и другите да не го правят. Няма да ги измодерирам и после ще нося солидарна отговорност в съда.

На всичкото отгоре разбирам прекрасно, защо у нас има такъв закон и защо тегне омерта. Само, че не мога да го кажа. Те сами са го казали в мотивите.

=*=

Тази последната дето изгърмя не съм я гледал, каква е. Но всичките предишни (без Креди суис, която е част от икономическата война на САЩ срещу КНР) до една бяха свързани с шифрови монетки. Изглежда така, като да се води битка срещу алтернативите на долара.

Което е наистина странна ситуация, защото много отдавна биткойна, етериума и останалите производни се намират в ръцете на същите банкстери, които държат контрола над долара. Как става това? По същия начин — чрез регулации.

За самия bitcoin се твърди, че по начало си е бил техен, а там онзи Сатоши е нищо различно от редови служител на АНС. Има един огромен резерв от негови монетки, които никой не пипа, странна работа. Банките са тези, които държат резерви, а не частните лица. Има и други подсказки, като някакви сертификати в началото на веригата и други косвени следи.

=*=

Понеже в тази схема не участват банки с клонова мрежа у нас, а аз не споменавам имена, затова мисля, че мога да мина метър за този си коментар. И все пак е доста опасна материя, същото е, като да си играеш с клечка кибрит и динамит. Никак не е полезно нещо за здравето тази тема.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
За банките с любов
« Отговор #6 -: May 03, 2023, 22:04 »
   Абе,кашик !

   Повечето пишещи тук имаме достатъчно акъл,за да ползваме
TOR,VPN и други подобни прелести,т.е. педалите на Гешефта
не могат да ни гепят.
   Е,всъщност могат,но трябва да се обърнат за помощ към някои
американски 3-буквени организации,и те трябва да прахосат
много време и средства за да ни сгащят.
Което просто няма как да стане: да се занимават с нас ...
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
За банките с любов
« Отговор #7 -: May 03, 2023, 22:07 »
   Вероятно Ник може да каже нещо повече за санкциите за
разпространяване на зловредни слухове за банки.
   На мен лично десет години затвор и сто хиляди глоба
ми се виждат абсурдно много ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
За банките с любов
« Отговор #8 -: May 03, 2023, 22:55 »
   Абе,кашик !

Аз ползвам Tor непрестанно, че и proxy върху tor, но това е, колкото БТК да не знаят, какво точно посещавам. А то е vbox7, тук и почти нищо друго. Въпроса е в принципа. За друг (Гългъл, spybook, cloudflare, amazon, т.н.) мога да се скрия единствено, ако махна кабела за захранване от електрическата мрежа.

Та не е проблема с tor, а, че реално не съм анонимен. С tor, без tor, в този форум има информация от сорта на име и фамилия, възраст, местожителство, квартал, посещавани училища, част от предишни местоработи и приблизителни периоди, когато са се случили, и не на последно място няколко снимки от посетени събития. Дори и най-тъпото, мързеливо ченге на планетата до час може да ми звънне на вратата и то, ако дойде пеш, а не с патрулка.

=*=

Наказанията наистина са такива. Затова (и поради други причини) казвам, че банките са над закона. Оказва се, че у нас за убийство (има присъди по пет-шест години) се дава по-малко, отколкото да кажеш и думица за някоя банка.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
За банките с любов
« Отговор #9 -: May 07, 2023, 09:39 »
...
Наказанията наистина са такива. Затова (и поради други причини) казвам, че банките са над закона. Оказва се, че у нас за убийство (има присъди по пет-шест години) се дава по-малко, отколкото да кажеш и думица за някоя банка.
...

   Остава да обясниш как Иван Бакалов (е-вестник),постоянно вадещ
кирливите ризи на цекобанк,маджобанк,петясервитьоркатабанк,
цветелинабанк, не е в панделата,че даже не е и глобен  :o



Интересен факт е,че и  Ник не смее да напише нищо лошо за горепосочените "банки" ...
« Последна редакция: May 07, 2023, 09:43 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
За банките с любов
« Отговор #10 -: May 07, 2023, 10:26 »
Иван Бакалов е многогодишен журналист. Ако не се лъжа, започва още в „Работническо дело“ или в някое от изданията на ДКМС или ОФ. Не си спомням точно, но е работил като журналист (май всъщност фотограф) още преди десети.

Освен дългогодишрн е и с много голямо реноме трупано през всичките години. Има хора да го мразят, има хора да го обичат (като мен), но няма такива, които да отричат професионализма му.

Ако например Цеко — Не знам кой е този :P, някой футболист ли е или май беше скиор? — реши да прати гешефта да арестува Бакалов, то ще стане лудница. Ще се изпишат хиляди мегабайти (ужасно много текст) за свобода на словото, полицейски произвол и какво ли не. Прокопа веднага ще наеме най-скъпите адвокати, делото ще се превърне в телевизонно шоу, засенчващо всички други.

В крайна сметка Бакалов ще бъде освободен, а може дори до наказателно преследване да не се стигне. Ако пък Цеко упорства, ще почнат подписки да му се събират пари за глобата, ще има обжалвания и може би искания до президента за помилване.

С две думи, каквито и циркове да станат, физически Бакалов няма да седи повече от 24 часа в зандана и лично няма да плати стотинка глоба.

Но не така стои въпроса за обикновен гражданин като мен. Това, че съм арестуван, няма да бъде отразено дори в този форум. И то ще е не, че някой ще го цензурира, а няма да има кой да знае, че да го напише.

Няма да се появи дори ред в регионалните ни медии. Защото аз не съм някакъв фактор. Почти никой не ме познава извън бивши колеги и семейство, с които не поддържам връзка. Поддържам отношения във физическия свят буквално с пет човека и напълно преднамерено. Не искам да се свързвам, с когото и да било в този град.

Аз съм следващия безработен на бюрото. На никой освен на семейството ми няма да му пука. Не е много ясно дали ще успея да намеря пари за адвокат. Това е скъпа услуга. Ще си ме осъдят, като стой, пък гледай.

Докато ме няма, най-много да сметнете, че отново съм се зачел в някаква манга (японски комикси) или загледал в южнокорейски, романтичен сериал. Никой няма да разбере, че аз си лежа кротко десет години във врачанския затвор. Ще знае жена ми, надявам се (за добро поведение евентуално) да имам право да ме посещава. И това е. Ще си съсипя живота, защото съм се сетил кой е тоя Цеко. Не го познавам.
« Последна редакция: May 07, 2023, 10:34 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
За банките с любов
« Отговор #11 -: May 07, 2023, 10:57 »


   Aaaaaaaaa, и аз не го познавам тоя Цеко

А Симитлийската булка,нея пък хептен  ;D
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6194
    • Профил
За банките с любов
« Отговор #12 -: May 07, 2023, 11:00 »
   Абе,кашик !

   Повечето пишещи тук имаме достатъчно акъл,за да ползваме
TOR,VPN и други подобни прелести,т.е. педалите на Гешефта
не могат да ни гепят.
   Е,всъщност могат,но трябва да се обърнат за помощ към някои
американски 3-буквени организации,и те трябва да прахосат
много време и средства за да ни сгащят.
Което просто няма как да стане: да се занимават с нас ...
Tor и VPN-а няма да те спасят. Един път ситига само да си проверил форума от друга машина и са те намерили. Един път. Чрез телефона ти също могат да те намерят.
Един от начините, по които намират хората, които ползват тор и не искат да бъдат намерени ие тайминга. Тук във форума има точен час на публикуване, нали? Само трябва да изпратят запитване до доставчиците, кой в тази минута е ползвал Tor протокола. И тъй като не много хора ползват Tor, въпреки че знаят за цялото следене, лесно ще те набарат. Това е изцяло индиректен начин, който не е хакване на сървъри, няма нищо общо почти с компютрите. Само да проверят записите на доставчиците и са ти звъннали на вратата.
Преди време бях започнал да играя една онлайн игра, само за да държа английския си на някакво поносимо ниво. И там се запознах и с не малко българи. Обаче много време отделих на една жена ( всъщност беше си направо момиче още въпреки, че беше на около 20+ ). Определях я като момиче, защото имаше много инфантилно  "поведение". Беше импулсивна като дете, въпреки че изобщо не разсъждаваше като такова и точно с това спечели вниманието и уважението ми. И също като децата, не се замисляше много, кой ще обиди или засегне по друг начин, като каже нещо, което ѝ е на езика. Просто го пускаше навън и продължаваше нататък. Което също много уважавм у хората. В крайна сметка, ако някой не може да преглътне нещо, това отрицание си е негов проблем.
Та, да си дойда на думата... Доста си поговорихме с нея докато "играем" и някъде след около две седмици,  стана дума и точно за  това. За сигурността в интернет и що никъде не съм със истинската си самоличност. Че тя започна да пита и ѝ казах, че няма да ме намери, ако разчита на данните, които вижда в играта. Потребителско име, прякор и такива. Ако ги пуснеше в Гугъл, нямаше да излезе нищо друго. За да я убедя, колко лесно разни хора, дето не те харесват могат да те намерят, реших да я намеря аз. И почти я намерих. Само от разговорите, дето две седмици от запознанството си там водихме, успях да ѝ догадя местоживеенето в радиус от около километър. Направих го пред нея,  изписвайки в чата разсъжденията си, докато те течаха в главата ми. След няколко минутки мълчание, реших, че не е пред клавиатурата, но тя просто явно е стояла и може би се е чудила, какво да каже. Накаря само написа, че жевее на около километър от мястото, което бях посочил и след това не ми проговори десетина дена, че и повече. Може и да съм я стреснал. След време я посетих и на местоработата ѝ, поканих я на среща май, доколкото си спомням, но тя се направи, че не може да си спомни кой съм. Но леко се изчерви и изглежда мислеше, че я свалям или нещо такова. Дори изтича при колежките си ( работеше в някакво заведение ) и след това те започнаха да ме гледат странно. Е, изпих едно кафе и адна вода, май изядох и някаква тортичка, която беше наистина хубава и си тръгнах и повече не я потърсих. Исках я като приятел, не за гадже, щото автетнични хора, без да се преструват пред другите не се намират лесно, но...

Исках да кажа, че да те намери човек по интернет, не означава, да ти хакне машината или да ти определи точното IP. Стига веднъж да си използвал имейл за регистрация на някакво някъде, където трябва да си с истинската си самоличност. И дори да не трябва да си истинския ти, просто да си го ползвал за регистрация и другаде. Гигантите като те профилират, не просто събират данни за теб. Те правят нещо много по интересно. Правят карта. Карта на онлайн взаимовръзките между хората. Дори пряко да не могат да стигнат до теб, ще те намерят заради взаимовръзките ти с другите хора.

Но дори и това не е нужно. Операционната ти система или браузъра имат рекламен идентификатор, който сайтовете могат да поискат. Може и да влизаш във форума или другаде през Тоr. Но ще влезе и детето ти някъде, жена ти, скриптовете по сайтовете ще установят, че това е същата машина, въпреки, че твоето IP не съвпада, когато ти посещаваш сайтовете. Линук системата може и да няма такъв идентификатор, но WIndows има, А повечето от нас имат и Windows система на някои от машините си, просто заради практическата страна.

Има прекалено много начини да ни установят, кои сме и да ни докопат, ако поискат. Дори и индиректни такива. Оставяме прекалено много трохи след себе си, както в онази приказка за хензел и гретел. Пътечка до дома си.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
За банките с любов
« Отговор #13 -: May 07, 2023, 11:29 »
   Абе,кашик !

   Повечето пишещи тук имаме достатъчно акъл,за да ползваме
TOR,VPN и други подобни прелести,т.е. педалите на Гешефта
не могат да ни гепят.
   Е,всъщност могат,но трябва да се обърнат за помощ към някои
американски 3-буквени организации,и те трябва да прахосат
много време и средства за да ни сгащят.
Което просто няма как да стане: да се занимават с нас ...
Tor и VPN-а няма да те спасят. Един път ситига само да си проверил форума от друга машина и са те намерили. Един път. Чрез телефона ти също могат да те намерят.
Един от начините, по които намират хората, които ползват тор и не искат да бъдат намерени ие тайминга. Тук във форума има точен час на публикуване, нали? Само трябва да изпратят запитване до доставчиците, кой в тази минута е ползвал Tor протокола. И тъй като не много хора ползват Tor, въпреки че знаят за цялото следене, лесно ще те набарат. Това е изцяло индиректен начин, който не е хакване на сървъри, няма нищо общо почти с компютрите. Само да проверят записите на доставчиците и са ти звъннали на вратата.
Преди време бях започнал да играя една онлайн игра, само за да държа английския си на някакво поносимо ниво. И там се запознах и с не малко българи. Обаче много време отделих на една жена ( всъщност беше си направо момиче още въпреки, че беше на около 20+ ). Определях я като момиче, защото имаше много инфантилно  "поведение". Беше импулсивна като дете, въпреки че изобщо не разсъждаваше като такова и точно с това спечели вниманието и уважението ми. И също като децата, не се замисляше много, кой ще обиди или засегне по друг начин, като каже нещо, което ѝ е на езика. Просто го пускаше навън и продължаваше нататък. Което също много уважавм у хората. В крайна сметка, ако някой не може да преглътне нещо, това отрицание си е негов проблем.
Та, да си дойда на думата... Доста си поговорихме с нея докато "играем" и някъде след около две седмици,  стана дума и точно за  това. За сигурността в интернет и що никъде не съм със истинската си самоличност. Че тя започна да пита и ѝ казах, че няма да ме намери, ако разчита на данните, които вижда в играта. Потребителско име, прякор и такива. Ако ги пуснеше в Гугъл, нямаше да излезе нищо друго. За да я убедя, колко лесно разни хора, дето не те харесват могат да те намерят, реших да я намеря аз. И почти я намерих. Само от разговорите, дето две седмици от запознанството си там водихме, успях да ѝ догадя местоживеенето в радиус от около километър. Направих го пред нея,  изписвайки в чата разсъжденията си, докато те течаха в главата ми. След няколко минутки мълчание, реших, че не е пред клавиатурата, но тя просто явно е стояла и може би се е чудила, какво да каже. Накаря само написа, че жевее на около километър от мястото, което бях посочил и след това не ми проговори десетина дена, че и повече. Може и да съм я стреснал. След време я посетих и на местоработата ѝ, поканих я на среща май, доколкото си спомням, но тя се направи, че не може да си спомни кой съм. Но леко се изчерви и изглежда мислеше, че я свалям или нещо такова. Дори изтича при колежките си ( работеше в някакво заведение ) и след това те започнаха да ме гледат странно. Е, изпих едно кафе и адна вода, май изядох и някаква тортичка, която беше наистина хубава и си тръгнах и повече не я потърсих. Исках я като приятел, не за гадже, щото автетнични хора, без да се преструват пред другите не се намират лесно, но...

Исках да кажа, че да те намери човек по интернет, не означава, да ти хакне машината или да ти определи точното IP. Стига веднъж да си използвал имейл за регистрация на някакво някъде, където трябва да си с истинската си самоличност. И дори да не трябва да си истинския ти, просто да си го ползвал за регистрация и другаде. Гигантите като те профилират, не просто събират данни за теб. Те правят нещо много по интересно. Правят карта. Карта на онлайн взаимовръзките между хората. Дори пряко да не могат да стигнат до теб, ще те намерят заради взаимовръзките ти с другите хора.

Но дори и това не е нужно. Операционната ти система или браузъра имат рекламен идентификатор, който сайтовете могат да поискат. Може и да влизаш във форума или другаде през Тоr. Но ще влезе и детето ти някъде, жена ти, скриптовете по сайтовете ще установят, че това е същата машина, въпреки, че твоето IP не съвпада, когато ти посещаваш сайтовете. Линук системата може и да няма такъв идентификатор, но WIndows има, А повечето от нас имат и Windows система на някои от машините си, просто заради практическата страна.

Има прекалено много начини да ни установят, кои сме и да ни докопат, ако поискат. Дори и индиректни такива. Оставяме прекалено много трохи след себе си, както в онази приказка за хензел и гретел. Пътечка до дома си.

   Не е точно така.

   Да,вярно е,че по тайминга понякога могат да набарат ИП адреса
на пишещия,ако ползва TOR (да,не се използва масово),ами ако
използва комбинация TOR + VPN ?
Трябва много сериозно да мобилизират жандарите и
всевъзможните "служби" да принудят всички доставчици да
проследят всички изходящи връзки към всички възможни
използвани TOR и VPN възли ...

   Да не говорим,че е възможно да се използва смартфон без СИМ карта
и свързан към публична УайФай мрежа.
Да,има много камери,но няма как да покрият цялата възможна площ
на УайФай покритието,особено в големите градове ...
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3125
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
За банките с любов
« Отговор #14 -: May 07, 2023, 13:48 »
За какви наказания за зловредни слухове, и писане срещу банки говорите (пишете), че нещо се обърках?
Активен