Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16   Надолу

Автор Тема: Seasonic Prime W 750 Titanium или Corsair RMi Series RM850i 850W Gold? Кое е по-  (Прочетена 61065 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Спец, за разлика от Ремо, аз много те харесвам и не мисля, че си трол. Мисля, че аз съм трол. Но ми слагаш думи в устата, които не съм казвал.

Не разбирам от ядрена физика, квантова физика и дори нютанова  такава. Винаги съм казвал, че съм тъп, прост икономист и от природните науки разбирам по-малко и от средновековен човек. Винаги съм имал влечение към математиката, но и за там не ми стига акъл.

Ако искаш ми вярвай, но след седмици мислене и сложни опити (довели почти верен резултат), трябваше да проверя в Интернет, как ако имам сума и процент намаление от нея да открия стойността на въпросното намаление или стойността без него. Поне едно от двете. Второто се получава от самосебеси. Ами едно (или сто в зависимост дали работиш в проценти) минус наламяващия дял по оригиналната ст-ст. Толкова е лесно. Толкова е просто. Е аз не можех да стигна до него самостоятелно. А съм убеден, че някъде около 6-7 клас съм го учил.

Ей такива малки неща непрекъснато ме спъват.

За ракетостроенето за пореден път ще ти кажа, че не си прав. Не е нещо чак толкова сложно, даже изобщо не е. Припомням предишно свое мнение, дето казах, че това съм го учил като ученик (основите де). Да се построи кораб или самолет е далеч, далеч по-сложно.

Ракетата не е нещо различно от снаряд с автономно задвижване. В общия случай си говорим за добрите, стари балистични криви, известни от онова същото тъмно средновековие, а вероятно в Китай доста по-отдавна.

Това е доста разпространено знание. Знаят го дори волейболистите, които в общия случай не са завършили нещо повече от гимназия. Споменавам тях почти произволно, защото в момента тече световно, което силно затруднява наспиването ми и работната кондиция. Пак, че не е в Щатите, Бразилия или друго подобно място, където мачовете да започват 2-3-4 през нощта.

Да има небалистични криви (за военно използване) дето математиката кърти мивки. Но пък кой по-добре от руснаците я владее тая наука? Националния им спорт е шахмата. Но въпреки това е разпространено цивилно знание достъпно не само за руснаците. И ти (стига да искаш) може да се заровиш в него. Математиката зад небалистичните криви не е езотерика.

=*=

Не съм съгласен да подценяваш Бразилия, нищо, че е бедна, корумпирана държава. Бразилия има огромен потенциал. Толкова е голям, че някакви изперкали анализатори от сега ги нареждат сред великите сили. Естествено, това няма да се случи в близките столетия, но е показателно.

=*=

Връщайки се на ракетите, за военни цели са добро решение, но те не се ядат. Това им се повтаря непрекъснато на руснаците и те отказват да го приемат. А като към това добавим и дълбоко пусналата корени гръцка църква, то рецептата за всенародно (че и световно) нещастие е готова.

Казваш, че пращат хора в космоса. Тук имам две забележки. Първата е, че не ги пращат в космоса. До сега няма нито един човек, маймуна, куче или дори хлебарка отишъл в космоса. Без десетина американци (не помня колко бяха), няма нито един космонавт напуснал дори Земята. Тогава защо им казват космонавти? Защото няма въздух и гравитация? Много умно.

И като споменах гравитация, това е второто ми несъгласие. Да пращаш хора в стратосферата с ракети е излишно скъпо и разхищаващо огромни ресурси занимание, което не носи никаква полза.

Добре направил си го веднъж. Гагарин се върна жив. Значи е възможно. Дай сега да прекратим тая тъпотия и да измислим нещо работещо. Ще вляза в сериозна фантастика като кажа антигравитация, но това, ако не показва решението, поне илюстрира проблема. Не трябва да се борим с гравитацията, за да напуснем планетата си. Трябва да измислим нещо ново. И докато не сме го сторили, по-добре да си седим на Земята, ама не онази над облаците, а тая с атмосферата.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

malin

  • Гост
Добре де, ама нали от месеци разправя, че не ще да копа, а иска да прави триизмерна графика?

А, объркал съм се.  ;)
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
   go_fire,винаги съм те смятал за пич,обаче това:

За ракетостроенето за пореден път ще ти кажа, че не си прав. Не е нещо чак толкова сложно, даже изобщо не е. Припомням предишно свое мнение, дето казах, че това съм го учил като ученик (основите де). Да се построи кораб или самолет е далеч, далеч по-сложно.
...
Ракетата не е нещо различно от снаряд с автономно задвижване. В общия случай си говорим за добрите, стари балистични криви, известни от онова същото тъмно средновековие, а вероятно в Китай доста по-отдавна.

просто не е вярно !
   Ако беше така,Сульо и Пульо щяха да извеждат сателити в орбита ...
   Очевидно ракетостроенето е далеч по-сложно от самолетостроенето и
корабостроенето.Кораби съществуват от хилядолетия,самолети от малко
повече от век,а космически ракети от 1957 г. (т.е. от 61 години)
« Последна редакция: Sep 29, 2018, 15:15 от spec1a »
Активен

bot

  • Гост
   go_fire,винаги съм те смятал за пич,обаче това:

За ракетостроенето за пореден път ще ти кажа, че не си прав. Не е нещо чак толкова сложно, даже изобщо не е. Припомням предишно свое мнение, дето казах, че това съм го учил като ученик (основите де). Да се построи кораб или самолет е далеч, далеч по-сложно.
...
Ракетата не е нещо различно от снаряд с автономно задвижване. В общия случай си говорим за добрите, стари балистични криви, известни от онова същото тъмно средновековие, а вероятно в Китай доста по-отдавна.

просто не е вярно !
   Ако беше така,Сульо и Пульо щяха да извеждат сателити в орбита ...
   Очевидно ракетостроенето е далеч по-сложно от самолетостроенето и
корабостроенето.Кораби съществуват от хилядолетия,самолети от малко
повече от век,а космически ракети от 1957 г. (т.е. от 61 години)
Ами че сульо и пульо си изстрелват без проблеми ракети поне с първа космическа, освен ако не причисляваш Иран, Сев.Корея, Израел и Индия (може ли да кажа и Китай?) към лигата на супер технологично напредналите и развити нации?  https://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_first_orbital_launches_by_country
 Съвсем наскоро имаше новина че и Норвегия е изстреляла ракета.  go_fire е прав, няма нищо сложно в една ракета, има два физични закона и няколко технологични изисквания, към които трябва да се придържаш, малко пари в джоба и си готов, ако нящо не ти е ясно си задай въпроса тук във форума и ще ти отговорим  :). Пречката не е в знанието нито в "супер секретните" технологии а в международните регулации, което ни връща 10-ина поуста назад в темата (то па една тема, да и се изакаш с кеф). Отдлно имаш ограничения, които засягат околната среда - не може просто да си построиш площадка за изстрелване в задния двор, освен ако не търсиш конфронтация със Симеон Дянков.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
   go_fire,гледам вече разбираш и от ядрена физика и ракетни технологии  ;D
   А сега сериозно: руснаците искат да се концентрират върху това,в което са
най-добри, а именно: ракетите (пак ли да повтарям,че в момента само те могат
да извеждат хора в космоса).
   В крайна сметка самолети се произвеждат например и в Бразилия ("Ембраер"),
а Бразилия не е много високоразвита държава ...
   Така,че,самолетостроенето не е кой знае колко високотехнологична дейност.
Я гледай слабо развитата Бразилия колко сателити и ракети са изстреляли https://en.wikipedia.org/wiki/Brazilian_space_program
Иначе не е като да не могат да правят ракети американците, но са си аутсорснали качването на хора на руснаците както направиха това с компютрите при китайците като по-евтино. НАСА са се съсредоточили върху ракети за космоса (както каза го_фире 400км не е точно космоса).
Елон Мъск сега прави показно на всичките държавни агенции как се правят ракети за многократна употреба, а индийците как се правят ракети с 1/10 бюджет.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

malin

  • Гост
Слаборазвитата Бразилия преди доста години (20-тина) беше сред челниците в самолетостроенето, пък беше по-слаборазвита.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
   Аре с'я да караме подред:


jet:
Цитат
Иначе не е като да не могат да правят ракети американците
...
Ако не беше Вернер фон Браун и екипът му от елитни немски ракетни
специалисти,Хамериканците щяха да гледат Луната,Марс и т.н. "през
крив макарон"  ;D
В най-добрия случай щяха да могат само да изстрелват само сателити в
орбита около Земята,и нищо повече.


bot:
Цитат
Ами че сульо и пульо си изстрелват без проблеми ракети поне с първа космическа, освен ако не причисляваш Иран, Сев.Корея, Израел
...
Да, Иран, Сев.Корея  и Израел не са високоразвити държави (всъщност,
меко казано,не са и цивилизовани), но те са изстреляли малко спътници
в орбита, и са много далеч от масовото производство на ракети-носители
(за разлика от по-развитите космически държави).



   По отношение на "високите технологии в самолетостроенето":
Написах го преди време,и пак ще го напиша: и в България са се
произвеждали самолети (от 20-те до края на 50-те години на миналия
век) и то със доста сносно качество ...

« Последна редакция: Sep 30, 2018, 09:47 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6179
    • Профил
Добре сте си поговорили.  :)

Дали са захранвания, дали самолети и ракети, накрая винаги става дъпрос за пари. И печалби. Тръгвайки от тук, можеш да разнищиш всичко.  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
   Ъъъ,смятах и аз да напиша нещо за захранванията,но разклониха темата  ;D

   П.С. Тъй като все пак съм инженер,няма как да не драсна и аз няколко реда.
Повечето оплаквания в тази тема от захранващите блокове са си съвсем уместни.
Имам едно предложение: направете си собствени захранвания,не е толкова сложно:
малко трансформаторче(или няколко,за съотв. напрежения),схеми "Грец",
кондензатори с достатъчно голям капацитет (или RС групи) за филтриране, и готово !
Вече на това можете да слагате каквито си искате защити
(от пренапрежения,претоварване и т.н,и т.н.) ...
« Последна редакция: Sep 30, 2018, 10:55 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6179
    • Профил
Предложението не е лишено от смисъл. Изобщо даже!

Брат ми си прави сам озвучителните колони за музиката. Сам си прави кутиите, купува си говорителите, сам си прави филтрите. Трябва да кажа, че звучат много по-добре от тези в магазина, а разликата в парите... - за това е излишно да се говори. Аз лично, поради опита си покрай него, нямам доверие на битовата електроника. Покрай опита си с продажби и сервиз, нямам доверие на бизнеса. Простичко е. За възможно най-малко разходи, да се изкара най-голяма печалба. Така е във всяка компания и фирма. Трябва само да пазиш определена граница, че съвсем да не останеш без клиенти. Така процедират почти всички. Ако можеш сам да си го направиш, по-добре отдели малко време и го направи.

Другият въпрос е материалите. Медта е ясна. Но като почнеш да купуваш кондензатори и прочее електронни компоненти става сложно. И там е същото мислене. По-малко разходи, за по-големи печалби. Материята ми е мътна, защото не зная почти нищо, но това, което зная е, че има много голямо значение, какъв материал ще използваш за диелектрик. Искаше ми се да зная повече, за да обясня, какво ми е в главата, но и това е достатъчно за начална точка. Който разбира повече от мен, ще знае, за какво говоря.

Отчитайки това, има шанс, домашно сглобеното захранване да изкара по-дълго време и да създава по-малко проблеми. Тук вече всичко опира до време, желние и пари. Да си купиш ново дъно или нещо друго, ако сбъркаш и нещо изгори.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
за колонки с зевса ше си хортувате :)
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Тихо! Не споменвайте тонколони, че сега ще се появи.
« Последна редакция: Sep 30, 2018, 13:30 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

lunarvalley

  • Гост
...лампов усилвател...
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
А бе то  захранване може да се направи и с лампи :o и с лампови диоди. Едно време как са ги правили.
« Последна редакция: Sep 30, 2018, 14:24 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

lunarvalley

  • Гост
...аналогов сигнал...
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16   Нагоре
« назад напред »