Автор Тема: Плетено...от човешка коса?  (Прочетена 30959 пъти)

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #75 -: Apr 16, 2010, 08:57 »
//оффтопик
Познавам (макар и бегло) хора, които са яли/пили мегагигатера гнусни неща :D и тази тема е светлинни години под техните стандарти за погнуса (ако изобщо имат такива де) ;D ;D ;D

GattaNegra, ей блазе ти, че котката ти дава да я галят и да ѝ събират падналите косми :) Моята е такова зверче  ;D ;D ;D
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #76 -: Apr 19, 2010, 00:57 »
може да искаш и да хапнеш
месце от някой от нас. Сега отврати ли се? Или от много гледане на филми на ужаси
съвсем се е побъркало новото поколение!??!!??!?!?

Всъщност, не мисля, че има нещо лошо в човешкото месо - месо, като месо...и ние сме бозайници... при голям глад не вярвам нещо да ми попречи да си похапна съседа, примерно.
Просто факта, че не живеете в такава нужда, ви кара да си мислите, че това е нещо невъзможно. А и както се казва, човек го е страх от неизвестното...
Активен

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #77 -: Apr 19, 2010, 12:53 »
Ах! Не съм и сънувала, че може да съм на едно мнение с таласъма...
Активен

Мразя Gnome 3!!!

emomarina

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #78 -: Apr 11, 2018, 16:41 »
Здравейте! Предлагаме ви една страхотна идея. Сплетете вашата коса с канекалон и ще имате една страхотна прическа за цялото лято. Модерна и запомняща се визия. Виж тук
Активен

vyrgozunqk

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 67
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #79 -: Apr 14, 2018, 20:28 »
Бахти, ми кат'ще отваряте теми на по 8+ години, аз барем да хвана да пиша нещо и аз за сефте от 5, тро-ло-ло... хахаха Жалко само, че едно време си изтрих старият профил, сега щях да изглеждам и аз древен, като тая тема... хаха

@Гато, четеш ли тука още бе ? Модерираш ли кофата ?  ;D [_]3



Активен

Macbook Pro 15" 2017, Intel Core i7 @2.9 GHz, 16 GB RAM, 512 GB nvme, Radeon Pro 560, Mac OS X High Sierra

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5254
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #80 -: Apr 14, 2018, 20:32 »
И да си оправи насрания линк.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #81 -: Apr 15, 2018, 08:38 »
Здравейте,

Ето и някои мои мисли по темите тук.

1.Първо да направим разлика между човека и животните и основната разлика е че човека има нещо повече от животните, външно това се вижда в мисленето (или по-точно в наличието на морал и съвест).
Не случайно преди време (сега вече поради "егото" започнаха да се срамуват/несъзнателно/) човека е бил класифициран като "кентавър" - половин човек половин животно (не че това не е така и сега но все по-трудно си го признава).

2.Животното няма морал има инстинкт (мисленето и действието са едновременни)-затова и не може да "греши"/грях просто за него няма избор и действието е автоматично/инстинктивно.

3.Един позабравен факт понеже стана дума за индианците, за мен има огромна разлика в отношението на индианците към убиването на животни и това на белите. Индианеца преди лов се моли на духовете да му позволят да убие дадено животно/и за да се изхрани и облече, освен това не убива повече от това което му е нужно. Белите напротив са избивали цели стада само за да вземат езиците или само лапите на мечките и след тях остава цяло поле с трупове. Дано виждате огромната разлика защото дали си го признава или не но човека е част от природата/Земята и каквото прави го прави и на себе си.

Защо например се коментира за населяване на други планети, от една страна вече е явно че Земята "умира" (може би не я прекия смисъл но изчезват водата, растенията и животните, въздуха е мръсен и т.н.). Тук човека вижда че след време може да не успее да преживее и обричайки всичко друго на смърт търси ново място за себе си, и с това мислене и поведение след време ще унищожи и него (нещо като паразит/раково образование).

Лично аз избягвам яденето на месо, продуктите от животни не ме притесняват/мляко, сирене, масло и донякъде риба/. Вижте в религията (особено Стария завет но и в новия) изрично се казва какво може да се яде дори се диференцират животните като годни за ядене и забранени.

Спомнете си доста филми описващи страни събития след присаждането на огран от един човек на друг (вярно че това е филм, но все пак се замислете, човека не е само едно тяло и в него има и нещо друго от самия човек и то си остава). Отделно защо има поверия че някакъв предмет е омагьосан/уручасан и не го вземат и ползват). За проклятията на дадени съкровища и безброй други примери.

До голяма степен сегашните проблеми се дължат на грешно рабрания "либерализъм" (всичко е позволено щом го искаш) това е така но и всичко си има своите последствия стига да не си заровиш главата в пясъка и да викаш "нема такова животно" защото когато дойдат последствията вече е късно да поправиш грешката (обаче дано си извлякъл поука поне да не я повтаряш отново).

Сега ми хрумна един поне според мен прекрасен пример: за кичура от косата на Левски който е оставил на майка си, ето и това е коса, но тук косата е символ на връзка/спомен и е даден доброволно с любов). Бихте ли носили такава коса и вие ? И то не като нещо модно/красиво е като дар/спомен.

Без да отговарям директно мисля че успях да покажа моята гледна точка по въпроса.

PS: преди да започна да пиша мислех да спомена и за Harry Potter, но се отпреснах и забравих. Затова ще допиша тук. Един hint какво са "хоруквите" на Валдеморт и какво има в тях (част от него).
За мен най-лесно и ефективно е да давам примери не толкова със книги (все по-малко и по трудно хората четат) а повече с неща от изкуството (примерно опери), но по-добре е да дам примери с филми.
Погледнете дали ще намерите нещо общо във следните филми:
Master of the Rings (trilogy); The Matrix (trilogy); The Mockingjay (trilogy); Divergents (trilogy), Kingdom of Heaven и много други. Мислех да дам някакво мое пояснение но предпочетох да оставя всеки сам да види някаква част от нещата зад тези филми.

PS2: извинявам се че не видях че темата е стара (и някакъв бот я е възкресил).

Приятни празници,
Румен
« Последна редакция: Apr 15, 2018, 09:57 от ray »
Активен