Автор Тема: Питане за Owncloud!!!?  (Прочетена 1468 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Питане за Owncloud!!!?
« -: Oct 24, 2015, 16:43 »
Някой ползва ли го Roundcube модула!?
Трябва ми мейл клиент за оунклоуда, който да има възможност да прикача към писмата файлове от клоуда. Много зор ми даде това кубе и така и не можах да го пусна, но ако има такава възможност ще го мъча, но ако няма, няма и да ми трябва. Клоуда ми е инсталиран на сървър със Зентиал на който е мейл сървър. Направих му връзка да прикача самба споделен ресурс и ми излиза като папка при файловете. Искам да мога към писмата да прикачам фаълове от папките с файлове, а също така и да се свалят файловете от писмата в папките на оунклоуда. Пуснах лесно Rainloop и си работи, но няма такава възможност, а само от десктопа.
В Зентиал-а като уеб мейл се инсталира кубето версия 0.9.5 и гледам, че има модули и до колкото разбирам има модул за прикачане на вършни сториджи и идеята ми беше да му прикача към него уебдав директориите на клоуда, но не можах да го пусна! Намерих инструкции как се пускат модулите, активирах модула хелп по тях, но този модул не ми се активира!

Иначе комбинацията Зентиал+Оунклоуд е страхотна за рутер+файлов сървър+мейл сървър+уеб сървър, а си и настройва лдап връзки.
Активен

pennywise

  • Гост
Re: Питане за Owncloud!!!?
« Отговор #1 -: Oct 24, 2015, 17:19 »
Не можеш ли просто да слагаш линкове към споделените в мейлите? Имай предвид, че не може да се закачат много големи файлове към писма - някои ограничават до 10мб.
Аз не съм го ползвал Roundcube ама имам тука на един Пай сложен OwnCloud, да ти го запаля да си поиграеш?
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Питане за Owncloud!!!?
« Отговор #2 -: Oct 24, 2015, 18:03 »
Аз знам, че има ограничение до 10МБ за файловете в писмата и файловете които ще се изпращат и приемат ще са по-малки, а за големите може и линкове.

Интересува ме също и някакъв хубав уеб мейл клиент с контакти и календар евентоално, който да може да се ситхронизира с андроид телефони.
Активен