Автор Тема: Защо повечето потребители работят на Windows  (Прочетена 60302 пъти)

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
//off

Ползвай си го със здраве. Тук е форум за свобода а не за монопол.

А темата е: Защо повечето потребители работят на  Windows - ако не си я прочел, вземи го направи преди да си пускаш коментарите!

//on
Защото Линуска не може да достигне висотите който предлага Windows-а отностно desktop средите.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

edmon

  • Гост
//off

Ползвай си го със здраве. Тук е форум за свобода а не за монопол.

А темата е: Защо повечето потребители работят на  Windows - ако не си я прочел, вземи го направи преди да си пускаш коментарите!

//on
Защото Линуска не може да достигне висотите който предлага Windows-а отностно desktop средите.

Тука си в грешка , няма по-хубав и функционален декстоп от КДЕ! ТОЧКА!
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Хайде почна вечния спор.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

nikolin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 225
  • Distribution: Slax
  • Window Manager: KDE & xlunch
    • Профил
От чия гледна точка е по добър десктопа на Линукс отколкото на Уиндос ??

Хайде да не се лъжем - колко от вас са се сблъсквали с още при първата си среща с компютър с Линукс ? Още училище се започва с Windows и за средностатическия потребител ( който от от училище е започнал с Windows ) му е по лесно с нещо познато и лесно .

Може и KDE и Gnome да са по добри от десктопа на М$ , ама нито се учат в гимназията , нито има някаква кампания за показване на достойнстата им ( както изобщо за Линукс ) .

няколко държавни администрации високо казаха че минават на Линукс , ама някой знае ли дали в образованието им това е залегнало ?
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Тука си в грешка , няма по-хубав и функционален декстоп от КДЕ! ТОЧКА!

Искам да ми кажеш, 95-та когато излезе win 95 KDE къде са били?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

lunarvalley

  • Гост
а пък за ония потребители, дето си мислели, че програмата е иконата на десктопа... е за тях па хептем няма значение дали ще ползват уиндоус или Линукс, стига само системата да е настроена  ;)
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
а пък за ония потребители, дето си мислели, че програмата е иконата на десктопа... е за тях па хептем няма значение дали ще ползват уиндоус или Линукс, стига само системата да е настроена  ;)

off
То това важи само за МАК потребителите. Там програмата е където я сложиш.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

Mitaka

  • Гост
а пък за ония потребители, дето си мислели, че програмата е иконата на десктопа... е за тях па хептем няма значение дали ще ползват уиндоус или Линукс, стига само системата да е настроена  ;)

off
То това важи само за МАК потребителите. Там програмата е където я сложиш.

Идея си нямаш в каква голяма грешка си :)
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
а пък за ония потребители, дето си мислели, че програмата е иконата на десктопа... е за тях па хептем няма значение дали ще ползват уиндоус или Линукс, стига само системата да е настроена  ;)

off
То това важи само за МАК потребителите. Там програмата е където я сложиш.

Идея си нямаш в каква голяма грешка си :)

Спокойно имам си представа, и аз съм ползвал МАК, нещо с което не се гордея.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

Mitaka

  • Гост
а пък за ония потребители, дето си мислели, че програмата е иконата на десктопа... е за тях па хептем няма значение дали ще ползват уиндоус или Линукс, стига само системата да е настроена  ;)

off
То това важи само за МАК потребителите. Там програмата е където я сложиш.

Идея си нямаш в каква голяма грешка си :)

Спокойно имам си представа, и аз съм ползвал МАК, нещо с което не се гордея.

Тогава как можа да изцепиш такава глупост?
Активен

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Много ме радвате...


АНАРХИЯ... И СЕКС... И НАРКОТИЦИИИИ!

:D
Активен

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
Флаша работи в пъти по-бързо на вин.
Има добра корпоративна поддръжка.
Лесна инсталация и поддръжка , минимум изисквания за грамотност.
Добре преконфигурирани услуги и програми.
Ползвай си го със здраве. Тук е форум за свобода а не за монопол.
ползвам си го на работа. доволен съм.
в къщи ползвам само линукс от 2003 , доволен съм.
но това не означава, че трябва да съм кон с капаци , нали така?
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Заради по-добрите инструменти за разработка на приложения, по-добрия офис пакет и да .. DirectX
Флаша работи в пъти по-бързо на вин.
Има добра корпоративна поддръжка.
Лесна инсталация и поддръжка , минимум изисквания за грамотност.
Добре преконфигурирани услуги и програми.

Това за мен не са никакви доводи, без да обиждам никого. DirectX с нищо не е по-добър от OpenGL, дори напротив, добри инструменти за разработка има колкото щеш за Линукс, ако ти трябва кажи ми за кой език и ще ти кажа коя да ползваш. За офис пакет не мога да споря, такова нещо ползвам веднъж на 4 години. За флаша е виновен Адобе, на мен и на Линукс и на ХР флаша работи сравнително еднакво. Лесна инсталация  ??? това ме разби, сигурно за това ме карат през ден да инсталирам М$, щото е много лесен. Аз обаче нямам нерви да се занимавам с тия лайна, ако беше  инсталирал Линукс от лайф флашка, друго щеше да приказваш. Това е най-приятната процедура, която съм правил някога пускаш всичко тръгва и работи цъкаш една икона и за 5 минути всичко е готово. Да не говорим за инсталиране на софтуер от това по-лесно не мога да си представя дори няма next->next пишеш името и готово. Вземи ползвай една Мандрива, 10 пъти по-елементарна от М$, гарантирам.
Активен

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
@bvbfan:

Искаш challenge . ХАХА

Намери ми документация за Gnome Shell Toolkit. За сведение това не някаква си "библиотечка" Това би трябвало да е wrapper-a за JavaScript, който създава всички контроли в Gnome-Shell, демек flagship.

Моля... давай. Намери я. Чакам...

P.S. Кде са малко по различна работа - благодарение на това, че базираха средата си на комерсиален продукт. Виж, аз не претендирам да съм особен гений, но как по-дяволите:
1) Plasmoid-и за КДЕ е перфектно описано и документирано как се правят. Отне ми 1 4ас да скалъпя работещо приложение за проекта ми
2) Extension за Gnome-Shell се мъчих да направя ден и половина. Единственос тигнах до Hello World и то с голямо налучкване.

Трябва да спомена,ч е Gnome e доста стабилен де... но dafuq. Гледал ли си кода на controlcenter ?
« Последна редакция: Jan 15, 2012, 19:37 от shoshon »
Активен

nikolin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 225
  • Distribution: Slax
  • Window Manager: KDE & xlunch
    • Профил
Я аз малко да преинача темата .

Колко от тук пишещите изобщо не ползват Windows за каквото и да е . Имам предвид игри , мултимедия , проекти и т.н.
Активен