Автор Тема: Не мога да си затворя cd-rom-а???  (Прочетена 1651 пъти)

Warstomp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
  • Distribution: Debian, Ubuntu
    • Профил
Не знам как се е получило така защото ме е нямало тогава,но сега cd-rom-а не може да се затвори.Със и без диск го изплюва постоянно,и рестарт не помогна.
Активен

zazzko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 626
    • Профил
    • WWW
Не мога да си затворя cd-rom-а???
« Отговор #1 -: Oct 10, 2003, 18:11 »
Досега ми се беше случвало подобно нещо, но само като има диск. Значи пробвай да изолираш проблема: хардуер или софтуер. Влез в БИОС и пробвай да затвориш диска. Ако тогава пак го изхвърли, търси хардурна причина. Например дали не може да се затвори хубаво. В този случай електрониката има таймоут през който ако трея не се затвори, се предполага че нещо му пречи и го отваря отново. Може и датчика, който следи това да се е скапал. Но ако си работи нормално, докато си в БИОС, търси софтуерен проблем.

Warstomp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
  • Distribution: Debian, Ubuntu
    • Профил
Не мога да си затворя cd-rom-а???
« Отговор #2 -: Oct 10, 2003, 20:48 »
И в биоса излиза и си стои отвън.Това май означава че трябва да го нося на фирмата за ремонт.Иначе ако си сложа пръста и му попреча да излезе си остава вътре,но ако се опитам да го моунтна излиза пак.
Активен

sebastianz55

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1136
    • Профил
    • WWW
Не мога да си затворя cd-rom-а???
« Отговор #3 -: Oct 20, 2003, 23:46 »
da ne bi da ti e 4isto hardueren problema - cd-to da se e pretzakalo
drugata vazmojnost e da potarsi6 izto4nika v niakoi programa ili aktiven fail  koito ima optziata eject...ako si s gnome moje de se obarlako nesto v konfiguratziata...
Активен

С уважения:
Sebastianz55
------------------
http://www.fsa-bg.org
                              
Open Fest Initiative  http://openfest.org
                                              
Моля ви, уважавайте процесорното време на другите - пишете на кирилица и използвайте търсачката на форума!

mrvoland

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 382
    • Профил
Не мога да си затворя cd-rom-а???
« Отговор #4 -: Oct 21, 2003, 12:59 »
опцията automount прави понякога тези трикове...
коментирай в  fstab реда за cdrom-a
Активен

no pain no gain!

  • Гост
Не мога да си затворя cd-rom-а???
« Отговор #5 -: Oct 28, 2003, 22:09 »
Все пак човека каза, че и в BIOS-а правел същото. Както те посаветваха по горе, провери дали гаранцията все още е в сила и тичай по начин, който намериш за добре, или си приготви 20$ за нов.
Поздрави на всички. ':p'
Активен