Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191466 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #285 -: Jun 12, 2020, 17:28 »
Ха вчера Вальо Златев бил пуснал декларация. Освен, че вътре лъже като циганин, има и нещо интересно. Обяснява ни нагледно разликата между мутра и образована мутра, каквато е той. И ако мисли, че това е повод за гордост, то този човек съвсем е превъртял.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #286 -: Jun 12, 2020, 22:01 »
Ха вчера Вальо Златев бил пуснал декларация. Освен, че вътре лъже като циганин, има и нещо интересно. Обяснява ни нагледно разликата между мутра и образована мутра, каквато е той. И ако мисли, че това е повод за гордост, то този човек съвсем е превъртял.
Това го правиш, ако ти пука от мнението на обществото - овцете. А ти пука, ако ще влизаш в обществения/политическия живот. Тези наистина съвсем изперкаха. Но няма да се учудя, ако са и прави. Реалността в държавицата ни е много изкривена.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #287 -: Jun 13, 2020, 03:55 »
Тия забравиха Партията като им даде кинтите да си играят на бизнесмени - след тях само руини (последния е Вагоно-Ремонтния Завод).
Добре, че на тоя му дадоха Нефтохима, че иначе от комплекси щеше да вземе да се гръмне.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #288 -: Jun 13, 2020, 08:27 »
Ч.Р.Д.
автентичният


И още нещо от Шекеризада ...и др. приказки за възрастни
Иначе без дипломи, ама... шукарно момичето, зетя и той от сой, подавал оставки ама те не му ги приемали

П.П. втората препратка нещо се беше объркала ама вече я оправих.
« Последна редакция: Jun 13, 2020, 08:53 от remotexx »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #289 -: Jun 13, 2020, 08:31 »
Егати, ама как ги намирате тия статии ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #290 -: Jun 13, 2020, 08:46 »
Ачка, кефиш. Ти си като педа човек - лакът брада. Подписа ти по-дълъг от коментарите и.. май от година на година все по-дълъг става... Нищо старо не изхвърляш, а.

Аз предлагам да пуснем анкета, ... Май ще трябва всичките отговори да са свободен текст и не знам дали ще стане.. ама идеята е следната, кой от 'обичайните заподозрени' редовно коментиращи тук най-много ще ви липсва (напр. ако недай си Боже нещо стане там с короните...), А може и въпрос - кой ептен няма да ви липсва... ама не знам дали ще (се) съберем толкова хора (като за две анкети)  :D
« Последна редакция: Jun 13, 2020, 08:49 от remotexx »
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #291 -: Jun 13, 2020, 09:44 »
Ачка, кефиш. Ти си като педа човек - лакът брада. Подписа ти по-дълъг от коментарите и.. май от година на година все по-дълъг става... Нищо старо не изхвърляш, а.

Аз предлагам да пуснем анкета, ... Май ще трябва всичките отговори да са свободен текст и не знам дали ще стане.. ама идеята е следната, кой от 'обичайните заподозрени' редовно коментиращи тук най-много ще ви липсва (напр. ако недай си Боже нещо стане там с короните...), А може и въпрос - кой ептен няма да ви липсва... ама не знам дали ще (се) съберем толкова хора (като за две анкети)  :D
Хахахах. Аз нямам против никой тук. Даже ви се кефя много, не зависимо дали съм на едно мнение с един или друг. Все пак ако има анкета, си имам един "любимец" - rado84 :) За останалите - добро или нищо :)
« Последна редакция: Jun 13, 2020, 09:46 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #292 -: Jun 13, 2020, 10:55 »
Ха-ха, във втората група ще съм само аз с безумно дългите ми коментари :P

Без никакво лицемерие, в първата група сте ми всички вие. Всеки един е уникален. Всеки един има различен опит, познания, мнения.

=*=

Първото нещо, което разбрах за SMF е, че има лимит на подписа. Подписа, който имам, ми е точно до последния възможен знак. Едвам го побрах. И Ачо няма да е възможно да добави в него всички машини, които е притежавал.

=*=

Относно тази говорителката. И аз го видях, но за мен това не беше новина и беше скучно. Преди много години цитираните „Биволъ“ пуснаха на шест части разговори познати от фолклора на премиера като „Две каки си говорили“.

Първите пет разговора бяха скандални разкрития за премиера, Цеко Минев и други хора по върховете на ОПГ „България“. Шестото парче от подслушания разговор беше курвенски истории, каквито придружават всяка власт, навсякъде по света (без Китай?).

В общи линии беше пълна скука. И беше дълго може би минута и половина. Но народа си пада по сеири. Точно тази част стана любима на всички. Страницата bivol.bg дни наред беше недостъпна от огромния интерес. С никой от предишните записи, това не се случи. Горкичките им сървъри и кабелни връзки. Издъхваха горките.

От тази последна част на разговора се разбра, че раз-Бойко има голяма слабост по тънката част. И като балкански 'жентълмен прави големи подаръци на булките си.

Така като гледам, тази говорителката му, даже е прецакана. Къщето (и то някакво грозно) струва само към милион и половина. Но за дърта чанта, толкова. Да беше млада, гореща мис „Гащи“, можеше и нещо по-добро с частен канал да речем. Но пък от друга страна, няма право да се оплаква. На колко от тях е взимал квартирка, толкова близо до сърцето си, а? Все пак Банкя не е някакъв мегаполис. Има си ограничения.

Сега като си помисля и Цв. Цв. има същия проблем. Едва успява да събере хората си в кв. „Изток“. На някои от тях се налага да прехвърля старите си къщета. Недоимък :(

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #293 -: Jun 13, 2020, 12:41 »
Като заговорихме за цицорести, попрецъфтели мадами, гледахте ли клипчето на Херо Мустафа за културното наследство?

Това, което ми направи най-голямо впечатление на мен, е роботския ѝ глас. Говори точно, както би го прочела програма от другата ни тема.

От друга страна, заслужава поздравления, че се опитва да говори трудния ни език. От зората на Демокрацията сигурно се смениха десет посланика. Това е първия, който ни оказва честта да се опитва да учи езика ни и да говори на него.

Евала!

п.п. Което ми напомни, че е добро парче за любовница на раз-Бойко. Той още от първата им среща ѝ се натиска, но тя геройски се държи все още. Колко ли ще отрае, преди да му пусне? А дано пада по-скоро от власт, че ще се вкараме в страшен, международен скандал ;D
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #294 -: Jun 14, 2020, 11:45 »
Като заговорихме за цицорести, попрецъфтели мадами, гледахте ли клипчето на Херо Мустафа за културното наследство?

Това, което ми направи най-голямо впечатление на мен, е роботския ѝ глас. Говори точно, както би го прочела програма от другата ни тема.

От друга страна, заслужава поздравления, че се опитва да говори трудния ни език. От зората на Демокрацията сигурно се смениха десет посланика. Това е първия, който ни оказва честта да се опитва да учи езика ни и да говори на него.

Евала!

п.п. Което ми напомни, че е добро парче за любовница на раз-Бойко. Той още от първата им среща ѝ се натиска, но тя геройски се държи все още. Колко ли ще отрае, преди да му пусне? А дано пада по-скоро от власт, че ще се вкараме в страшен, международен скандал ;D

   Не мога да разбера защо  се изказваш положително за
наглата и самозабравила се ханъма Херо Мустафа ?
Ние независима и суверенна държава ли сме ? Защо позволяваме на
САЩистанските посланици да ни управляват !?!
Писах преди,пак ще напиша: какво прави посланик на чужда
държава в БНБ ? Същия капут обиколи и няколко министерства
да раздава заповеди !
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #295 -: Jun 15, 2020, 01:24 »
Нещата отиват на още по-зле:
https://www.youtube.com/watch?v=MbUvTbD9q4A
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #296 -: Jun 15, 2020, 17:03 »
Нещата отиват на още по-зле:
https://www.youtube.com/watch?v=MbUvTbD9q4A
Защо отиват?
Това момче просто сега се е осъзнало какво представлява живота :) Пазарът на труда е точно това което е - пазар. Работникът е продукт и единствената разлика от картофа е че може да се договаря. За съжаление в БГ никой не се договаря. Дали защото той не може, дали защото работодателите не искат, договорката в БГ е рядко срещано явление. Там където има догорорка обикновено е - щи давам тия пари на ръка, тия са по сметка :)
В случай че не знаете, минималната работна заплата/ставка е въведена от държавите заради това. Тя е просто старт за да има разлика в заплатите в положителна посока. В противен случай "продукта" винаги ще поевтинява и когато стигне до ниво в което огладнее и вземе че умре се вижда проблема ;)

ПП: В случая обаче не мисля че това е проблем. Проблемът момчето ще го схване след години и той се нарича балон на недвижими имоти.
ПП2: Едвам го намерих, но ето на който му се гледа:
https://www.youtube.com/watch?v=AFIxi7BiScI
Мисля че във втората част се разказваше за инженера от сименс (ще видите същата ситуация като при момчето, само че за германия).
« Последна редакция: Jun 15, 2020, 18:26 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #297 -: Jun 16, 2020, 19:21 »
Нещата отиват на още по-зле:
https://www.youtube.com/watch?v=MbUvTbD9q4A
Защо отиват?
Това момче просто сега се е осъзнало какво представлява живота :) Пазарът на труда е точно това което е - пазар. Работникът е продукт и единствената разлика от картофа е че може да се договаря. За съжаление в БГ никой не се договаря. Дали защото той не може, дали защото работодателите не искат, договорката в БГ е рядко срещано явление. Там където има догорорка обикновено е - щи давам тия пари на ръка, тия са по сметка :)
В случай че не знаете, минималната работна заплата/ставка е въведена от държавите заради това. Тя е просто старт за да има разлика в заплатите в положителна посока. В противен случай "продукта" винаги ще поевтинява и когато стигне до ниво в което огладнее и вземе че умре се вижда проблема ;)

ПП: В случая обаче не мисля че това е проблем. Проблемът момчето ще го схване след години и той се нарича балон на недвижими имоти.
ПП2: Едвам го намерих, но ето на който му се гледа:
https://www.youtube.com/watch?v=AFIxi7BiScI
Мисля че във втората част се разказваше за инженера от сименс (ще видите същата ситуация като при момчето, само че за германия).
Интересно сравнение на света с мол. Гледат законите, гледат, какво има за купуване и действат. Та, колко голяма или малка е крачката от това, да налагаш закони, каквито на теб са ти изгодни в някоя държава. Ако ти е по силите. Изкушаващо е сигурно.
Изгледах ги и трите
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

aleximilian

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: Debian
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #298 -: Jun 17, 2020, 15:21 »
......
 Изкушаващо е сигурно.
......
Не е изкушаващо, почти задължително е.
Встрани от темата, във филма Official Secrets е засегнат  един публично ясен въпрос, който официално не се коментира.
Засегнато е името е и на България.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #299 -: Jun 17, 2020, 16:36 »
Извинявам се, че последната седмица не съм активен и не следя темите. Причината е, че най-после реших да си обновя Девуан-а, а на моята връзка това значи много дни. В първия момент даже доста се стреснах, защото си мислех, че ми сочи години. То ми е казвало дни. Съкращението беше д., което на екранния ми шрифт изглежда като латинско малко g. Разбира се, изобщо не се сетих, че година на английски е year.

Ще отговоря на този коментар, защото е лично към мен.


   Не мога да разбера защо  се изказваш положително за
наглата и самозабравила се ханъма Херо Мустафа ?
Ние независима и суверенна държава ли сме ? Защо позволяваме на
САЩистанските посланици да ни управляват !?!

И аз съм го писал и пак ще повторя. Ако не броим първата ни държава, то винаги сме били управлявани отвън. И за първата има теория (според техни източници), че сме управлявани от Велика България (демек тази на Волга и половин Азия).

Това не е нещо уникално за страната ни, това се отнася за почти всяка по света. Малко са страните с частично независима политика. Дори САЩ, КНР и РФ нямат пълен суверинитет и им се налага да се съобразяват с външни фактори.

Така, че това, че кадруват в няколко посолства, не е голяма работа.

Обаче случая с братовчедката (по кюрдска линия) Мустафа е наистина уникален. За За първи път ни се оказва такава чест. Не се е случвало. Скоро може да я прекръстим на Гергана Мустафова, заради почитта, която ни отдава.

=*=

Две думи за пазара на труда, че ми е болна тема. Но без да съм гледал връзките. Сиреч липсва ми контекст. Визирам специално Мейк.

Не съм съгласен и с двете твърдение. Отзад напред. На всеки пазар има договаряне, затова се нарича пазар. Иначе щеше да е нещо друго. Пазара на труда не прилича на никой друг пазар, колкото и на икономистите да им (ни, че и аз съм с такава диплома) се иска. Става въпрос за живи хора и те не могат да се третират като предмети. Това е една от причините за автоматизацията. Главната. Прогреса е последствие.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear