Анкета

Въпрос: За КОЙ ще гласувам?  (Гласуването приключено: Apr 29, 2013, 21:42)

  • ГЕРБ,БСП,ДПС,АТАКА,СДС,НДСВ,Кунева и тн.
    - 9 (31%)
    ДРУГ
    - 11 (37.9%)

Общ брой гласове: 18

Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу

Автор Тема: За кой ще гласувам?  (Прочетена 67341 пъти)

Вечно Мрънкащ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #255 -: Apr 24, 2013, 22:55 »
А сега ако сметнеш на колко плащаш (въпреки, че мислиш, че плаюащ на един, плащаш поне на 8)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #256 -: Apr 24, 2013, 23:00 »
Според мен банкерът сам ще си определя заплатата понеже той преразпределя държавните пари. Разбира се, той ще е съзнателен индивид и ще си определи възнаграждение не много по-високо от това на бай мангал, който е много ценен за обществото с това че кърти плочки и се облекчава в мивката.. Та всичко е въпрос на самосъзнание и на това готови ли сме за комунизъма.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #257 -: Apr 24, 2013, 23:23 »
Никъде не мога да намеря някакъв източник на английски с цитата на М.Тачър. Не казвам, че не го е казала, но не мога да го намеря.
Да базираш аргументите си на непроверен източник е глупаво.
Намерих обаче това:
Цитат
"When we hear (as we sometimes do) that (Russia's) economic output is about half the level of a decade ago or that real incomes have fallen sharply, it is worth recalling that economic statistics under the Soviet Union were hardly more reliable than any other official statements. Moreover, a country that produces what no one wants to buy, and whose workers receive wages that they cannot use to buy goods they want, is hardly in the best of economic health." -- Margaret Thatcher
Активен

фонокартен телефонен апарат

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #258 -: Apr 24, 2013, 23:33 »
Следователно етикетите "неефективна", "материало и ресусо-емка", "остаряла", "нетехнологична", "несъответстваща на световните стандарти" българска икономика не са нищо друго освен пропаганда и манипулация, целяща да единствено разруши една работеща и произвеждаща икономика.

А бе че икономиката си беше палачорска, палочорска си беше. Тия гигантски заводи в средата на нищото какво бяха?
Но от друга страна храната беше истинска и не беше тъпкана с всевъзможни препарати и химикали.
Активен

Без правила няма игра

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #259 -: Apr 25, 2013, 00:16 »
Цитат
Разкарваме капиталистическата и я заменяме с комунистическа банка. Тя не прави пари, само преразпределя паричните потоци, т.е. тя дава 100-те лева на gat3way, после си иска 100 лева обратно. Voila! gat3way работи само за себе си. Парите като такива постепенно стават излишни, защото gat3way така и така си работи и произвежда ресурси и блага. Благата/ресурсите изработени от gat3way ги ползва който си иска, без да накърнява правото за ползване на другиго, а gat3way по същия принцип ползва благата/ресурсите произведени от другиго.

Мдааа, та, аз от кога говоря, че в дизайна на комунизма като идеология има една основна грешка, че не е предвидено това, че хората с най-малки възможности имат най-големи потребности! По-големи от гейта, щото той е кадърен и работи, а докато работи, няма време да потребява изработеното....... то, на татъче мисълта ми ви е ясно :D .
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #260 -: Apr 25, 2013, 00:28 »
Цитат
Комунистическият режим като всеки друг има властова каста

Цитат
Гейт например му трябва апартамент. Класическият начин познат на нашите родители е да събираш двадесет години и да си купиш. Начина познат на нашето поколение е да вземеш кредит и да имаш апартамент днес, който да изплащаш следващите двадесет години.

Гога, комунизма не и режим и в него отсъста частната собственост! Значи, апартамената гейта няма да си го купи, а просто ще го ползва!

 
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #261 -: Apr 25, 2013, 00:32 »
Направо съм се съдрал от работа и кадърност аз, специално вчера сериозно се депресирах от великите си умения и кадърност :(

Струва ми се обаче че тези дето имат най-малко възможности, имат и най-малки потребности, щото така са научени. Обаче като се изредят 2-3 поколения в комунизЪма и се отучат, съответно потребностите им нарастват експоненциално и това вече става проблем. Може би трябва да ги менкат така от време на време, комунизъм и некомунизъм, това не сме го пробвали.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #262 -: Apr 25, 2013, 01:23 »
Цитат
Направо съм се съдрал от работа и кадърност аз, специално вчера сериозно се депресирах от великите си умения и кадърност

Ти пък, не го вземай персонално! Аз говоря по принцип за тези които не остават без работа :D

Цитат
Направо съм се съдрал от работа и кадърност аз, специално вчера сериозно се депресирах от великите си умения и кадърност

Грешиш! Я си представи, че можеш по всяко време според потребностите си да отидеш на почивка, да си направиш моабет с безплатно иедене и пиьне и други такива екстри според това което си преценил, че имаш нужда, кога ще ти остане време да поработиш ;) !?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #263 -: Apr 25, 2013, 06:48 »
В по-идеалистичните модели наистина няма никаква собственост чак до жените. Всеки оди и оножда, любов не съществува, ала-бала. Ама в тези по-практичните варианти все пак има някаква частна собственост за лично ползване.

Аз не знам, за какво се хванахте за тази проскубана патица Тачър. Това е жена с нулев авторитет в икономическите среди и каквото и да казала, когато и да е било, е винаги посрещано с язвително подигравчийство. Осем годишният ми син е по-добър икономист от нея.

Скромният човек живее скромно, разточителният — разточително. Това не зависи от действителното материално положение, а единствено от манталитет. В един град, в който живях най-богатият човек се движеше с трабанче и никой не знаеше действителните му финансови възможности.

Колкото и да е странно модел с никакви или почти никакви лихви е възможен. Нашенската десекаса четиридесет години даваше кредити на по-ниски лихви, от тези който изплащаше по спестовни влогове и въпреки това беше една от най-печелившите организации в икономиката ни. Тук всичко опира до алчност. Банка никога не може да е на загуба, ако се управлява умно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #264 -: Apr 25, 2013, 11:02 »
Гога, комунизма не и режим и в него отсъста частната собственост! Значи, апартамената гейта няма да си го купи, а просто ще го ползва!

При комунизЪма апартамента беше не частна, а лична собственост, тъй като не е „средство за производство“. Много хора си имаха собствени къщи.
При "държавните" масова практика беше жилищата да са на предприятието и да се плаща нисък наем. Нашето семейство примерно плащаше от порядъка на 12-15 лв. за двустаен.
Активен

Без правила няма игра

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #265 -: Apr 25, 2013, 17:33 »
Никъде не мога да намеря някакъв източник на английски с цитата на М.Тачър. Не казвам, че не го е казала, но не мога да го намеря.
Да базираш аргументите си на непроверен източник е глупаво.
Виж, на мен ушите ми се изтъркаха да слушам колко ни била "неефективна" икономиката. Никой не каза обаче колко точно е неефективна. Тоя източник, че е "неефективна" колко е проверен, и умно ли е да се базираме на него?
Моят източник не подлежи на никаква критика. "Речта" на Тачър не е записвана, въстановена е по спомени от няколко души присъствали на нея. Може да им се има доверие точно толкова, колкото и на източниците за нашата "неефективност". Лично аз обаче съм склонен да вярвам. И нали не очаквате щабът разработил и осъществил последната операция в Студената война да си признае как точно е излъгал няколко стотици милиона народ?

Да дам друг пример. Вдигат ръце тези от моето поколение, които са ходили на бригада. Да допуснем 50% ?? Добре. Моя личен опит говори, че през ръцете ми на бригади са минали стотици килограми грозде (най-вече - Плевенски лозаро-винарски институт), домати, чушки, лук, дини, кайсии, хиляди буркани компот, хиляди щайги и касети хляб (бригада в хлебозавод), мацките нижеха тютюн и т.н. Значи кампанийно при прибиране на реколтата икономиката е задействала допълнителна работна сила (искате ли да наречете бригадирите гастарбайтери? модерно е, хем ще стане по-ясно), и както всички са работили, щото безработицата беше официално 0%, неофициално едва ли е била и 1% е намирала работа и на ученици и студенти, т.е. бач народе за целия китайски народ, блага да може Гейта да рупа грозде/пие вино в зависи какво предпочита. Защо ги задейства тия младежи значи, а? Защото издъхва и едва-едва връзва двата края, или защото има толкова много, че трябва помощ за да се прибере? Ма бил ниско платен и експлоататорски труд? Хайде холан, сега всички са високо платени и никого не експлоатират. Я пратете някой 15-17 годишен момчурляк да си намери работа днес.

Аз не знам, за какво се хванахте за тази проскубана патица Тачър. Това е жена с нулев авторитет в икономическите среди и каквото и да казала, когато и да е било, е винаги посрещано с язвително подигравчийство. Осем годишният ми син е по-добър икономист от нея.
Гога, никой не се е хванал. Ти сега оспорваш авторитета на "душичката" Маргарет, както BULFON оспорва това казала ли го е или не. Аз нямам намерение да твърдя, нито че го е казала, нито че е авторитет. Допуснете обаче, че казаното е истина, и си направете логически извод съвпада ли общата картина. Ако съвпадне тогава какво?
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #266 -: Apr 25, 2013, 19:11 »
Да дам друг пример. Вдигат ръце тези от моето поколение, които са ходили на бригада. Да допуснем 50% ?? Добре. Моя личен опит говори, че през ръцете ми на бригади са минали стотици килограми грозде (най-вече - Плевенски лозаро-винарски институт), домати, чушки, лук, дини, кайсии, хиляди буркани компот, хиляди щайги и касети хляб (бригада в хлебозавод), мацките нижеха тютюн и т.н.

Да, бригадите имаха смисъл, защото много от културите се нуждаеха от ударна сила само за прибирането на реколтата, докато през останалото време са под егидата на майката Природа.
А бе не беше толкова лош социализЪма, имаше си положителни и отрицателни страни. Лошото е, че вместо да изпишем вежди избодохме очи.  :'(
« Последна редакция: Apr 25, 2013, 19:12 от Златко »
Активен

Без правила няма игра

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #267 -: Apr 25, 2013, 20:32 »
Хехех
още ги има бригадите - само дето вече им викат "хакатон"-и - отиваш, бачкаш безплатно (пре/връщаш обратно кофеина/компотите и пр. в код), а печалбата прибира някой друг ( в сл. държавата ) - даже наскоро имаше един - два хакатона

П.П. Верно навремето бяха по масови, ама пък и ние толко им и работихме де - повече време се занимавахме/правихме едни др. работи с колежките по къра/из царевичака кой където намери...
Лек ден колеги и колежки
Колко от вас ще участват и таз година - поне в един хакатон - догодина в два  :D
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #268 -: Apr 25, 2013, 20:53 »
П.П. Верно навремето бяха по масови, ама пък и ние толко им и работихме де...

Ами то и затова фалира социализЪма.   >:D  :D
Активен

Без правила няма игра

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #269 -: Apr 25, 2013, 23:45 »
Ето от къде идвало името Дупница -> забранено за под 18

Честито на хората, които са в този район...
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
« назад напред »