Автор Тема: дали моят глас се брои и има ли смисъл да гласувам?!??!?  (Прочетена 21742 пъти)

edmon

  • Гост
След като поотминаха изборните страсти и се наслаждаваме на полученият резултат от 20% от имащите право на глас, дали все още има хора, които смятат, че с негласуването си показват някакво друго отношение освен идиотизъм?????
Активен

v13

  • Гост
Аз колко повтарях преди изборите, колко е важно да се гласува ама тука някакви индивиди като мантри само повтаряха едно и също. Сега правителствата се избират основно от пенсионерите, малка част от гражданите между 40 - 60, турците и циганите.
Който не иска да гласува няма право да се оплаква за каквото и да било, ако нещо не му харесва да се маха от България, такива "граждани" не ни трябват! То и без това от тях файда няма. Безполезни мрънкачи.
България ще се оправи от заинтересовани хора, които действат когато трябва за благото на страната си и същевременно са заинтересовани да гласуват за промяната на страната си. Това са хора положителни оптимисти, хора които имат кауза и я отстояват.
И тук въобще не става въпрос за безработни, които почти никога не са гласували и се разнообразяват да ходят на протести без дори да знаят точно какво искат.
Че положението в България не е добро го знаем всички но и от всички нас зависи да го променим. С негласуване нищо няма да променим, и нищо няма да постигнем. Само ще си начешем собственото его, какви сме велики и как сме "натрили носа на политиците". А те политиците, голяма част от тях ще се кефят, че има ниска избирателна активност.
Активен

marvin70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 21
    • Профил
"Който не иска да гласува няма право да се оплаква за каквото и да било, ако нещо не му харесва да се маха от България, такива "граждани" не ни трябват! То и без това от тях файда няма. Безполезни мрънкачи."

Нищо лично , но на кои "не ви трябват такива граждани" ? И с кое право казваш кой да седи в България , кой не ?
Аз пък казвам - такива дето се бъркат в свободите и правата на хората са фашисти , комунисти и както искаш ги наричай , и мястото им не е в България а в ... затвора .
Активен

v13

  • Гост
Последно време с тия права и толерантност се насраха. Никого не мога да накарам насила да гласува.
С моето право и с поред моралната ми преценка казвам кой къде да седи. И според "свободите и правата" предполагам и имам право да си кажа мнението или това което мисля.
Активен

stealth01

  • Гост
... дали все още има хора, които смятат, че с негласуването си показват някакво друго отношение освен идиотизъм?????
Да. Аз лично показвам отношението си към политическата система в България.
За да дам гласа си, трябва да има ЗА кого (някой, който работи в мой интерес) или ЗА какво (някои, които искат и могат да свършват нещо в мой интерес).
Няма как да гласувам за "по-малкото зло" или против милиционерите/комунистите/националистите/турците без да дам продрепата си за някои от поредите шматки докопващи се до властта.
Това, че няма за кого/какво да гласувам е АТКИВНА моя позиция отностно случващото се в България от... от както се помня. А повтарянето на мантрата "ГЛАСУВАЙТЕ!", "ГЛАСУВАЙТЕ!", "ГЛАСУВАЙТЕ!" не води до нищо...

П.П. Не знам дали забелязвате, но аз не обиждам хората с различно мнение от моето и не ги карам да напускат родината си. Моля, не го правете и вие. Благодаря!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Цитат
Последно време с тия права и толерантност се насраха. Никого не мога да накарам насила да гласува.
С моето право и с поред моралната ми преценка казвам кой къде да седи. И според "свободите и правата" предполагам и имам право да си кажа мнението или това което мисля.

Какво да ти кажа, гласуващите вече са малцинство, официално. По същата логика аман от толерантност и аман от съобразяване с прищевките на малцинството.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

edmon

  • Гост
... дали все още има хора, които смятат, че с негласуването си показват някакво друго отношение освен идиотизъм?????
Да. Аз лично показвам отношението си към политическата система в България.
За да дам гласа си, трябва да има ЗА кого (някой, който работи в мой интерес) или ЗА какво (някои, които искат и могат да свършват нещо в мой интерес).
Няма как да гласувам за "по-малкото зло" или против милиционерите/комунистите/националистите/турците без да дам продрепата си за някои от поредите шматки докопващи се до властта.
Това, че няма за кого/какво да гласувам е АТКИВНА моя позиция отностно случващото се в България от... от както се помня. А повтарянето на мантрата "ГЛАСУВАЙТЕ!", "ГЛАСУВАЙТЕ!", "ГЛАСУВАЙТЕ!" не води до нищо...

П.П. Не знам дали забелязвате, но аз не обиждам хората с различно мнение от моето и не ги карам да напускат родината си. Моля, не го правете и вие. Благодаря!

Добре, каква гавра трябва да си направи с теб и твоето мнение изборния процес, за да прозреш, че те(онези от трибуната) искат точно това от теб:  Не гласувай пич, ние намерихме едни цигани дето ще гласуват за 50 кинта, ти си вярвай , че показваш активна позиция, нас тва не ни интересува! :)))
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Стелт е казал по-добре това, което аз бих  казал. И Едмън, уважавам те, нищо, че съм на ракия и половина, но не си прав. Седмици преди да имаме правителство, се говори как то няма да задържи след есента. Значи нашият глас има значение.

Чудя се още и не знам как да   коментирам на  версия Тринадесет, как подкрепя    партия,   която излъчи единствено парашутисти.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

edmon

  • Гост
Стелт е казал по-добре това, което аз бих  казал. И Едмън, уважавам те, нищо, че съм на ракия и половина, но не си прав. Седмици преди да имаме правителство, се говори как то няма да задържи след есента. Значи нашият глас има значение.

Чудя се още и не знам как да   коментирам на  версия Тринадесет, как подкрепя    партия,   която излъчи единствено парашутисти.

Твоят глас можеше да ни спести мъките до есента!!!
Ето Болен подля вода на Мухобойко, но дали това не бе сценарий. Спират субсидиите на партиите над 1% , т.е. всякаква алтернатива се орязва, без пари няма партии!
И на есен пак с песен, ние сме хората, "активните" да го духат!!!
« Последна редакция: Jun 13, 2013, 22:22 от edmon »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Нищо няма да стане есента, коалицийката от разнородни психопати се окопава доста добре, а герберчетата повяхват все едно са ги присадили в Сахара. Само като им гледам "протестите", където 100 човека излезнали с транспаранти на калъп, вероятно правени в онази печатница с бюлетините, ми става ясна работата. И мен не ме кефи да ме управляват Долен, турци, гея или онези селски мутри от ГЕРБ, ама това е положението, дотам го докарахме с лумпенизираното кряскане, по-малкото зло, ако не е тоя ще е оня, можем да правим глупости, ама сме от добрите и тем подобни политтъпизми.

Като изключим това, омръзнало ми е да се занимавам с чалгарските циркове. Няма една партия, чиято визия да ми допада и следователно няма да гласувам. Човек по-добре да гледа себе си, вместо да приплясква на някакви костюмирани кечисти - ако си вържеш гащите ще си ОК без значение от управлението, включително ако това налага да си биеш шута другаде, което странно защо толкова се демонизира. Хората, които толкова много се вживяват все едно света ще се срине ако не изберат някой кавал там са именно хората, които не могат да се вземат в ръце и вечно някой (държавата и любимите им политици) трябва да ги оправя. И понякога те ги оправят разбира се, като ги назначат в някоя държавна администрация, където качествата им лъсват. Всеки следващи избори виждам все повече радикализирани олигофрени, които подскачат и вряскат и нямат никакво желание да се замислят, тяхното са някакви религиозни вярвания. Поне хубавото е че има матрял за тролене.
« Последна редакция: Jun 13, 2013, 22:59 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

stealth01

  • Гост
Добре, каква гавра трябва да си направи с теб и твоето мнение изборния процес, за да прозреш, че те(онези от трибуната) искат точно това от теб:  Не гласувай пич, ние намерихме едни цигани дето ще гласуват за 50 кинта, ти си вярвай , че показваш активна позиция, нас тва не ни интересува! :)))
1. Тези (от трибуната) ми казват: Не гласувай!
2. Имат си някакъв твърд електорат + купуват гласове.
3. Получават субсидия и вземат двойно на даденото за купуване.
4. Profit!

1. Тези (от трибуната) ми казват: Гласувай!
2. Имат си някакъв твърд електорат + купуват гласове.
3. Получават субсидия и вземат двойно на даденото за купуване.
4. Profit!

Разлика? Прилика? Логика?

... без пари няма партии!

А докато имаше цъфнахме и вързахме? Да е направила някоя партия нещо извън кандидатдепутатското говорене? Да е развила някаква идея до степен да се приеме от обществото и да се осъществи в крайна сметка? Партиите паразитират на наш гръб докато се присламчват към властта... а ние... ние си гласуваме...
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Мда, както отбеляза и Гейта, докато малцинството не спре да се мъчи да си налага волята на мнозинството, управия няма да има!
Та то гласуване, та то пушене, та...... глупости колкото искаш!

Нещата от доста време вървят към, защо ти е това магаре, ами да ходя за сено! А защо ти е това сено, ами да си храня магарето!
« Последна редакция: Jun 14, 2013, 02:12 от backinblack »
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
След като поотминаха изборните страсти и се наслаждаваме на полученият резултат от 20% от имащите право на глас, дали все още има хора, които смятат, че с негласуването си показват някакво друго отношение освен идиотизъм?????

Според законите на статистиката дали 20% или 100% са гласували няма значение за крайния резултат - разпределението на гласувате пак ще е същото.

За кой точно да гласуваме, брат? И да, ако се чудиш аз гласувах (въпреки че бях решил да гласувам с празна бюлетина накрая реших да гласувам за някаква партия), обаче партията, за която гласувах не влезна в парламента и по този начин гласът ми беше откраднат от тройно-четворната ламя.

Освен това да не забравяме, че всеки глас за партия с над 1% и носи субсидии - т.е. гласуване = пълнене гушата на някого.


Преди да продължа два цитата:


"Партиите са измислени от тайните световни кукловоди и една паразитираща на гърба на другите народи сатанинска нация, за да може по лесно да се манипулират, измамят и разделят хората и така да станат по-лесна плячка, за да се ограбят и разрушат техните държави, а те да бъдат поробени!"

 Гюстав Льо Бон


"Партиите и техните алчни и продажни лидери са скритата модерна форма на външна окупация и манипулативно управление на народите в полза на враждебни на националните държави, външни сили!"

"Най-много се лъже преди война, по време на избори и след лов."

 Ото фон Бисмарк


Партийния модел на демокрация е тотално изчерпан. Това, което наблюдаваме са последните агонии на една отиваща си система. Така че за кой гласуваш почти няма никакво значение, а партиите, за които може да се каже, че има смисъл да се гласува няма да ги видиш по телевизора (а всички знаем, че хората гласуват за някого, когото са виждали на ТВ екрана). Затова единственото спасение е заменянето на представителната (партийна) демокрация с (безпартийна) пряка демокрация, което да доведе до отпадането на професията политик и въобще партиите в сегашната им форма, които само разделят обществото (и на принципа разделяй и владей го манипулират успешно).

Ето малко повече инфо: http://www.zaedno.mobi/Zaedno/Nacalo.html


ПС: Каквито и скрити коалиции и съглашения да правят в парламента на есен или догодина ги чакат отново протести (доста по-сериозни от тези отпреди изборите). Просто се вижда с просто око от всеки, че съществуващото статукво не удовлетворява мнозинството от българите и това вече няма как да се скрие и замаже. Като добавим допълнително и икономическата ситуация, и нещата загрубяват сериозно. Така че сегашното или което и да е правителство излъчено от съществуващите партии го чакат само проблеми и работа във взривоопасна обстановка.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
След като поотминаха изборните страсти и се наслаждаваме на полученият резултат от 20% от имащите право на глас, дали все още има хора, които смятат, че с негласуването си показват някакво друго отношение освен идиотизъм?????

А като няма за кого?
Ето и аз като arda_kj гласувах за малка партия, която се очакваше да прескочи бариерата, ама не можа. И така моят глас отиде на вятъра, а ония другите си взеха мандатите. :-\
Активен

Без правила няма игра

v13

  • Гост
О ЧУДОООООО ТУКА ИМАЛО ХОРА„ КОИТО ГЛАСУВАЛИ...

go_fire, вече не симпатизирам на въпросната партия, сега подкрепям друга.

Винаги гласувам, без значение какви са партиите, винаги има смисъл да се гласува, дори и да е за малка партия, която не е минала бариерата. Доводи има много и съм писал много по този въпрос ама не виждам смисъл да пиша пак за това. Тук тези които не гласуват не могат да бъдат убедени с никакви доводи, твърде фанатични са.
От партии винаги има смисъл, нормално е хора със сходни възгледи и идеи да се организират в различни граждански формации, било то партии или нещо друго.
Голяма част от линукс обществата също имат структура и дейност подобна на партийната.
Активен