Автор Тема: дали моят глас се брои и има ли смисъл да гласувам?!??!?  (Прочетена 21742 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
За последните 4 години държавният дълг е нараснал с 4,4 млрд!
2009 г. - 9,992 млрд.лв.
2013 г. - 14,390 млрд.лв.
Като дял от БВП, дългът е скочил от 14,6 % на 18,5 %!
30% сива икономика и невнасяне на социални и здравни осигуровки от малцинствата. 2 до 3 млрд.лв.контрабанда на цигари, алкохол, горива, несъбрани акцизи и ДДС. Бюджетът на държавата е на санитарния минимум с около 4 млрд.лв., от които 92 % пари на фонд "Козлодуй" и на фонд "Сребърен", като само 0,29 млрд.лв. са резерв........
http://www.lentata.com/page_5391.html

Няма как да не ме зарадва тази част от новината! Проблема ще се реши или с назначаване на още контролиращи на които ще трябва да се плащат заплати от нищото или да намалят рестрикциите и администрацията!
Няма друг вариант! :D
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
За които  facebook  e блокиран адрес, кой  е този човек. Екранна  снимка моля.

Това с темата за пушенето можем да си го дъвчем до  второ пришествие.  Ако е вредно, защо тогава не е забранено? Марихуаната е далеч по-безвредна, но е забранена. Това е правилната позиция. А не тук може, там не може.

И  смешният плач на непушачите. Повечето тук да не кажа всички имат автомобили. Само с едно слизане до центъра изпускате повече вредни газове, отколкото един пушач за целият си живот, ако ще по три кутии на ден да пуши, няма да успее.

Чист въздух в парковете? Може, но не софийските. В София има всичко друго, но не и чист въздух и това далеч не е заслуга на пушачите, а на споменатите автомобили и индустрията.

Не че и ресторантьорите не са смешници. Говорят по телевизията някакви глупости. Да ние ще сме първите, но не сега. И това го разправят от как взеха да се появяват забрани, а вече много години станаха, може би 15  или повече.

Всичко това го разправям докато съм в леглото с лаптопа и пуша последна цигара, преди да тръгна на работа ;)


п.п. Забравих да нахраня непушачите. Много са доволни и много настояват на забрани. Защо? Защото са малцинство. Пушачите сме повече. И Едмън е пушач. Пушач ли  си то е за цял живот. Те не могат да победят с пазарни методи и търсят непазарните. А това е диктатура. Обаче, ако някой дойде в къщата им и каже, че спалнята им трябва да се боядиса оранжева на зелени точки, ще са първите дето да рипнат. Но това, че някой налага нещо на някой друг в частната му собственост, няма проблем, след като не са те.

Аз и преди казах. За забраната съм. Но съм за пълна забрана. Цигарите да влязат където им е мястото — в списъка с наркотиците. Сега това е лицемерие. И точно затова никога няма да установим кой крив и кой прав, защото въпроса е поставен нарочно погрешно.
« Последна редакция: Jun 21, 2013, 08:29 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
За които  facebook  e блокиран адрес, кой  е този човек. Екранна  снимка моля.
Не става с екранна снимка. Ако имаше профил в лицевата книга, линкът, който пуснах, щеше да те отведе към твоя профил :D [_]3
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

edmon

  • Гост
Марихуаната е далеч по-безвредна, но е забранена.


Знаеш ли как можеш да познаеш, че някой прекалява с зеления мед!
Разкажи му тъп виц, ще се скъса да се смее! Занеш ли защо?
Защото "по-безвредната" трева заглажда мозъчната ти кора!
Дали е така?

Ето ти вица:
На един купон отива един младеж, сяда на едно диванче , а срещу него
три девойки. Идва домакина и ги запознава:
- Момичета това е Иван, а тя  е Мила, Мила и Мила....
А младежа казва:
- Момичета много сте мили, всичко е светнало .....

:)))
Ако се смяхте - лошо :)
Пробвал съм го десетина пъти винаги работи с употребяващи безвредна марихуана!!:))
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Според мен политиканстването и ходенето по мачове изглаждат мозъка далеч по-успешно. За жалост няма как да ги забранят.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
/извън темата

Защото "по-безвредната" трева заглажда мозъчната ти кора!
А ти изследвания правил ли си? Ами ако се окаже, че вярното е това - Вече е официално! Канабиноидите лекуват всички видове рак! По същия начин могат да се чуят и прочетат изследвания за витамин B12 както че лекува рак, така и че не лекува. Ако ти не си направил изследвания, на кой слух ще повярваш е само твое лично субективно решение.
В ученическите години пушех трева по-редовно от редовното. Не доведе до заглаждане на мозъчната ми кора или поне така си мисля :D Не доведе до заглаждане и на много мои приятели и познати. Не доведе и до зависимост - в студентските години ежедневието ми се промени така, че изгубих желание към тревата и просто я спрях, без никакви сътресения. Така беше и за някои колеги там, с някои все още поддържам редовна връзка. Не твърдя нито че тревата е полезна, нито че е вредна. Само казвам, че моите наблюдения показват, че в пространството витаят много митове за тревата. И не само, то за много неща е така. По принцип няма лошо (даже е много хубаво) от една база данни от знания на човечеството за всяко нещо, до което се е докоснало, това може да ти предпази здравето и живота, така и занимавки по откриване на топлата вода за всяко нещо в иначе краткия ни живот. Но при положение, че всичко в икономиката в момента е обвързано с власт, собственост и пари, нищо не гарантира, че човекът чете грешна база данни, само защото това носи печалба на някого, така че изборът не може да се прави въз основа на вярно/грешно според тази база данни, а единствено на субективна преценка и решение ;)

П.П.: Да не забравяме и уникалността - хората не са излети в калъп и индивидуалните характеристики се отразяват на много неща.
« Последна редакция: Jun 21, 2013, 14:11 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
В ученическите години пушех трева по-редовно от редовното. Не доведе до заглаждане на мозъчната ми кора или поне така си мисля :D Не доведе до заглаждане и на много мои приятели и познати

Еееее, не ти се е загладила, ама, ако пък не си пушел трева, сега можеше да си някакъв я нобелов лауреат, я поредния техничаски гении............ ;) !
От къде си сигурен, че не ти се е отразило ;) !?
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Ако, ако... акото мирише :P

сега можеше да си
Безкрайността и уникалността във Вселената правят този израз безсмислен. Настоящият момент е единственият момент, който може да бъде определян точно какъв да бъде. Всяко решение в него води до точно един следващ настоящ момент, но това решение по никакъв начин не определя по-следващия настоящ момент. Оттам и всеки настоящ момент е следствие от решението в миналия настоящ момент, но с нищо не се определя от по-миналия настоящ момент.
Казано накратко, можело е да бъда всякакъв, независимо пушил ли съм или не. По същия начин бих могъл да бъда всякакъв в бъдещето, независимо какъв съм в момента. Невъзможностите в това се дължат единствено на ментални граници, които човек има способността да си слага сам ;)

П.П.: Не слагам бележка за извън темата в този пост, защото това е мнението ми по текущата тема.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Аз се шегувах, но по принцип, всяко нещо когато се прекалява е вредно и много от вредните неща са полезни в умерени граници.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Мога да ти кажа какво със сигурност нямаше да си сега, без значение какво си правил в студентските си години. Абсолютно научно издържано при това.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Е, трябваше направо да кажеш. За какво да цъкаме по още един пост :) Целият съм в зрение.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Нямаше да станеш междугалактически космонавт и да посетиш Андромеда примерно. Освен ако не си бил студент преди няколкостотин хиляди години.

Просто като четох това за настоящият, миналият и бъдещият момент, нямаше как да не се присетя за теорията на относителността и за светлинния конус. Само дето там си има ограничения, които следват от скоростта на светлината като максимална възможна.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ча'й  се'а  как така? Преди толкова хора не е имало хора, камо ли совалки.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear