Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11   Надолу

Автор Тема: дали моят глас се брои и има ли смисъл да гласувам?!??!?  (Прочетена 21533 пъти)

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Аз не виждам как ще стане това!
Хайде стига сме спорили и да бъдем задружни и от къде да започне!? Но как да стане, когато ти не си съгласен, че забраната за пушене на закрито трябва да отпадне, но не защото аз съм пушач, а защото ограничава свободата на друга група хора, че осигуряването трябва да бъде доброволно, защото само тогава ще ни предложат бизнес модел при който на всички да ни бъде изгодно да се осигуряваме, а не да нарушаваме закона, че още и други неща, а аз съм на противното мнение!? Това за да стане, трябва ти да се съгласиш с мен или аз със теб, а на мен не ми е изгодно да давам повече от колкото потребявам и то за хора които вместо да ми благодарят, че го правя се чудят как да ме ограничат, за да ме принудят да давам още повече!
Аз поне не виждам как ще стане докато не си сменим чипа и не изхвърлим робското мислене от себе си.

Аааа. Явно съм пропуснал някои неща в спора за пушенето. Да кажем:

- Забрана за пушене в обществени сгради - примерно кметство, болница и т.н.
- Забрана за пушене в места за обществено хранене, за които изрично не е посочено, че са за пушачи - при нарушение виновни и собственика и пушача

Така примерно мисля, че става или? Не мисля, че съм дебил, а мисля, че и ти не си. Не е хубаво да няма инакомислещи ;) Ъъъъ. Престъпниците не са в тази категория :)

Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

edmon

  • Гост
Аз не виждам как ще стане това!
Хайде стига сме спорили и да бъдем задружни и от къде да започне!? Но как да стане, когато ти не си съгласен, че забраната за пушене на закрито трябва да отпадне, но не защото аз съм пушач, а защото ограничава свободата на друга група хора, че осигуряването трябва да бъде доброволно, защото само тогава ще ни предложат бизнес модел при който на всички да ни бъде изгодно да се осигуряваме, а не да нарушаваме закона, че още и други неща, а аз съм на противното мнение!? Това за да стане, трябва ти да се съгласиш с мен или аз със теб, а на мен не ми е изгодно да давам повече от колкото потребявам и то за хора които вместо да ми благодарят, че го правя се чудят как да ме ограничат, за да ме принудят да давам още повече!
Аз поне не виждам как ще стане докато не си сменим чипа и не изхвърлим робското мислене от себе си.

ДА ПУШИШ НЕ Е СВОБОДА!!!
ДА ПИЕШ АЛКОХОЛ НЕ Е СВОБОДА!!!
Пушил съм през повече време от живота си и прекалявах с алкохола !
Сега нито пия, нито пуша!
Смятам, че забраната и на двете ще е много добре, но има хора , които предпочитат
да се опиват вечер вместо да признаят пред себе си грешките си и недеостатаците,
тази свобода да се самозалъгват не бих им я отнел.
Но пушенето си е просто глупав навик!

Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Аааа. Явно съм пропуснал някои неща в спора за пушенето. Да кажем:

- Забрана за пушене в обществени сгради - примерно кметство, болница и т.н.
- Забрана за пушене в места за обществено хранене, за които изрично не е посочено, че са за пушачи - при нарушение виновни и собственика и пушача

Така примерно мисля, че става или? Не мисля, че съм дебил, а мисля, че и ти не си. Не е хубаво да няма инакомислещи  Ъъъъ. Престъпниците не са в тази категория

Абсолютно съм съгласен, че пушенето за лица под 18 години трябва да е забранено и да не се допускат в заведения в които се пуши, без значение по кое време на денонощието. Абсолютно съм съгласен, че в обекти като кметства, болници и тем подобни в които ходят и непушачи поради някакво задължение или неотложна нужда, трябва също да бъде забранено, но за увеселителните заведения в които се ходи по желание, собственика сам трябва да има право да преценя ще се пуши ли или няма, а непушача като му пречи пушенето да не влиза!
Естествено и със съпътстващия контрол, че лицата под 18 години нямат работа там където се пуши!

Цитат
ДА ПУШИШ НЕ Е СВОБОДА!!!
ДА ПИЕШ АЛКОХОЛ НЕ Е СВОБОДА!!!

Е па, няма начин да се разберем, че ти ще ми казваш аз как да си живея моя си живот!
Активен

drag

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
  • Distribution: Debian; FreeBSD
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
...а непушача като му пречи пушенето да не влиза!

Е добре де, а къде остана сега свободата на непушача? А ако съм непушач и искам да работя в подобно увеселително заведение, защо трябва да съм длъжен да дишам твойта свобода? Защо трябва, когато отида на подобно увеселително заведение, на излизане от него да мириша на измет заради спомената по-горе "свобода".  Или пък може би, бременната ми жена не може да отиде на "увеселително заведение" защото не би следвало да диша тази "свобода"

Извинявай, ама това твойто става малко "e*ал съм им майката на другите, важното е аз да съм добре"

Целта на правилата по идея не е да ти вземат свободата, а да заживеят всички малко по-добре, спазвайки простички правила.
Ако няма правила има хаос...

PS: За протокола, пушач съм, но съм абсолютно против отмяната на забраната за пушене!
« Последна редакция: Jun 18, 2013, 15:12 от drag »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
...а непушача като му пречи пушенето да не влиза!

Е добре де, а къде остана сега свободата на непушача? А ако съм непушач и искам да работя в подобно увеселително заведение, защо трябва да съм длъжен да дишам твойта свобода? Защо трябва, когато отида на подобно увеселително заведение, на излизане от него да мириша на измет заради спомената по-горе "свобода".  Или пък може би, бременната ми жена не може да отиде на "увеселително заведение" защото не би следвало да диша тази "свобода"

Извинявай, ама това твойто става малко "e*ал съм им майката на другите, важното е аз да съм добре"

Целта на правилата по идея не е да ти вземат свободата, а да заживеят всички малко по-добре, спазвайки простички правила.
Ако няма правила има хаос...

PS: За протокола, пушач съм, но съм абсолютно против отмяната на забраната за пушене!

Ами нали сте непушачите повече от нас пушачите! Ще има заведения за пушачи и непушачи и ще ходиш и ще работиш там където не се пуши!
При това положение, защо твоята свобода да е повече от моята!!!?
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Яяя, пак сте подхванали спора за пушенето...

Аз наскоро се замислих и стигнах до следната концепция:

* На затворено:
  * в заведения, предлагащи храна - пълна забрана
  * в заведения, предлагащи само напитки и развлечения - разрешено навсякъде или със зали за пушене (считам пушенето за вид развлечение, затова)
  * във всякакви други обществени сгради - забрана

* На открито:
  * в откритата територия на заведения, предлагащи храна - отново пълна забрана
  * в парковете:
    * край детски площадки - задължително е зона без цигарен дим
    * задължителна зона без цигарен дим, включваща поне един вход на парка - идеята е хора, които медицински не бива да бъдат пасивни пушачи (асматици, бременни, болни и т.н.) да могат да се разхождат без притеснения и неприятни изненади
    * задължителна зона със цигарен дим, включваща поне един вход на парка - идеята е това, което го има за непушачи, да го има и за пушачите
    Начало и край на всяка зона се обозначава с табелки. Желателно е от поне един вход на парк до всяка детска площадка да има ободобен коридор без цигарен дим. Изисква се малко работа от страна на общините за зонирането на парковете и за контрол.
  * в зоопаркове, ботанически градини и подобни - или пълна забрана, или (ако мястото позволява) с обособени зони за пушене така, че да не пречат на останалите посетители
  * на плажа - по принцип разрешено, по възможност със зони без цигарен дим
  * в дворове на обществени сгради, посещавани от непълнолетни - пълна забрана
  * другаде - разрешено

Разбира се, списъкът може да се допълни с още частни случаи.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ами, че не на всеки пушач му пречи да се пуши докато се храни, а нали като има избор, за пушачите ще има заведения в които изобщо не се пуши!? Без зали за пушачи от които да ви идва миризлив дим.
Аз мисля, че само да изместят контрола върху това, да не се допускат лица под 18 години там където се пуши, ще накара доста ресторантьори да забранят пушенето за да не се лишат освен от непушачите, ами и от учениците, че като гледам, заведенията през деня са пълни предимно с лица под 18г.

В основата си, демокрация означава всеки да бъде свободен да прави каквото иска, НО без да нарушава правата на другите и тези ваши разбирания за демокрация на мен ми звучат като тоталитаризъм през който съм живял и полицайте не веднъж са ме стригали за дълга коса щото бях и все още съм си по душа метъл!
« Последна редакция: Jun 18, 2013, 15:41 от backinblack »
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
ще накара доста ресторантьори да забранят пушенето за да не се лишат освен от непушачите
Аз не мисля, че един собственик, който счита за нормално храненето в заведението му да върви ръка за ръка с цигарен дим, има правото да се нарича в ресторантьор, камо ли да демонстрира самочувствие на такъв. Докато не ми обясни научно кои храни с какъв тютюн се допълват и как това е застъпено в неговото меню, си остава прост тарикат, който уважава не дейността, която развива, а парите, които иска тя да му донесе. Съответно няма как да ме убеди изобщо да се замисля над проблемите му, от каквото и естество да са те.

Ами, че не на всеки пушач му пречи да се пуши докато се храни, а нали като има избор
То и на наркоманите не им пречи да се дрогират, и на пияниците да пият до смърт, на някои хора сигурно не им пречи и да правят секс в публични тоалетни... Но в крайна сметка трябва да има някакви граници и норми, базирани на неща като логика, здраве и морал.

Каква е твоята логика да се храниш и да пушиш едновременно, защо не може едното да изчака?
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Марче, отговори ми на фундаменталния въпрос който стои в основата на моите мнения!
С какво ти си повече от мен, че трябва да ми налагаш твоите възгледи и начин на живот!?
Ресторантьора като бизнесмен/предприемач, ако е решил, че ще бъде заведение за пушачи, най-елементарното е, че там такива като теб са най-малкото НЕЖЕЛАНИ клиенти! Ама той защо да няма право да си избира клиентите!? Нима сега няма заведения които са с високи цени единствено за да не влизат клиенти под определени финансови възможности!?
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
С какво ти си повече от мен, че трябва да ми налагаш твоите възгледи и начин на живот!?
Аз не ти налагам нищо. Просто споделям правила, които на мен са ми се сторили достатъчно отворени и към двете страни. Ти казваш, че не са, аз се опитвам да обясня защо мисля че са и искам да чуя от твоя гледна точка как стоят нещата.

Аз не съм пушач и не разбирам какво кара хората да искат да пушат, особено пък по време на хранене. Обясни ми какво кара теб да го правиш, за да мога да те разбера.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ами ние пушачите не ви караме непушачите да пушите, а просто сте нежелани около нас!
Като сте много, ще има заведения в които няма да се пуши и ние няма да идваме, както го правим голяма част и сега, но с тази разлика, че няма места за такива като нас и то без да искаме някой от бюджета или данъците да ни ги направи, а да даде право на който прецени, че има полза от нас да си я оползотвори!

Какво по-просто от това!? Ами то и убиеца имал потребност да убива и за това и убивал. И него ако питаш, той нищо нередно не прави! Само е убил някой който по някакъв начин му пречи! И според теб, трябва ли да му уважаваме правата!?
Не! Няма да има управия в тази държава докато има хора които искат на всяка цена да наложат своето виждане за нещата и начин на живот на хора които по никакъв начин не се бъкат в техния!
Активен

edmon

  • Гост

Е па, няма начин да се разберем, че ти ще ми казваш аз как да си живея моя си живот!

И ти няма как да ми кажещ как ще живея! Като влизам в заведение не искам да ми мирише на цигари!
Като ходя където и да е не искам да ми мирише на цигари!
Който иска да пуши да си седи в къщи и да си пуши!

Не искам да ми се ограничава СВОБОДАТА да ходя КЪДЕТО си искам ЗАЩОТО там се ПУШИ!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил

Е па, няма начин да се разберем, че ти ще ми казваш аз как да си живея моя си живот!

И ти няма как да ми кажещ как ще живея! Като влизам в заведение не искам да ми мирише на цигари!
Като ходя където и да е не искам да ми мирише на цигари!
Който иска да пуши да си седи в къщи и да си пуши!

Не искам да ми се ограничава СВОБОДАТА да ходя КЪДЕТО си искам ЗАЩОТО там се ПУШИ!

Мисля, че спор между мен и теб за нещата от живота не може да има! Вариант да стигнем до някакъв разумен компромис не съществува!
Всъщност, прекалено много са мислещите като теб и държавата ни е за това и в това положение :D
И да падне забраната, мен вече трудно ще ме върнат в заведенията и ме боли гъзъ дали ще падне, но принципите си остават!
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Не искам да ми се ограничава СВОБОДАТА да ходя КЪДЕТО си искам ЗАЩОТО там се ПУШИ!
Ама не може така, не разбра ли! :D

Ето, ситуацията: Непушачите обясняват защо те имат нужда от такива правила. Когато обаче се попита един пушач защо той има нужда да пристъпва правилата (забележете - не иска, а има нужда!), насреща отговорът е „аз не искам да има непушачи около мен“.

Няма да има уоправия в тази държава докато има хора които искат на всяка цена да наложат своето виждане за нещата и начин на живот на хора които по никакъв начин не се бъкат в техния!
Това е вярно. Също толкова колкото това, че ти не си с нищо повече от мен и аз не съм с нищо повече от теб.

Но това някой да ми пуши, докато вечерям или докато се разхождам уж на чист въздух, си е бъркане в моя живот и в моето здраве. И в момента ситуацията е 50 на 50 - никой не може да ми пуши докато вечерям и всеки може да ми пуши, докато се разхождам. За мен има добра доза справедливост в това.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Но това някой да ми пуши, докато вечерям или докато се разхождам уж на чист въздух, си е бъркане в моя живот и в моето здраве. И в момента ситуацията е 50 на 50 - никой не може да ми пуши докато вечерям и всеки може да ми пуши, докато се разхождам. За мен има добра доза справедливост в това.

И добре де, ако ти пушат у вас, ти определяш правилата, а когато е в заведение, ти решаваш дали да влизаш или да не влизаш! Дали да се храниш в това или в онова заведение!
Иначе за разходката на чист въздух на вън и някой да пуши близо до теб вече прекаляваш!

Но си мисля, че трябва да се внесат промени в понятието "обществено място"! Обществено място мисля, че е правилно да се нарекат различните институции като кметство, данъчно, полиция и други, а да излезнат от това понятие всички обекти които са частна собственост или взети под наем частни дейности, в това число не само заведенията, а и фирмените офиси и производства!
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11   Нагоре
« назад напред »