Автор Тема: 24 core ARM  (Прочетена 30706 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: 24 core ARM
« Отговор #30 -: Sep 08, 2018, 17:23 »
Явно идваме от различни Българии. В тая дето аз живея няма дума бояришник. И в нея помним, че който се е закачал с блятките, добро не е видял.

Иначе кражбата на технология не е нещо ново. Винаги е съществувало в историята и способства баланса на силите да не бъде никога прекалено наклонен на една страна.

Ако нещо е ново за света, то е, че актуалните свъхсили не се противници, а съюзници. Какво ще произлезе от това не се знае, но поне добрата новина е, че няма да свършим в ядрена зима. Поне засега.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #31 -: Sep 08, 2018, 18:05 »
Alpha и SGI (на MIPS-ове) се случиха прекалено отдавна и залязоха отдавна.

Интересно, защо пропусна PowerPC ::)
Активен

the lamer's team honourable member

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #32 -: Sep 08, 2018, 18:30 »
Сега остава само колегата да уточни - кое грее повече няколко PowerPC, ARM, Intel, AMD или няколко рускини... така да да знаем с какво да се запасим за зимата. Щом и по цена ги бият значи въпросът е колко мое да зеем за цената на един съвър...

П.П. Няколко, няколко.. ама топлят като за цяло сървърно - че и на гюрлутия дигат до небесата после, тъй че Ачка и с шума проблем няма да има  >:D
 [_]3 [_]3 [_]3
« Последна редакция: Sep 08, 2018, 18:31 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: 24 core ARM
« Отговор #33 -: Sep 08, 2018, 19:22 »
Alpha и SGI (на MIPS-ове) се случиха прекалено отдавна и залязоха отдавна.

Интересно, защо пропусна PowerPC ::)

Защото го забравих. Първо за него си помислих. Обаче, докато се напъвах да се сетя, как се казваше производителя на Ирикс, забравих за повера, който всъщност е по-пресен и беше в маковете и амигите „до онзи ден“.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: 24 core ARM
« Отговор #34 -: Sep 08, 2018, 19:44 »
Зависи за кои блятки говорим. От женските само хубаво съм видял като бях млад по нашето Черноморие. Обаче ние се скарахме с тях аз остарях и сега ходят в съседна Турция да си търсят ебачи. И какво сега като никой не е видял добро да им се поклоня и да целуна цървулите на великия им лидер ли? Няма да го направя защото блятките са предателска нация винаги са били срещу нас и с цялата си наглост викат че ние сме били предатели. Бях в Русия и една блятка ми се скара понеже не говоря руски а само английски понеже ние българите автоматично трябвало да говорим "братския руски" разбираш ли. Не мога да изпитам нищо друго освен омраза срещу подобни нагли подлеци. Ако не им се кланяш и не им целуваш цървулите автоматично ставаш предател. По-добре да ударя 10 дози Новичок на екс и да умра отколкото да се кланям на алкохолизиран бял негър висок 162 сантиметра. Но жените им са готини повечето поне. За наш късмет хем са хубави хем са бедни хем мъжете им не стават и не е никак трудно да си хванеш рускиня стига да не си някакъв тотален изрод.

Не уточни отново, какво е бояришник.

Не е вярно, че рускините са в съседна Турция. Точно преди седмица се върнах от Варна и мога да кажа, че на нашето черноморие е пълно с рускоговорящи. В тъпо капанче буквално на улицата менюто е преведено на руски. Английски няма. Има руски. Руски се чува навсякъде.

И през цялото време се чудех, защо тези руснаци са тук, когато в съседна Турция е по-евтино, по-луксозно, по-чисто, по-подредено, по-предсказуемо, повече от всичко. И по много. Аз самия нямаше да ида на нашето черноморие, ако не бях на гости на приятел. Не бях ходил от 2001-ва и не съжалих и за секунда за това време. Всичко е на по-лошо, не на по-добро. Българското черноморие е пълен ташак.

Единственото хубаво е, че може да си купиш царевица от циганин на плажа. В никакво друго място тъмнокож няма да ти продава храна. Което означава, че ние сме по-толерантни от съседите си.

=*=

Предателството не е национална идентичност, а личностна характеристика. С други думи предатели има във всички нации и никоя нация не е предателска. Освен може би нашата. При нас предателите като процентно съотношение спрямо населението клонят към сто.

=*=

В това отношение блятките има, за какво да са ни обидени и да ни го хакат мощно, както и правят. Още много време ще го приемаме анално. И си е в реда на нещата, след като не сме пропуснали нито веднъж да ги предадем, а те нито веднъж не са пропуснали да ни спасят задниците от самите нас. Освен може би сега. Киро разведката каза, че ще ни остави на милостта на византийците. А тяхната милост я знаем. Няма такава. Ако наистина го изпълнят, то спокойно може да я отписваме тази страна.

=*=

На теория човека правилно ти се е скарал, че някак си успяваш да говориш на английски, но не и на руски, след като идваш от славяноезична страна. На втори поглед това е великоруски шовинизъм.

Не мога да преценя, кое е по-лошото. Дали е по-лоша мотивацията да ти го каже, или е по-лоша твоята неподготвеност да идеш в страната му, без да знаеш езика му, или поне да имаш човек, който да ти превежда.

Понеже ситуацията е в паритет нямаш причина за омраза.

Виж имаш причина да за състрадание, заради изверга, който им се води водач. Но и това не е съвсем така. Първо те сами са си го избрали. Второ ти идваш от страна, където водачите единия е провален генерал, подлога на Василев, а другия е неосъществена мутра. Нашата мизерия е далеч по-зле от тяхната. При тях поне на власт са преторианците, каквато е класиката във времена на имперско безвластие, а при нас е неописано от никой класик, освен Ботев.







Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #35 -: Sep 08, 2018, 21:09 »
Alpha и SGI (на MIPS-ове) се случиха прекалено отдавна и залязоха отдавна.

Интересно, защо пропусна PowerPC ::)

Защото го забравих. Първо за него си помислих. Обаче, докато се напъвах да се сетя, как се казваше производителя на Ирикс, забравих за повера, който всъщност е по-пресен и беше в маковете и амигите „до онзи ден“.

Остаряваш, значи, дядо ::)
Активен

the lamer's team honourable member

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #36 -: Sep 09, 2018, 09:52 »
   Ебаси езика в темата,от това може да се изчерви и каруцар от "Столипиново"  ;D
   Трябва да се стегне малко дисциплината, да се повиши интелектуалното ниво,
иначе ще заприличаме на "радо84" ...
   Така и така се говори за потентност,ако има незадоволени жени,мога да си
публикувам телефона ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: 24 core ARM
« Отговор #37 -: Sep 09, 2018, 10:09 »
Жените не ползват ГНУ/Линукс. Повечето ползват BMW. Но тях не ти ги препоръчвам.

п.п. Благодаря за поздрава от другата тема, но това е дата, която не празнувам. Вярно е, че на нея на два пъти се осъществява поредния демократичен преход, но все пак изобщо не симпатизирам на изродите, които го осъществяват на местна почва. Ако си позволя да празнувам този ден, то това директно би ме свързало с тях, което е последното, което желая.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: 24 core ARM
« Отговор #38 -: Sep 10, 2018, 09:49 »
Ей, вчера 9-ти Септември, освобождения от фашагите, партизани и шумкари слизат от горите, народа празнува. Ама какви трибуни, какви манифестации, какво нещо беше навремето.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

lunarvalley

  • Гост
Re: 24 core ARM
« Отговор #39 -: Sep 10, 2018, 12:55 »
баце, направи си регистрация в Дневник :)
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #40 -: Sep 10, 2018, 13:27 »
баце, направи си регистрация в Дневник :)
А в Днес.бг може даже и без регистрация. Там редовно пишат фоби срещу фили..
« Последна редакция: Sep 10, 2018, 13:31 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: 24 core ARM
« Отговор #41 -: Sep 10, 2018, 19:26 »
Забравих най-важното:
украинците са най-близкия народ на рашките, почти са идентични, но и те не ги искат, това за мен говори достатъчно що за стока са.

Чакай да те питам Раша. Ти знаеш ли какво е Линукс? Ползвал ли си го някога? Или се регистрира, само, защото разбра, че от време на време чоплим политика?

Виждам, че доста си чел противоруска пропаганда. Но не достатъчно. Има далеч по-големи „обвинения“. Особено за Освобождението.

Това е полезно. Добре е да се знае, какво мисли врага.

За съжаление си писал доста и това означава значително разяснение. Аз обаче съм семеен и нямам време. Моето време е заето.

Затова ще ти напиша само няколко изречения по последните ти думи.

Украйна е държава на 27 години, но историята изобщо не започва през 1991 год. Там има огромно наслояване, което трябва да се има предвид, когато се разисква, какво и защо се случва днес.

През по-голямата част от хилядолетната си история Русия е под българско, културно влияние. Влиянието на двете Българии започва да намалява едва от цар Петър насам. При него започва западното влияние, което довежда замяната на българското влияние с гръцко. Но кривината на петровите решения, не отменя факта, че Русия цивилизационно произлиза от нас.

Обаче това съвсем не се отнася до съседна Украйна. Макар началото на Киевска Рус да е началото на Русия изобщо, голямата част от Украйна в много дълги периоди не споделя обща съдба с по-голямата си сестра. Например едни триста години е част от Полската република.

Това е твърде показателно. Нека направим бързо сравнение. До Илинден македонците се българеят. Няма нито един македонстващ. Нито един. За под сто години те изградиха нова нация и днес дори не искат да чуят за нас. А всичко дължат на нас. Народите се създават бързо. Много бързо.

Украйна 300 години не е част от руското семейство. И никога повече няма да е.


п.п. В премия да ти кажа нещо, което казвам често. Да се чете история, трябва да се чете, като съвременник на тази история. А не с погледа на днешния човек. Днешния ден е производен на миналия, но в миналия, днешният не е бил.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #42 -: Sep 12, 2018, 06:46 »
   Нямаше ме известно време във форума,и пак започнахте да пишете глупости.

rasha:
Цитат
За рашките нашето черноморие е добре. За нас може да е зле, и то наистина е зле, но за тях е ОК,
дори стандарта ни на живот е ОК в сравнение с тяхния, което е куриозно, защото ние сме една мизерна балканска дупка,
а те са най-голямата държава в света с най-много ресурси и въпреки това мизерията и беднотията в някои региони е
потресаваща дори за мен, човек роден и израстнал в България.

   а фактите са:

GDP per capita:

https://data.worldbank.org/indicator/ny.gdp.pcap.cd
Bulgaria   8032
Russia    10743

http://www.imf.org/external/datamapper/NGDPDPC@WEO/OEMDC/ADVEC/WEOWORLD
Bulgaria   9230
Russia    11950

   Смятам ,че статистиките на Световната банка и МВФ са достатъчно  авторитетни.
   Освен ,че живеят по-добре,руснаците са защитени (Русия е ядрена и космическа свръхсила).
   За разлика от нас ...



Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: 24 core ARM
« Отговор #43 -: Sep 12, 2018, 08:15 »
Spec, ще започна много отдалече, може да идеш направо в края.

Брюс-перенсовия опънат сос роди технократизма в Линукс. Това не е лошо, защото технократи са ни необходими. Трябва някой, който да пише кода. Трябва някой, който да го поддържа. Но страничния ефект на това беше, че се навъдиха хора, които вярват, че ГНУ/Линукс може да е нещо, което да е лишено от идеали.

Поради това, онзи ден Вектормен ме поздрави с празника. Той не знае, какво се е случило на този ден. Знае, какво са му казали. И си мисли, че е нещо комунистическо. Понеже казах добра дума за Русия, реши, че съм комунист. Това е плиткоумното Маккейново поведение. Русия и комунизъм в едно изречение не са факт от 27 години.

А линуксар и комунист са несъвместими понятия. Едното е свобода, другото е диктатура. В условията на развития социализъм, нито ГНУ, още по-малко Линукс щяха да са възможни.

Вярно е, че имаме един комунист във форума. Той е от малкото, които се подписват с истинското си име, а не с прякор, както е прието в Интернет от времето на BBS. Това, че се подписва с истинското си име и че не е активен тук, само показва, че интуитивно усеща, че не е неговото нещо. Пък и сега покрай оная фръцла, вафла Корни, сигурно му се е събрала бая работа.

 =*=

„Линукс за българи“ има две части. Втората е българи. Затова питах Раша за Линукс. Освен, че трябва да е българин, за да разбере амалгамата на този форум, трябва и Линукс да му е близък, а най-добре също ГНУ. Аз говоря много за ГНУ, но съм и силен критик на ФСС.

Критиката ми ще я оставя сега, за да се върна на българското.

Обичам да казвам, че един българин не е българин, ако не е русофил. Смятам това за очеизвадно. Но дали е така? Случая с Раша ме навежда на мисълта, че в нашето общество, не е широко известно, що е това русофилия, то има ли допирни точки с путинофилията и защо някак си сме длъжни да ги харесваме. Нищо не сме длъжни. Дали?

Понеже явно има хора (Раша), които не го схващат, ще се опитам да го обясня. Не сме длъжни да сме русофили, защото през отминалия век и малко руснаците три пъти ни спасяват чисто физически да оцелеем.

Ние не сме предателска нация, защото два пъти сме на страната на немците (вместо руснаците) в световните воини. Предателска нация сме, защото всеки от нас забива нож в гърба на другарчето, но това е друг въпрос.

Ние сме на страната на немците, защото същите немци са единствения ни приятел в тези тежки моменти. Те ни вадят от калта. Те ни помагат. На тях дължим оцеляването си в моментите, когато Русия няма възможност да ни помага. Иронично е, че сега е третия път. Фрау Меркел не е просто една изкуфяла бабичка за нас.

Последното го пише с дебела, червена черта. Но, кой ли ти е отварял учебника по История за пети клас?

Горното значи, че е грешна представата, че трябва да сме русофили, защото са ни спасявали. По същата логика трябва да обичаме и немците. Трудно ще срещнете българин да ги обича. Да ги уважава да. Да му всяват респект да. Но не и да ги обича.

По същата логика, трябва да обичаме и англичаните. Те закрепват съединението. Някой, някога питал ли е, защо англетата изведнъж, за сефте и за последно ни помагат? Раша чакам отговор от теб. Да разбера, ти какво си разбрал за великите сили.

Истината е, че след гърците, англичаните са най-големия ни исторически враг. И те са наш враг, не защото ни мразят. Не ни мразят. Например турците ни поробват пет века и ще ни поробят за още пет, ако им се отдаде случай, но те не са наш враг.

Кое е това, което отличава руснаците от всички други народи? Защо трябва да ги обичаме? Писал съм го стотици пъти. Русия е родена под български импулс. Руската цивилизация е българска цивилизация до преди само по-малко от два века, когато си става автентична. Това на практика означава, че Русия е наше дете, което става непълнолетно едва наскоро и все още не е влязло в пълнолетие.

Човек може ли да се кара със сина си? Може. Може ли да не си говорят? Могат. Може ли дори единия да извърши углавно престъпление спрямо другия? Възможно е.

В любовта тези неща и още стотици са напълно възможни. Това, че някой ти е син, не означава непременно да си съгласен с него или той с теб. Означава, че трябва да го подкрепяш и насърчаваш в трудните моменти. Дори да не иска да те слуша. Дори да е прав, да не те слуша.

=*=

Това мислех да го пропусна, но все пак ще го напиша, защото също е широко разпространяван мит. Русофилията не означава американофобия.

Това е логиката на първите двадесет века след новата ера. Ако имаме две сили, те непременно трябва да са врагове. Прекалено много хора не разбират, че света все пак се променя. Бавно. Но се променя.

Ако продължа със семейните аналогии, то Русия и Америка са две сестри от различни бащи. На пръв поглед нямат нищо общо. Различни са. Но те винаги ще си помагат една на друга. И винаги ще имат особени отношения, каквито нямат с никого другиго.

Могат ли тези отношения да са лоши? Разбира се. Могат ли да се сдобряват? Що за въпрос?

=*=

И след, като тръгнах толкоз отдалеч, какво мислиш Спец, че ще напиша?

Русия не е по-добре от нашата почти прокълната родина. Цифрите са впечатляващи, но реално са смешни за нещо с размерите на РФ.

Два града в РФ са наистина добре. Те са европейски градове. Предлагат европейски възможности. Може би има още няколко, където положението е сравнително по-добро от плачевно.

Всичко останало от тези цифри, никога не влиза в Русия. То е някъде по чудни кътчета по света. Но не е в Русия. Никога не е влизало там и никога няма да влезе.

Случая с Бояришник, за който ни уведоми Раша, е само едно от хилядите потвърждение, колко деградирала, демотивирана и аморализирана е тази нация. За да се промени това, ще трябват много, много столетия.

п.п. Ние също все още сме под защита. Как смяташ? Варшавския договор го няма от десетилетия. Нашата армия щеше да е в окаяно състояние, ако я имаше. Но ние все още сме тук. Странно е, но можеш да попиташ чича си Тръмп, защо сме тук и ще получиш някои доста изненадващи отговори.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

GermanecaBG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: openSUSE Tumbleweed
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #44 -: Sep 12, 2018, 10:55 »

 Русия е родена под български импулс. Руската цивилизация е българска цивилизация до преди само по-малко от два века, когато си става автентична. Това на практика означава, че Русия е наше дете, което става непълнолетно едва наскоро и все още не е влязло в пълнолетие.....................


Ето потвърждение на твоите думи ТУК
Активен

Равноправие по възможности и йерархия по резултати.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Fedora Core 2 и звук
Настройка на програми
rat 0 2125 Последна публикация May 25, 2004, 18:38
от rat
Fedora Core 2
Настройка на хардуер
tlf 4 4199 Последна публикация Jun 21, 2005, 16:29
от
Питане за Fedora Core 3
Настройка на програми
hexz 6 3704 Последна публикация Nov 22, 2004, 16:52
от hexz
Fedora Core 3 не се стартира
Настройка на програми
silicon 5 3689 Последна публикация Dec 01, 2004, 15:09
от skobov
Core duo - кой имидж да избера?
Настройка на хардуер
carrot 25 8609 Последна публикация Oct 28, 2008, 10:26
от SK0RP10N