Автор Тема: Защо повечето потребители работят на Windows  (Прочетена 60319 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Цитат - "...Колко от тук пишещите изобщо не ползват Windows за каквото и да е . Имам предвид игри , мултимедия , проекти и т.н..."

Да допълня - и в работата си (в своята, а и с клиентите, които са си с Windows-и). И тази работа те храни (и теб и семейството ти).
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
P.S. Кде са малко по различна работа - благодарение на това, че базираха средата си на комерсиален продукт.

Какъв комерсиален продукт  ??? Qt ли визираш, той е опън сорс и КДЕ го използват далеч преди Нокия да го купи, той все още не е комерсиален продукт - направи си справка.
GnomeShell -> http://live.gnome.org/GnomeShell/Extensions

Цитат - "...Колко от тук пишещите изобщо не ползват Windows за каквото и да е . Имам предвид игри , мултимедия , проекти и т.н..."

Да допълня - и в работата си (в своята, а и с клиентите, които са си с Windows-и). И тази работа те храни (и теб и семейството ти).

Не разбирам, кой говори за това, че не ползваме Windows, аз съм програмист за Windows и какво от това, за мен е по-добър с нищо, дори е доста по-зле, но е най-популярен, ако не беше щеше да е мъртъв доста отдавна.
« Последна редакция: Jan 15, 2012, 20:07 от bvbfan »
Активен

Intel

  • Гост
Колко от тук пишещите изобщо не ползват Windows за каквото и да е . Имам предвид игри , мултимедия , проекти и т.н.
Аз от 4 години изобщо не съм използвал Windows, дори когато в началото бях с dual boot (и то го инсталирах така без да искам, защото имах 2 диска и нищо не разбирах) и не ми се е налагало да правя нещо, което да не мога да свърша под линукс, като изключим един драйвер/конвертор за Diva FX 73 и аз го зарязах. Единствено, когато оправям чужди компютри, а от скоро сложих край и това (или поне се опитвам). Просто вече съм отвикнал и сядайки пред Windows се изпълвам с псувни, наскоро мога да дам също един пример, в който отварям какъвто и да е сайт на антивирусна и компютъра се изключва  и т.н. ;D беше си ходене по мъките, не че го няма и в линукса под друга форма. Разбира се, нищо не се знае какво ще се случи в бъдещето, взирам както каза Ачо да си принуден от работата си. Това си е чисто отклонение от темата, но просто не се сдържах, пише ми се  ???
« Последна редакция: Jan 15, 2012, 20:31 от Intel »
Активен

edmon

  • Гост
Колко от тук пишещите изобщо не ползват Windows за каквото и да е . Имам предвид игри , мултимедия , проекти и т.н.
Аз от 4 години изобщо не съм използвал Windows, дори когато в началото бях с dual boot (и то го инсталирах така без да искам, защото имах 2 диска и нищо не разбирах) и не ми се е налагало да правя нещо, което да не мога да свърша под линукс, като изключим един драйвер/конвертор за Diva FX 73 и аз го зарязах. Единствено, когато оправям чужди компютри, а от скоро сложих край и това (или поне се опитвам). Просто вече съм отвикнал и сядайки пред Windows се изпълвам с псувни, наскоро мога да дам също един пример, в който отварям какъвто и да е сайт на антивирусна и компютъра се изключва  и т.н. ;D беше си ходене по мъките, не че го няма и в линукса под друга форма. Разбира се, нищо не се знае какво ще се случи в бъдещето, взирам както каза Ачо да си принуден от работата си. Това си е чисто отклонение от темата, но просто не се сдържах, пише ми се  ???
//off

Усещам, че искаш да кажеш, че има вируси за Линукс и/или  че заради малката потребителска база
няма вируси за Линукс. Още вчера някой даде линк за използването на ОС и се вижда, че Линукс и МС Виста имат еднакъв процент (около 5%) и за Виста вируси бол, за Линукс няма!
Активен

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Цитат на: shoshon в Днес в 19:23

    P.S. Кде са малко по различна работа - благодарение на това, че базираха средата си на комерсиален продукт.


Какъв комерсиален продукт  ??? Qt ли визираш, той е опън сорс и КДЕ го използват далеч преди Нокия да го купи, той все още не е комерсиален продукт - направи си справка.
GnomeShell -> http://live.gnome.org/GnomeShell/Extensions


Напротив - ти си направи справка! Qt E комерсиален продукт, аз съм му чел лиценза, защото съм писал проек на него! Няма да ти давам безсмислени линкове

+ това това дето си ми го дал е абсолютно безмислено и няма никаква връзка с въпроса ми. Толкова добре съм го изчел, че все едно аз съм го написал...

Не ме разбирайте погрешно... аз ползвам САМО Линукс. Но не трябва да си затваряме очите, че доста неща съкват яко!
Активен

Intel

  • Гост
Цитат
Усещам, че искаш да кажеш, че има вируси за Линукс и/или  че заради малката потребителска база
няма вируси за Линукс. Още вчера някой даде линк за използването на ОС и се вижда, че Линукс и МС Виста имат еднакъв процент (около 5%) и за Виста вируси бол, за Линукс няма!
Всъщност не, чудех се защо всички си го слагат, има потребители, за които (както и заадминистраторите дето се занимават с тях) е по-добре да си ползват Windows, толкова време съм се занимавал да мигрирам какви ли не смотаняци на линукс, че сега изобщо не бих се наел, ползвам си го с кеф и бих се занимавал само с хора, в които си струва да се вложи някакво усилие.
Активен

nikolin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 225
  • Distribution: Slax
  • Window Manager: KDE & xlunch
    • Профил
Не всички си слагат Windows - просто си купуват компютъра ( най вече лаптоп ) с готов за ползване Windows , и не се занимават въобще с нищо друго .

Или ако си вземат стационарен - дават 30-40 лв ( за различните градове е различно ) да им инсталират "НЕЩО СИ " за да могат да си гледат филмите , да слушат музика , да могат да играят игри и да се ровят в нета .

И това са близо 80-90 % от потребителите .
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Цитат на: shoshon в Днес в 19:23

Напротив - ти си направи справка! Qt E комерсиален продукт, аз съм му чел лиценза, защото съм писал проек на него! Няма да ти давам безсмислени линкове

 qt.nokia.com/products/licensing/licensing#qt-gnu-gpl-v
 Distributed under the terms of the GNU Lesser General Public License (among others), Qt is free and open source software. All editions support a wide range of compilers, including the GCC C++ compiler and the Visual Studio suite.
Активен

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
Това за мен не са никакви доводи, без да обиждам никого. DirectX с нищо не е по-добър от OpenGL, дори напротив, добри инструменти за разработка има колкото щеш за Линукс, ако ти трябва кажи ми за кой език и ще ти кажа коя да ползваш. За офис пакет не мога да споря, такова нещо ползвам веднъж на 4 години. За флаша е виновен Адобе, на мен и на Линукс и на ХР флаша работи сравнително еднакво. Лесна инсталация  ??? това ме разби, сигурно за това ме карат през ден да инсталирам М$, щото е много лесен. Аз обаче нямам нерви да се занимавам с тия лайна, ако беше  инсталирал Линукс от лайф флашка, друго щеше да приказваш. Това е най-приятната процедура, която съм правил някога пускаш всичко тръгва и работи цъкаш една икона и за 5 минути всичко е готово. Да не говорим за инсталиране на софтуер от това по-лесно не мога да си представя дори няма next->next пишеш името и готово. Вземи ползвай една Мандрива, 10 пъти по-елементарна от М$, гарантирам.
Не се пали толкова. Когато съм инсталирал линукс едва ли си мал представа какво е това. Знам какво е да човъркаш ядрото за да имаш звук, знам икакво е да търсиш специална уеб камера, да пачваш, компилираш и ред други хуйни за да тръгне камеркта, знам и какво е да се опиташ например да си подкараш дигикама последна версия, знам и какво е да се бориш с елементарни проблеми по инсталации с разни приложения. Няма място за сравнение. При уина се инсталират по-лесно нещата и се подържат лесно до последна версия. По-малко се гелпят приложенията едно с друго. И ще отворя скоба за да вмъкна, че често това е причина разни неразбиращи потребители да оакат нещата.
Та за флаша казваш да поговорим. Добре. Има една игра , казва се darkorbit  под уин има 2 пъти по-голям fps хмм 2 даже 3  ... и вярвай хич не ме интересува кой е виновен, аз съм потребител не експерт. И да не коментирам отваряне на 7-8 страници в табове в които случайно има флаш ...

Мандрива .. даммм ползвал съм го когато беше мандрейк даже ... но нито той, нито сусе, нито убунто нито с кде, нито с гном имат достатъчно гладка графика. винаги има един леееек лаг, я като местиш прозорец, я като има по-голямо натоварване на диска, а да кажеш че машината е слаба ... не е. Убеден съм че един уин на нея би вървял далеч по гладко от тях, но няма да слагам за да се убеждавам в правотата си.

А и още един пример, имаше една игра дум 2 но направен за мултиплеър през нета. Компилирана за линукс от сорс вървеше по-бавно от колкото изпълнена през вине-то. парадокс но факт.
Още един пример tuxpaint се инсталира по-лесно през вине отколкото натив за линукс.
И още за десерт, дигикам, излиза последна версия, има рпм, но библиотеките които и трябват и те са упнати, оказва се че ако ги инсталираш ще преебеш други приложения които ги ползват, ко прайм? чакам и техния ъпдейт? или компилираме до припадък?
и още и още ....

но пък пуснах тв сървър на един френд по убунту за отрицателно време, всичко тръгна от раз. само дето за да сканираш каналите трябва да сваляш специални програми, та д апишеш в конзола, та ... дивотии. но факт е че работи след това без проблем. същото това под уин се оказа далеч по-сложно и беше изоставено като вариант.
и така ...
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Явно гледаме от различен ъгъл, това с пачването, като програмист ти го казвам, е по вина на фирмата производител, липсва поддръжка. Това е голямата болка и за флаша е така.  Аз казвам за мен, кде-то ми върви по-добре от XP на лаптопа и не съм инсталирал или пачвал нищо, 4 годишна щайга  ;D
Активен

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
@bvbfan Моя греша. Съжалявам. Подвел съм се от специфична библиотека.
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
@nikolin - Аз си купих лаптоп, без уин. Е сложих уин. След като под линукс, нямам качествена поддръжка на ACPI-то и вентилаторите въртят нон-стоп, батерията я изпива за 2 часа, срещу 5,3ч. под уин. ?!
Хибридната графична система под линукс също не тръгва... всички ми казват, да си ползвам вграденото видео и, че е предостатъчно... Предостатъчно за какво, нито имам хардуерно ускорение към видеото, нито браузърите са ускорени, нито нищо...(освен това защо да купувам нещо, което немога да ползвам..) ?!
Попринцп съм голям уиндоус хейтър, но ми се налага да го ползвам, просто защото работи... Подяволите дори тъчпада не се заключва без шмекерии...  :'(
« Последна редакция: Jan 16, 2012, 03:27 от vyrgozunqk »
Активен

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Обаче как всички изтъкват предимства/недостатъци на Windows/Linux посредством приложният софтуер за тях :D И това били недостатъци на ОС-ите  ;D ;D ;D ;D ;D ::)
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

bot

  • Гост
Тука си в грешка , няма по-хубав и функционален декстоп от КДЕ! ТОЧКА!

Искам да ми кажеш, 95-та когато излезе win 95 KDE къде са били?

 Ако проследим историята на графичния потребителски интерфейс (Гуй) ще видим че когато е бил създаден от Xerox за техните компютри (1981) Майкрософт още са си чистили от бъгове тяхната Дос. А преди създаването на Уиндоус е създаден X Windows за Unix - както виждаш даже името е копирано, не само средата.
Активен

vlp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Виста се различава малко от XP и 2000 като архитектура и затова вирусите за XP могат да работят и на Виста също и тези за 2000 с редки изключения. Не се налага специално писане на вируси само за Виста.  ;)
Активен