Автор Тема: На руски - Майкрософт заведе дело за патенти срещу Гугъл (Андроид)  (Прочетена 1417 пъти)

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Така новината няма да чака няколко дни за да стигне до тези които би ги интересувала:
http://www.linux.org.ru/news/opensource/6048648
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Нещо са недоразбрали руснаците. Майкрософт не е завела дело срещу Гугъл, а срещу компания, която прави андроид-базиран софтуер.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Мда, обаче все си мисля, че "опипват" почвата с това дело  >:(
Няма как да тръгнат директно с/у Гугъл...
Много им бръкнаха в д...то и сега почват да мислят как и кого да осъдят.
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Точно опипват почвата, а и едва ли ще посмеят да повдигнат дело директно с/у Гугъл, прекалено голяма сила са и имат повече и от тях кинти за адвокати хах :D

Яд ме е само, че мойто HTC като го купувах платих реално една такс на МС, нали HTC имат споразумение с тях да им плащат fee на всеки продаден андроид, като в замяна M$ да не повдигат дело с/у тях...
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Ако трябва да бъдем точни, грешката е моя - аз подадох грешно информацията и то почти нарочно. В статията пише, че М$ е завела дело срещу андроид. Аз доста се учудих - как може да заведеш дело срешу операционна система.... И за това интерпретирах с гугъл.

Обаче във всички случаи нещата там се смрачават. Вече има няколко сериозно повдигнати въпроса срещу части от кода на андроид - дори от страна на поддръжниците на Линукс (http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=news&key=433483549) + оракъл. Та наистина може да е тест от страна на М$ с какво да се включи в тази битка (има много за ядене там).

В тази светлина да попитам четящите тук - има ли някой от вас опит с какъвто и да е линукс върху таблети (особенно, но и не само с ARM процесори) и ако да - моля да го сподели.
Активен