Автор Тема: SKYPЕ проблем със звука, моля за помощ  (Прочетена 4896 пъти)

sassabs

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Здравейте,

днес, след 4-часово четене и 15 минутна инсталация успях да си инсталирам Линукс Минт за първи път. Мисля, че е версия 6. Всичко вървеше идеално, дори си мислех, че се справям добре, но не мога да си конфигурирам аудиото в скайп! :(

Отначало нямах звук, когато някой ми звъни, а когато аз звънях ми даваше грешка в аудио дивайса.
подпухнаха ми очите от четене на различни форуми и в 1 часа сутринта ви моля, някой да ми обясни как да го направя.

значи, някакси успях да подкарам звука, подкарах да ме чуват и аз да чувам, но звъкът беше много лош. още повече, докато се "говори" по скайп не можех да чувам никакви други звуци, от мозила например.

след още ръчкане успях да накарам звука да излиза едновременно от скайп и мозила, но сега пък в тестовия разговор не ме чува никой.

моля някой, минал по моя път да ми обясни накратко какво да направя или да ми даде линк към някое четиво.

значи, линукса е минт фелисия и го подкарах на лаптоп тошиба а100-785, звуковата карта не я знам, ама трябва да е интел


моля, не ме отказвайте в използването на този ОС, че доста взе да ми харесва.

благодаря предварително
Активен

edmon

  • Гост
Re: SKYPЕ проблем със звука, моля за помощ
« Отговор #1 -: Jan 24, 2009, 10:04 »
ми тва с КДЕ ли р ГНОМ ли е кво е?
има ли пулсаудио?
« Последна редакция: Jan 24, 2009, 10:06 от edmon »
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: SKYPЕ проблем със звука, моля за помощ
« Отговор #2 -: Jan 24, 2009, 10:44 »
     Хайде формат на Linux Mint и си сложи Kubunto 8. 10  , не Ubunto - и край на подпухналите очи. Иска ми се някой да ти попогне за Linux Mint, но едва ли ще стане и да искат [_]3
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

kolio_kolev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 356
  • Distribution: Mandriva 2011, Mandriva Cooker
  • Window Manager: KDE 4.6.x
    • Профил
    • WWW
Re: SKYPЕ проблем със звука, моля за помощ
« Отговор #3 -: Jan 24, 2009, 11:03 »
Това ръководство е писано за Мандрива, но би трябвало да е в сила и за Mint. Само виж дали Skype при тебе се инсталира в директорията /usr/share/skype и не исталирай rpm пакета.
Дано съм ти помогнал.

И съвета, който са ти го дали е добър... Избери си по-популярна дистрибуция на Linux, като Mandiva, Fedora или Ububntu/Kubuntu, например. Ще има повече хора, които да ти помагат докато си начинаещ. Като напреднеш, слагай каквато ти душата поиска Linux дистрибуция.


« Последна редакция: Jan 24, 2009, 11:45 от kolio_kolev »
Активен

Кольо Колев
Mandriva BG: http://mandriva.biotronica.net
Bitronica.Net форуми: http://forum.biotronica.net

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: SKYPЕ проблем със звука, моля за помощ
« Отговор #4 -: Jan 24, 2009, 15:34 »
Здравей! Може ли да си спомниш какви 'ръчкания' си направил(а) или поне да дадеш някакво текущо състояние на настройките, които си попроменил(а).
Аз имам Дебиан (който е нещо като дядото на Минт) и едно старо Убунту (таткото на Минт). Със звуковите настройки се справям чрез esound (който общо взето самичък си настройва каквото се иска и се пуска със сесиите), като в допълнение, за да се миксира със alsa (което е default звуковия демон), трябва да се сложи libesd-alsa0 (това например (само напрмер) ми позволява да си пускам аудио плейърът през alsa output plugin, вместо през esound, и да се радвам на визуализация с нормална скорост). Иначе на Скайп всичко ми е маркирано с default device и си върви. Имах проблем със звуците (мелодийките) на самия Скайп, но това е заради това, че ползвам статичния пакет. Предполагам, че ти си го инсталирал направо от репозиторитата на Минт или от .deb пакета от сайта на Скайп и си имаш всякаквите пльок-пльок и дъъър-дъъър настроени.
Засега се сещам за тези неща, а пък ако ти имаш малко по-ориентиращи данни, сподели ги преди от много съвети и линкове съвсем да омажем нещата  ::)

П.С. Стига бе, хора, човекът ви каза да не го карате да си сменя дистрото, вие го заляхте с Убунтута и Мандриви, и Федори... Нека да има разнообразие по света, да се развиват повече ОС-та, а не докато Линуксите се карат кой е по-добър за начинаещи и за напреднали, едни други да вземат пари за продукт с поне 50% по-ниско качество. [_]3
Активен

onlinels

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
  • Distribution: Backtrack 4 R2
    • Профил
Re: SKYPЕ проблем със звука, моля за помощ
« Отговор #5 -: Jan 24, 2009, 16:01 »
Може пък и да помогне. Имаи предвит, че това пак е на Ubuntu. А и дистрото наистина е хубаво и устойчиво !

http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=33424.msg164543#msg164543
Активен

Live to ride and ride to life

kolio_kolev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 356
  • Distribution: Mandriva 2011, Mandriva Cooker
  • Window Manager: KDE 4.6.x
    • Профил
    • WWW
Re: SKYPЕ проблем със звука, моля за помощ
« Отговор #6 -: Jan 24, 2009, 16:50 »
Цитат
П.С. Стига бе, хора, човекът ви каза да не го карате да си сменя дистрото, вие го заляхте с Убунтута и Мандриви, и Федори... Нека да има разнообразие по света, да се развиват повече ОС-та, а не докато Линуксите се карат кой е по-добър за начинаещи и за напреднали, едни други да вземат пари за продукт с поне 50% по-ниско качество.

Прав си, нека да има разнообразие. Но, то е за тези, които могат да си позволят да бъдат екстравагантни/различни, а начинаещите не могат да си позволят този лукс. Така че, никой не го кара, тя неволята ще го научи...
Виж какъв точно съвет давам: "Избери си по-популярна дистрибуция ... Ще има повече хора, които да ти помагат докато си начинаещ. Като напреднеш, слагай каквато ти душата поиска Linux дистрибуция.". Според мен това е положението с разнообразието ;) .

Между другото, в семейството Redhat (прадядото) , Mandriva (таткото) и PSLinuxOS (детето) положението е същото, като в посоченото от теб по-горе семейство. Мнозина начинаещи се мъчат с PSLinuxOS, мислейки си, че е Mandriva (ама не е) и няма и кой да питат в БГ.
Активен

Кольо Колев
Mandriva BG: http://mandriva.biotronica.net
Bitronica.Net форуми: http://forum.biotronica.net

sassabs

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: SKYPЕ проблем със звука, моля за помощ
« Отговор #7 -: Jan 25, 2009, 01:07 »
Благодаря на всички които се отзоваха.

Плик и плиок ги оправих :)

На Саунд ИН ми е ПУЛСЕ
На Саунд аут ми е пак Пулсе
на всичко е пулсе общо взето.

имам следните опции:
ПУЛСЕ
HDA intel (hw.intel,0)
HDA intel (plughw:intel,0)
HDA intel (plughw:intel,6)
HDA intel (hw:intel,0)
hdmi
headset
и Default




във контрол центъра, в ЗВУК имам следните възможности:

Sound Playback
                     Autodetect
                     HDA INTEL Si3054 modem (ALSA)
                     HDA INTEL ALC861VD Analog (ALSA)
                      HDA INTEL ALC861VD Analog (OSS)
                     HDA INTEL ALC861VD Analog (OSS)
                     ALSA
                     ESD
                     OSS
                     PULSE

MUSIC AND VIDEOS
                       същите
Audio and conferencing

Sound playback
                       SAME
Sound Capture
                   Същите са но без АУТОДЕТЕКТ

тука май каквото и да променям не влияе много.

в мултимедиа устройства
имам АЛСА ОСС

оф, не знам вече, що бутах толкоз сега ме е яд.
интересното е, че сега мога да записвам звук от микрофона със рекордера, но не и в скайп.


Сега... за дистрибуцията.
скъпи приятели,
за първи път си пуснах дистрибуция, която ме грабна от първия път. нета ми се закачи от раз, хвърчаха едни прозорци красоти лудости. очевидно е, че десктопа ме е грабнал, особено зеленичкото, аз от другото хабер много нямам.

замислих се сериозно и в момента тегля кубунтуто, ще му дам шанс ливе и после ще си реша, но това К направо ми бърка в здравето.......хахах

доколкото виждам из нета, същия пробелм със скайп го имат и доста кубунту начинаещи, да не стане утре пак да задавам същия въпрос само че за новата дистрибуция:)

и.....съвета малко ми напомни за един случай.... беше ми се скапал нета и извиках техник да го оправи. понеже бях с уиндоус виста, техника се поти половин час, да не казвам повече и ми рече:
"абе що не си сложиш ХР, всичко ще ти върви пушка"

ще пробвам и кубунтуто, там обещавате ли да ме оправите ако го има пак същия проблем? :)

благодаря ви много, сега ще чета по-внимателно това което сте писали като съвети и дано все пак успея.

мерси много и моля да ме извините за правописни и пунктуационни грешки!

Cheers!










Активен

sassabs

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: SKYPЕ проблем със звука, моля за помощ
« Отговор #8 -: Jan 25, 2009, 02:37 »
пък каквото и да ми говорите, скайпа за линукс е пълен т***к.
сега вече се ядосах и ще го подкарам ааааааааааааааа
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: SKYPЕ проблем със звука, моля за помощ
« Отговор #9 -: Jan 26, 2009, 21:39 »
пък каквото и да ми говорите, скайпа за линукс е пълен т***к.
Ми... да... така си е, все пак не го пишат линуксджии и е със затворен код, и очевидно приоритетите на компанията му са за някои малко по-платени ОС ;)
Вчера слагахме Убунту на една приятелка и, разбира се, въпреки че всички звуци си вървяха (и се миксираха без проблеми, мисля), г-н Скайп си показа рогата  >:D
В нета попаднахме на https://help.ubuntu.com/community/Skype#Message:%20%22Problem%20with%20...%22. Настроихме sound in и sound out на пулс, направихме тест-обаждане, Скайп заби, убихме го, пуснахме го пак и пулс беше изчезнало от опциите (от менюто изцяло), всичко беше на default device, пак пуснахме тест-обаждане.... и вървеше  :o :o :o ??? ??? ??? Разбира се, не посмяхме да го човъркаме повече ::)
Погледни линка, пробвай го (не ти гарантирам, че ще работи, но предполагам.... все пак май Минт не е нещо съществено различно от Убунту в зелена дрешка...)

Ще видя да го дръпна тоя Минт и да пробвам.... 8)
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: SKYPЕ проблем със звука, моля за помощ
« Отговор #10 -: Jan 26, 2009, 22:58 »
Здрасти! В момента пиша от живия Минт. Разцъкахме разни комбинации по настройките и със следното нещо:
Sound In: HDA Intel (hw:Intel,0)
Sound Out: pulse
Ringing: pulse
работата стана.  :D :D :D И тестово обаждане си записахме, и дори си поговорих със съседния комп в стаята (стана много здраво ехо ;D). Това всичко без да променяме каквито и да е системни настройки, без да инсталираме или махаме някакви други пакети, само и единствено от настройките на Скайп. Опитай и кажи дали и при теб се е получило. :)
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: SKYPЕ проблем със звука, моля за помощ
« Отговор #11 -: Jan 26, 2009, 23:33 »
Sound In: HDA Intel (hw:Intel,0)
Sound Out: pulse
Ringing: pulse
При тези настройки и при мен скайпа работи безотказно.Тествано и няма проблем!даже изчезна досадния проблем с това,когато имам друг източник на звук(плейър за музика или за филми) да не се чува,когато някой абонат ми звъни в скайпа.Така,че действай смело с горепосочените настройки ;D
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

sassabs

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: SKYPЕ проблем със звука, моля за помощ
« Отговор #12 -: Feb 13, 2009, 01:01 »
и аз го подкарах, работи 2 дни и после без да бутам нищо пак не ще.


днес ми дойде кубунту 8.10 по пощата и махнах минта, та сложих кубунту-то.  оказа се, че и синичкото ми харесва, но първото ми впечатление е, че мозилата се държи ужасно, едни черти едни грозотии.

На Минта имаше един портал, дето имаше доста софтуеър, има ли подобен за кубунту?
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: SKYPЕ проблем със звука, моля за помощ
« Отговор #13 -: Feb 13, 2009, 12:03 »
и аз го подкарах, работи 2 дни и после без да бутам нищо пак не ще.


днес ми дойде кубунту 8.10 по пощата и махнах минта, та сложих кубунту-то.  оказа се, че и синичкото ми харесва, но първото ми впечатление е, че мозилата се държи ужасно, едни черти едни грозотии.

На Минта имаше един портал, дето имаше доста софтуеър, има ли подобен за кубунту?
Не ти трябва - инсталирай си Synaptic, Kpackage - той е за дебиански пакети, задължително MC - много лесно се работи с нея, намери си дебианския пакет на Cairo - dock с плугините и го инсталирай - не от Synaptic -  вече не помня с какво - и търси из нета - смятай, че има подробна информация за всичко с инструкции - сам ще се оправиш! Има подробно инфо как да си сложиш KDE4.2 ! Нещата за У - то стават обикновенно и за К - то. Разучи подробно Synaptic ! Като инсталираш нещо с Kpackage - ти дава инфо каква библиотека ти трябва и я изпраскваш със Synaptic. Но пробвай първо с apt - get install...  или със MC ! Има описание как да си сложиш OpenOffice 3 ! А - суперважно - има в нета програма - REMASTERSYS ! -правиш си инсталационно DVD от твойта система с програмите и конфигурациите, които ти си си направил! Инсталира се с MC !  Само трябва да демонтираш дяла на бозата, или някой дял с музика и филми - ако имаш такива. Трябва да махнеш музика и филми от home - иначе прави бекъп и на тях и може да не се поберат на DVD -то !  Демонтираш - sudo umount  /windows    - например, или /- името на дяла - проверяваш дали си го демонтирал като цъкаш на дяла - не трябва да се отвори ! Всичко, което ти пиша съм го пробвал лично...! Пускане на root браузер - sudo dolphin или sudo konqueror - да можеш да копираш, триеш без ограничение и да разрешаваш запис в някои файлове - когато има проблеми ти се изписва за тях! Когато не ти се изпише - пишеш в конзола проблемната програма и конзолата ти казва къде е проблема - например не може да записва в еди си кой файл - разрешаваш му, или не може да презапише еди си кой файл - това стана при инсталирането на KDE 4.2,  ма там си излезе директно съобщение - направо го преместваш в кошчето !  Има нова версия на Firefox . В този сайт съм писал как да я подкараш на Български - http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=33616.0   Иска ми се за два месеца да станеш толкова печен, че да инсталираш на ляво и на дясно на неграмотните боза потребители прогресивния софтуер! Успех!    [_]3 ^-^ ;D :D
« Последна редакция: Feb 24, 2009, 13:28 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop