Автор Тема: Въпросчета за визуални ефекти  (Прочетена 1778 пъти)

stan4opojara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 143
    • Профил
С Убунту 10 10 съм, а видеокартата ми е доста слаба та. Не мога да пусна визуалните ефекти заради картата, тогава за да ми стане по интересно качих KDE (Кубунту) но после си минах пак на Гном. По случайност  попаднах на Кайро Док, пуснах го и направо се накефих, е с Open GL вече започва да сече та съм с по елементарния. Докато се радвам забелязах че иконите работят с отблясък все едно са включени ефекти, а те не са. Това добре но като пуснах да гледам един клип машината така заби че едва я изкарах. А сега не мога да намеря начин да го спирам това чудо за да гледам нещо. Дайте предложения ако може без да деинсталирам дока да спирам ефектите. И още нещо, на другия комп съ включил ефектите горе долу разбрах всичко само не мога да намеря настройката прозорците да се чупят, изгарят и така нататък... Иначе с ефектите и разни Докчета Убунту си става КОСМИЧЕСКА система... :D  :D  ;)
Активен

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: Въпросчета за визуални ефекти
« Отговор #1 -: Jun 16, 2011, 15:31 »
Не ползвам такива щуротии , но би трябвало в личната (домашна) директория да се намират настройките на този Cairo Dock.
Намери коя е папката и просто я изтрий, след което ще си го настроиш отново.
Нещо от рода търсиш
~/.cairo или ~/.cairodock
Също може да потърсиш и в /home/stan4opojara/.config и да търсиш за Cairo

Активен

konan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 117
    • Профил
Re: Въпросчета за визуални ефекти
« Отговор #2 -: Jun 16, 2011, 15:39 »
Щтракай с десния бутон по дока и ще намериш как се спира...
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Въпросчета за визуални ефекти
« Отговор #3 -: Jun 16, 2011, 16:58 »
Каква ти е видеокартата? С какви "драйвери" си? Имаш ли работещо 3d ускориние и OpenGL?
Активен

stan4opojara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 143
    • Профил
Re: Въпросчета за визуални ефекти
« Отговор #4 -: Jun 17, 2011, 06:55 »
Нвидиа джифорс 2 мисля че ми изписва компютъра като го стартирам а за драивери не знам. Имам я снимана самата карта, снимал съм я с идеята да я сменям но не бързам. А не съм много наясно с тези карти и драивери, един път по погрешка бях качил някакви драивери и явно съм ги стартирал та стана мазало, черен екран и нищо не сработва та от тогава малко ме е страх да пипам там.
Активен

misho_cg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 350
    • Профил
    • WWW
Re: Въпросчета за визуални ефекти
« Отговор #5 -: Jun 17, 2011, 08:29 »
Толкова стари карти не знам дали вече се подържат от драйверите на Нвидия.... Има един фаил е /etc/X11/ xorg.conf поне така беше едно време когато съм ползвал Линукс за работна станция под Убунту. в него трябва да пише nvidia вместо nv в часта device за да ти работи опен ГЛ имаше един скрипт ENVY който пере, глади и готви :)
http://www.albertomilone.com/nvidia_scripts1.html
Toзи кайро док съм го пробвал под мандрива и ме издразни, доста е бъгав. После си инсталирах Хакинтош на желязото в офиса.... Ако толкова те влече МАК пробвай Хакингтош всичко останало е пародия на МАК

Поздрави
Активен

раят за котките, всъщност е адът на мишките !

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: Въпросчета за визуални ефекти
« Отговор #6 -: Jun 17, 2011, 18:30 »
Убунту си има програмка която ще ти сложи подходящ в някаква степен драйвер, обаче… щом си с такава карта набор на Линус Торвалдс избий си от главата всякакви визуални ефекти. В твоя случай е по добре да сложиш като графична среда xfce. Харчи малко и пак си изглежда добре. може да пробваш xunutu на live CD, после ще се хвалиш колко ти е харесало  ;) , и ако ти е харесало отваряш конзола и пишеш apt-get install xfce-desktop като не забравяш после да разкараш gnome-desktop.
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.