Автор Тема: Как да свържем pci платка от линукс хост към guest виртуална машина с windows  (Прочетена 1457 пъти)

vitamin4o1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 45
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
Здравейте,
на дънната ми платка (genuine intel dp45sg) има чуден вграден звук интел ХД, който поддържа dolby digital и prologic II. За съжаление prologic II работи само в уиндоус (мисля че заради лицензни ограничения на prologic-a, отразяващи се на драйверите за линукс). Долби дигитала смятам че работи в линукса защото дори да пусна мп3 се чува звук на всички 5.1 колони (а също си работеше и със стария златен creative sb live, а той поддържаше само dolby digital, няма prologic). Prologic звучи много добре в уина, но уина ме дразни, даже от месец нямам инсталиран уин. Ползвам Debian testing 64 bit. От 2003г съм на debian 32 bit без преинсталация (сменил е 3 компа) до преди месец, когато реших да инсталирам вече 64 битов Debian.
    Искам да ползвам prologic под линукс, макар във гост ОС уиндоус, затова търся решение да привържа  вградената аудио карта към guest OS (естествено аудио картата в линукса няма да се ползва през това време).
    Ползвам QEMU със KVM за виртуализация по принцип. Знам че към qemu с опция мога да свържа хардуер от хоста към госта. Наскоро се зачетох по libvirt. В един форум прочетох, че libvirt за разлика от qemu преди да привърже истинския хардуер проверява дали хост ОС не я използва вмомента, което ми звучи по-добре. Libvirt също може да ползва qemu-kvm или Xen или ако има и други hipervisors.
    Тепърва ще чета документацията на libvirt (като изключа предварителните ми прочити отгоре отгоре за запознаване).
    Също във някакъв форум бях чел че Не може да се привърже само 1 pci платка, а трябва да привържа целият PCI hub (беше отдавна, може да не е така вече), заедно със всичките pci платки към този hub.
    Идеи, опит, впечатление от привързването на истински хардуер от хост ОС към гост ОС  ::) ???
    Предпочитам да избягна Xen защото ми се струва по обвързващ, ако не се лъжа трябва да ползвам модифициран гост ОС за да се възползвам от хардуерни ускорения (за уин няма как да стане).
« Последна редакция: Dec 18, 2010, 12:47 от vitamin4o1 »
Активен