Автор Тема: Проблем с PC-BSD (ОС)  (Прочетена 2190 пъти)

snipeman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
    • Профил
Проблем с PC-BSD (ОС)
« -: Mar 29, 2014, 09:30 »
Здравейте. Знам, че този форум е за Linux OS, но не знам къде другаде да си задам въпроса. :)
Преди няколко дни реших да тествам FreeBSD/PC-BSD ОS и да видя какво аджеба е това 'дяволче'. Свалих си i386 версия на PC-BSD 9.1 и стартирах инсталатора. След успешна (?!) инсталация рестартирах машината (лаптоп HP550) и се натъкнах на проблем. При стартиране всичко върви гладко до момента, в който ми изведе панел за настройка на дисплея. Без значение какви настройки му задам ефекта е един и същ - мониторът угасва (не просто става черен екран, а буквално изключва). Тъй като първата инсталация я правих в полубудно състояние в малките часове на ноща, реших да опитам отново. Нова инсталация, GNOME графична среда, ефект - няма!? Някакъв съвет/идея как да се справя с въпросния проблем?!
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с PC-BSD (ОС)
« Отговор #1 -: Mar 30, 2014, 17:44 »
щом те е "допуснал" до инсталация, значи ти разпознава хардуеъра. ПРЕДПОЛАГАМ с достатъчна доза увереност, че за да подкараш Х-а, трябва да си конфигурираш xorg.conf :) мисля, че командите бяха x- configure или нещо подобно. погледни в сайта на FreeBSD има подробна инструкция.
Активен