Автор Тема: Форк на WP модул за бизнес потребители.  (Прочетена 18733 пъти)

pgmgm

  • Гост
Цитат
п.п. А бе я дай връзка към този WPERP, че нещо не го намирам. Сигурно, защото съм тъпо парче;

излиза на първо място в Google.

https://wperp.com

Благодаря!

п.п. Както казах мно'о съм прост. Ъ. Да. И не ползвам Гългъл, а Ixquick.

Какъв е смисъла да ползваш гоогле през тези прокси-сайтове, които орязват половината резултати, и ти пляскат най-отпред това, за което са им платили?? То реално пак минаваш през гоогле :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Оти Гългъл не минава през мен, а не съм почитател на Миро от Клизма.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

pgmgm

  • Гост
Оти Гългъл не минава през мен, а не съм почитател на Миро от Клизма.

Не схващам....?
Кое не минава, къф Миро? И кво общо има това с всичко останало?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Оти Гългъл не минава през мен, а не съм почитател на Миро от Клизма.

Не схващам....?
Кое не минава, къф Миро? И кво общо има това с всичко останало?

Само не казвай, че не си чувал песента на Миро „Минаваш през мен“. Pgmgm не разбра ли, че когато аз говоря, нищо няма връзка с нищо и всичко има с всичко?!?

Моля прочети подписа ми и спри да ми се връзваш. Така престоя ти в този прекрасен форум ще е наистина приятен. Успех!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Не знаех, че wp се ползва все още
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Бончо,

Понеже вкарах едно дълго мнение в темата ти, дето не бе по същество, то се почувствах длъжен да ти напиша и едно дето (почти) е.

Наканих се и хвърлих един поглед на нещото. Няма как да е повече от поглед.

Едно, че връзката ми е мобилна, сиреч подобна на dial-up, нищо, че оператора твърди, че е четвърто поколение. Второ на диска си имам не повече от няколко десетки мегабайта, които пазя като очите си. Не е трудно да си така с 30 гигабайтов диск, от които Дебиан ти е прибрал 20. Ми то само документацията на TeX е три.

И не на последно място с Георгиев имате нещо общо — влюбени сте в интернет-навигаторите си. Но не се отнася до мен. Ако ще ползвам нещо дето е „цък, цък, язък“, както казва хакмана, то няма да е в интернет-навигатор. Дъртите пейзанти обичаме клавиатурите си. И обичаме работния си плот.

Нещо дето църка е само за капана или котката, как дойде. А аз си купих една извънредно скъпа още по досовски времена. Всеки, който я видеше, ме питаше, какво е това. Марката беше Gear, елитна за времето си. Имаше топче и три копчета. Връзваше се на сериен интерфейс. И още тогава разбрах, че това е играчка.

В момента ти пиша от конзолен Емакс, защото е по-удобен от другия. Всичко пиша в него, чак до отпадъците, които филтрирам в hosts. Всъщност се чудя, как да си управлявам прозорците от него, защото сегашните разработки не са много зрели.

Затова надявам се, че поради тия три причини ще ме разбереш, че не го инсталирах.


=*=

Сащисването ми дойде още в първите минути, докато Conkeror седеше на бял екран, а нещото се зареждаше. Това е така, защото заглавието на страницата вече бе заредено — WP ERP - Opensource HRM, CRM & Accounting Solution for WordPress.

Това човек е голямо. Не е за твоите клиенти и не е по твоите сили. По-подробно след малко, защото вече се е заредил портала и най-отгоре с грамадни букви грее мотото.

А пък мотото, ех какво мото — Supercharge Your Small Business from your WordPress dashboard.

Ако има нещо наистина много противно във WP то е dashboard-a. A ти мислиш да си управляваш бизнеса точно от там. Отврат.

Веднага под мотото има връзки и реших да ги последвам.

Първото нямаше, как да не е Github, макар него (странно?) да го няма.

И там, какво разбираме? Че има споменатите HRM, CRM, Double Entry Accounting, но и Project Management. От наличните безплатно добавки, впечатление правят Employee Recruitment и Document Manager, макар за теб сигурно да е по-важен Custom Field Builder.

От началната страница сме научили по нещичко за модулите.

Например под заглавието: Empower your workforce with HRM

Четем:

Individual profiles and work logs for each employee allow you to manage their payrolls, emphasis workload, promotion and leave – everything can be monitored and managed online with absolute clarity.

А при: Get Balanced with Accounting

Това:

Take total control of your company’s finances in real time with the Accounting module. You can generate live and detailed reports and make transactions, generate invoices and pay employees.

Тук има и нещо интересно сред изредените предимства. А са посочили за такива: Speedy Stats, Make Payments Easy, Many Reports.

Тези неща ги водят „документация“.

При платените добавки ще открием частично припокриване с безплатните, но например там са неща, като — Inventory Management, Reimbursement, Payroll

=*=

Знаеш, че много те харесвам. Харесвам амбицията ти. Харесвам визионерството ти. Харесвам самоувереността ти. Знам, че ще оставиш име в историята, ако не писаната, поне в разказите на хората.

Не искам по никакъв начин да спирам хъса и амбицията ти. Може да приемеш, че не съм казвал, каквото ще кажа. Или просто може да заключиш, че не разбирам и съм в грешка. Даже второто е по-добре.

Но само прочетеното до тук, без да се задълбочавам в докумнетацията и дори без да съм погледнал ред код, остава в мен много неискрен оптимизъм го наречи, аз ще му кажа песимизъм.

Първо да ти кажа, че от четирите направления в тази приставка за WP, твоите клиенти най-много да се възползват от една — счетоводната. Това прави съблазнителния избор на нещо за WP не толкова добър.

Ти имаш идея да обвържеш с ел. магазин, но тук нямаш склад. Имаш управление на клиенти, което не е същото пък и за тая цел твоите клиенти ползват визитника на телефона си.

Голямата тема е всъщност HRM. Западните решения не са пригодени за нашето законодателство. И ако счетоводството трябва да го обновяваш веднъж на петилетка, когато се появи нов формат на дневниците по ДДС, дето и без това е описан в наредбата, то при ТРЗ нещата изобщо не седят така.

Не случайно в bgerp са стигнали единствено до ведомости, за графици няма дори намек, а за цялата бумащина да не говорим. Не случайно програмите за ТРЗ струват хиляди левове. Материята е сложна, с всяка година се усложнява, а промените са неколкократно годишно. Дори само за изготвяне на графици има отделни програми, които са по-скъпи от тези за изготвяне на заплати, договори, уведомления, досиета (личен състав).

Сиреч нещото за WP е танк, а ти не ще можеш да го използваш за нещо повече от прашка.

Има и документа система. Това на теория звучи много добре. Дори Георгиев го е разбрал и има зачатък на такава в bgerp. Нещо повече, bgerp е изграден около нея. Но това пак е нещо напълно непотребно за твоите хора и не защото не е хубаво, ами защото няма да могат да го ползват.

Все казваш, че програмите трябва да се нагаждат според бизнеса. Но в света на ресурсните системи е точно обратното — трябва да си обърнеш работния процес с хастара, че да се пригоди към тях.

Казах, че ще можеш да ползваш счетоводната част, но и това не е съвсем така. Пак ще ползваш малка част. В нея например имаш плащания. Българските банки в това отношение не са дори години назад по поддръжка. Че за плащания може да забравиш, можеш, но най-доброто, което могат те да ти дадат е справка в специализиран xml, който обаче не всички банки го имат (знам със сигурност, че Уникредит има, Пощенска, СИ, Райфайзен нямат), ами трябва ръчно да се сваля.

Хубаво е, че има справки. Не ги разглеждах, ама по картинките не ми вдъхнаха доверие. Бяха текстови със статистически графики (пити, колонки, криви).

Може да забележиш, че управлението на активите е платена добавка. В българските програми също е скъпа и сложна добавка. А и безплатна да беше, не е ясно използваема ли е за нашите условия. По правило не са.

Просто не искам да го казвам, но според мен от тази идея, нищо няма да излезе.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear