Автор Тема: Кой ще ги замести?  (Прочетена 3681 пъти)

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Кой ще ги замести?
« Отговор #15 -: Oct 15, 2011, 14:53 »
По-добре да няма кой да замести Джобс, че и без това е пълно с iPoop продукти навсякаде ....
Стига патенти , спъвания на конкуренци и продажба на опен сорс ( не ги ли е срам ..80% от ОС-а им е опен сорс а го продават ..... да си вземат глупавото хибридно ядро и да ....там кадето сланце не изгрява)
А за Ритчи мога да кажа само - поклон пред паметта на човека....той найстина е направил/допринесъл МНОГО за технологичното ни развитие.... мир на прахта му!

И двамата са направили достатъчно.
А Джобс каквото е взел го е направил продукт номер ЕДНО! В това спор няма!
Продават Опънат Сорс? Какъв е проблема? Не са ти забранили да го свалиш! Darwin e, и винаги е бил open source проект! Какъв точно е проблема?
Аз поне не съм видял нещо, което да работи по-добре от MAC OS.... поне за моите нужди.

А Линус не го превъзнасяйте толкова... той е взел готов код (миникс), портнал го е, пуснал го е в нета и хората са му го донаписали..... той е просто един добър project coordinator. Нищо повече. Може би е добър програмист, но така и баба ми би се справила... пускаш нещо, хората ти го написват и ти обираш лаврите. Чудесно :)
Заслугата е на Опън Сорс общтността... това, че те я приписват на Линус си е техен проблем.


Сбъркал си форума, тук е форум за линукс, а не за Мак маркетинг. И за флейм.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Кой ще ги замести?
« Отговор #16 -: Oct 16, 2011, 02:21 »
Цитат
Че то ядрото им е BSD.. Видях че имат и Дарвин ядро, но май и то пак си е чисто BSD ядро.

Моля? Колко ядра имат и защо реши че Дарвин е "чисто BSD" ядро нещо не ми стана ясно :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

edmon

  • Гост
Re: Кой ще ги замести?
« Отговор #17 -: Oct 16, 2011, 11:28 »


А Линус не го превъзнасяйте толкова... той е взел готов код (миникс), портнал го е, пуснал го е в нета и хората са му го донаписали.....

Не е истина как в света на глобалните комуникации, гугъл, уебархив и т.н изкача някакъв пич и твърди, че "...той е взел готов код....."!

Не е сериозно това, хайде някой модератор да му изтрие мнението, щото вече има уеб транслатори и някой ще вземе да си преведе от БГ на ЕН изказването и да ни се смее!!!!
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Кой ще ги замести?
« Отговор #18 -: Oct 16, 2011, 23:51 »
Абее, грешните твърдения не са повод за изтриване на пост, но пък и на мен ми е интересна тази версия и ще се радвам да чуя повече детайли за това "портване" :)

А относно ядрото на Мак - не е нито Дарвин, нито BSD. Ядрото на Мак (поне според Уикипедия и други Интернет източници) се казва XNU (да не се бърка със Xinu) и е базирано на BSD и Mach, плюс собствен I/O Kit. Darwin, доколкото знам, е ядрото плюс някакви други основни работи и може да се нарече ОС (доста базова, все пак). И е с отворен код.
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Кой ще ги замести?
« Отговор #19 -: Oct 17, 2011, 02:53 »
Linux ядрото няма нищо общо с Minix ядрото. В историята му си пише, че бат Линус го е писал от нищото дето се вика и то една от главните причини е, че Minix ядрото е микро ядро и им е създавало разни главоболия, та накрая Линус го зарязава и съдава монолитното Линукс ядро познато днес. С една дума мнението на Mitaka в тоя случай не е вярно, Линукс ядрото не е копи пейс на миникс (доколкото си спомням това даже е потвърдено от професора съдал Миникс).
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт