Автор Тема: Съвет за лаптоп с линукс.  (Прочетена 19233 пъти)

Mitaka

  • Гост
Re: Съвет за лаптоп с линукс.
« Отговор #45 -: Aug 12, 2010, 23:48 »
Човека иска линукс не гризани ябълки ... Не го ли разбрахте

Иска и аз му препоръчвам лаптоп, на който ще може да се инсталира Линукс.
И то с много по-малко проблеми, отколкото на някое дърво.
Активен

muxozavar

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
  • Distribution: Debian Lenny / Fedora 11 x86_64 / Ubuntu 9.10 / Mac OS X 10.6.n
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Съвет за лаптоп с линукс.
« Отговор #46 -: Aug 13, 2010, 01:16 »
// off
@Mitaka за парите с които разполага, неможе да си купи хубав MacBook  [_]3, но може да си вземе едно добро Lenovo моя специално е за 999 лв, модела е Thinkpad SL510 и да не е като старите, но работи ... И аз, като цял ден работя на Mac Mini ми е странно да си гледам настолната машина в нас, но за парите, които струва Mini-то (2010) ще си купя по-добра настолна машина, като производителност ;) та даже и клавиатура и мишка  :P а да не говорим за парите, които струват мишките на Apple, колко са скапани, че ще стане баси флейма

@chaushev отиди в някой магазин пробвай вички модели като тегло, клавиатура, шум, производителност и си вземи това, което ти харесва ;)

Темата може да я разискаваме още надълго и нашироко, всеки ще бъде прав за себе си ...
Активен

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: Съвет за лаптоп с линукс.
« Отговор #47 -: Aug 13, 2010, 08:37 »
// off
@Mitaka за парите с които разполага, неможе да си купи хубав MacBook  [_]3, но може да си вземе едно добро Lenovo моя специално е за 999 лв, модела е Thinkpad SL510 и да не е като старите, но работи ... И аз, като цял ден работя на Mac Mini ми е странно да си гледам настолната машина в нас, но за парите, които струва Mini-то (2010) ще си купя по-добра настолна машина, като производителност ;) та даже и клавиатура и мишка  :P а да не говорим за парите, които струват мишките на Apple, колко са скапани, че ще стане баси флейма

@chaushev отиди в някой магазин пробвай вички модели като тегло, клавиатура, шум, производителност и си вземи това, което ти харесва ;)

Темата може да я разискаваме още надълго и нашироко, всеки ще бъде прав за себе си ...

Аз това се опитвах да му кажа...
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
« Последна редакция: Aug 13, 2010, 08:46 от ROKO__ »
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

chaushev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Re: Съвет за лаптоп с линукс.
« Отговор #49 -: Aug 13, 2010, 17:32 »
Значи ето какво ще правя в крайна сметка: Искам това което закупя да има:Intel процесор по възможност от iX серията и nVidia graphic card.Не искам марка Acer,Apple или употребявана техникаПак казвам,за сега най-много ми хареса това Lenovo G560 от 1299лв - бихте ли ме убедили защо да го или не го закупя.В лаптоп.бг виждам,че се предлага с хубава гаранция.
Активен

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: Съвет за лаптоп с линукс.
« Отговор #50 -: Aug 13, 2010, 17:41 »
Значи ето какво ще правя в крайна сметка: Искам това което закупя да има:Intel процесор по възможност от iX серията и nVidia graphic card.Не искам марка Acer,Apple или употребявана техникаПак казвам,за сега най-много ми хареса това Lenovo G560 от 1299лв - бихте ли ме убедили защо да го или не го закупя.В лаптоп.бг виждам,че се предлага с хубава гаранция.

Аз мога да ти изтъкна много причини да не избираш с интел, но ще си замълча :)
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

chaushev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Re: Съвет за лаптоп с линукс.
« Отговор #51 -: Aug 13, 2010, 18:48 »
Е защо,ако не искаш тук на ЛС ми кажи.От това което чувам от повечето хора Интел са добри в процесорите,даже и в графичните карти,просто нямат модели за лаптопи със собствени памети.Мнозинството от хора който съм питал ме съветват и,че са по-добри с линукс.Така или иначе съм сигурен,че и АМД и Интел имат своите слаби и силни черти,тук работата опира до въпрос на избор ...нещо като Никон - Канон  :D
« Последна редакция: Aug 13, 2010, 18:50 от chaushev »
Активен

ghoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
  • ghoof reborned
    • Профил
Re: Съвет за лаптоп с линукс.
« Отговор #52 -: Aug 13, 2010, 20:49 »
Да точно така, но умните избират Пентакс. Помисли и отново направи обратна аналогия. Сигурен съм ще разбереш, какво се опитвам да кажа ;)

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Съвет за лаптоп с линукс.
« Отговор #53 -: Aug 13, 2010, 23:23 »
АМД-Интел по-скоро го оприличи на титаничния друбой Skina-Canon специално на мобилния фронт...
« Последна редакция: Aug 13, 2010, 23:25 от n00b »
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Съвет за лаптоп с линукс.
« Отговор #54 -: Aug 14, 2010, 17:52 »
Аз наскоро си взех лаптоп Fujitsu Lifebook A530, вариантът с 4GB RAM и 500GB HDD. Бях си определил същия бюджет като твоя, и това беше единственият лаптоп на пазара, който покри всичките ми изисквания. Ако някъде прочетеш, че няма (или не пише, че има) bluetooth, има си и вграден bluetooth, макар че това е бял кахър. Малко ме съмняваше да не са използвали някакъв екзотичен хардуер, с който ще се наложи да си поиграя, докато го пусна, но Kubuntu-то, което му сложих, откри всичко автоматично. Тъй като не играя игри и не се занимавам с 3D рендериране, видео картата не беше сред основните ми изисквания, но гледам, че се справя добре с HD филмите и десктоп ефектите (тях не съм ги тествал много, защото ги изключвам). Трябва да се обърне внимание, че този лаптоп е с матов дисплей (това беше първото ми изискване), и това намали значително възможностите за избор. Все още се чудя как гланцовите дисплеи успяха да спечелят такъв огромен пазар (матовите буквално се губят между тях), при положение, че на повечето от тях нищо не се вижда, когато си навън, и само си харчиш излишно батерията, увеличавайки светлината, и то пак без да се постигне яснотата на матовите дисплеи, а уж показвали по-добре цветовете (съмнявам се, че средностатистическото око забелязва някаква разлика). До скоро бях със служебен лаптоп с гланцов дисплей и знам за какво става дума. Може би на тези гланцови дисплеи, които имат допълнителна подсветка, ще се вижда по-добре и на открито (не съм виждал такъв на живо), но тази допълнителна подсветка сигурно пак ще харчи излишно батерията.
Така че, ако поради някаква причина искаш лаптоп с гланцов дисплей, не мога да ти дам никакви предложения. Но ако за теб матовият дисплей също би бил предимство, щом си харесал Lenovo G560, значи Fujitsu Lifebook A530 ще ти хареса повече, тъй като (освен матовия дисплей) ще получиш малко повече ресурси на малко по-ниска цена. В този ценови диапазон при матовите дисплеи А530 е най-добрият избор ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

ghoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
  • ghoof reborned
    • Профил
Re: Съвет за лаптоп с линукс.
« Отговор #55 -: Aug 14, 2010, 21:55 »
Съгласен напълно без едно. Не признавам нищо освен тингпада. Не случайно той няма модел със смотаното изобретение на Сони. Почти всички специалисти единодушно го определят като най-голямата грешка в историята на мобилните компютри. И аз като Нетер никога не бих купил нищо блестящо. А да и по въпроса за цветовете. Това е явна лъжа. Няма нито един super IPS или PVA дисплей, който да е гланцов. Точка по въпроса.
« Последна редакция: Aug 14, 2010, 21:57 от ghoof »
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Съвет за лаптоп с линукс.
« Отговор #56 -: Aug 14, 2010, 23:11 »
Това с лаптопите е малко като с колите....не бъди върл фен на една или друга марка.Взимай което е по-добро като съотношение цена/качество/производителност.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: Съвет за лаптоп с линукс.
« Отговор #57 -: Aug 15, 2010, 00:54 »
Значи ето какво ще правя в крайна сметка: Искам това което закупя да има:Intel процесор по възможност от iX серията и nVidia graphic card.Не искам марка Acer,Apple или употребявана техникаПак казвам,за сега най-много ми хареса това Lenovo G560 от 1299лв - бихте ли ме убедили защо да го или не го закупя.В лаптоп.бг виждам,че се предлага с хубава гаранция.
Ако имаш кредит карта от тука
http://www.yunsenbuy.com/pro_list.asp?cid=3
 ще ти е най ефтино а и гарантирам че като качество са супер. От 3 години си имам core2 duo 12" който ми излезна за 900 лева с черпенето и ДДС на митницата. Между другото децата строшиха екрана с едно видиево болтче М5 на клавиатурата го затвориха, така че го отварях за да го сменя - монтажа вътре беше на ниво. Също така е водоустойчив (на разливане не на потапяне).
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

chaushev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Re: Съвет за лаптоп с линукс.
« Отговор #58 -: Aug 15, 2010, 17:21 »
Какво мислите за този Asus ?
http://laptop.bg/laptops-asus-K50-asus_k50iesx062x дали е по-добре като марка/качество от Lenovoto.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Съвет за лаптоп с линукс.
« Отговор #59 -: Aug 15, 2010, 20:12 »
Абе човек. Какво толкова се чудиш.За добро, добро е. Като цена-качество Asus са много добра алтернатива. Като си харесаш лаптоп и не е с инсталиран Линукс, вземи с теб едно Live CD /примерно на Убунту или PSLinux OS/, отиди в магазина накарай ги да ти го пуснат. Ако тръгне с нормална резолюция и засече мрежи го вземай. Ако поръчваш по интернет  запали една свещичка за късмет преди да ти го доставят.
« Последна редакция: Aug 15, 2010, 20:48 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png