Автор Тема: Мамичката им на Microsoft !  (Прочетена 17267 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #30 -: Aug 26, 2013, 19:17 »
Цитат
И Гейт не побеждава добрата технология, а приспособимата, тъй че няма нищо странно. Отдавна няма добри технологии. Евентуално ги е имало, когато всичко се е движело единствено от университети, но и тогава не е сигурно.

"Побеждава" по-добрата, софтуерът не може да се приспособява. Към този момент, нямаше по-добра x86 десктоп операционна система - линукс определено не струваше за тази работа (поради ред причини - примерно тогава наистина IE беше най-добрият браузър, а mozilla-та (дали тогава не беше още някакъв netscape) под линукс беше кошмар. Драмата със софтуерните модеми, които са за боклука, с адски недодялан openoffice, с някакви крашващи плеъри, някакви драми да си сетъпнеш нещо просто като екранна резолюция например, грозотии заради някакви тривиални неща като шрифтове и т.н. и т.н. На практика, Microsoft нямаха особено голяма конкуренция тогава и това, заради което почнаха да еродират нещата е залязването на браузърната им хегемония и възраждането на Apple. Това което не мога да разбера е ентусиазма по това XP тогава. Ама сигурно от сегашна гледна точка е лесно да си критичен.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

zeno

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #31 -: Aug 26, 2013, 19:51 »
 По  повод  проблемите на Дебиан смея да рекламирам последната SolydX 201308. XFCE базирана, със собствени хранилища, работят пакети на Wheezy, изключително лека с Whisker меню, десктоп ориентирана.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #33 -: Aug 26, 2013, 23:03 »
Maлко offtopic

Не знам какво не харесвате в Debian Testing , но аз снощи го инсталирах на човек, който за първи път се сблъсква с нещо, различно от Интернет Explorer и пасианси, и започна да си работи съвсем нормално. Даже не ми е звънял още... за някакви проблеми  :D
Е, вярно, че са "забравили" да сложат wpa_supplicant в диск 1 за инсталация и си беше малко приключение докато му пусна wifi -то , но пък KDE вече е 4.10.5 и работи направо светкавично.
 [_]3
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #34 -: Aug 27, 2013, 01:00 »
Още ли е актуално това с rant-ването на майкрософт...то не е сложно да риташ умряло куче. Има някаква ирония във всичкото това, обявяваше се не знам колко пъти годината на линукс десктопа, архиврагът там се бореше (неуспешно) и накрая какво стана, парадигмата взе да се променя и изведнъж се оказа че windows  има някакъв мизерен дял на фона на android и ios, мечтата изпълнена, дефакто линукс владее пазара и пак недоволни :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

rams

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 61
  • Distribution: Linux Mint 17
  • Window Manager: Mate
    • Профил

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #36 -: Aug 29, 2013, 21:12 »
CD-тата на Jessie още не стават за инсталация. Липсват доста пакети, включително GRUB. При Wheezy няма проблеми, но там и към task-xfce не беше прикачена Gnome-Shell.
Distributor ID:   Debian
Description:   Debian GNU/Linux testing (jessie)
Release:   testing
Codename:   jessie

Аз пък смятам, че си е перфектно. Инсталацията протича гладко и всичко си работи :).
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

dreamdj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 52
    • Профил
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #37 -: Aug 29, 2013, 22:03 »
CD-тата на Jessie още не стават за инсталация. Липсват доста пакети, включително GRUB. При Wheezy няма проблеми, но там и към task-xfce не беше прикачена Gnome-Shell.
Distributor ID:   Debian
Description:   Debian GNU/Linux testing (jessie)
Release:   testing
Codename:   jessie


Аз пък смятам, че си е перфектно. Инсталацията протича гладко и всичко си работи :).

/off Дидо "гражданино" от Виноградец. Кога порасна, че да даваш акъл за линукс не разбрах?. То и бозето ти е мътно!

По темата. Не мамичката им, не татковината им. В момента съм набутан с 3 сървъра с MS$. Не препоръчвам на никого Windows Server 2012. Няма такава боза просто!
Активен

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #38 -: Aug 29, 2013, 23:22 »
А ти где се загуби :)
2012 е на светлинни години от 2003 .... пробвай с него да се помъчиш, тогава се оплаквай от Windows Server 2012
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #39 -: Aug 29, 2013, 23:32 »
Аааааа, аз само като прочетох из нета, че е с метро и той и се отказах изобщо да го разглеждам! Уин8 го имам на виртуалка, ама не ми издържат нервите повече от 15-20 минути 1 път в седмицата.
2003 си е супер като за уиндоус, но така и не можах да го накарам да ми върви само по сингъл сесия на потребител под ремоут и когато имам нужда от това пачвам ХП-то или 7, че пък на 2008 не можах пък да му пусна повече от 16бит цвят под ремоут.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #41 -: Aug 15, 2015, 18:37 »
Преди около 10-тина дни ми се обадиха от Microsoft България (МС) с покана, фирмата, в която работя да участва в специална програма на МС с цел подпомагане на фирмите да изберат най-подходящия за тях начин на лицензиране на продуктите, които ползват. И въпреки че отказах, ми изпратиха таблица за попълване и указания. Ето каква информация трябва да попълня:
Брой компютри (настолни + преносими):
Брой виртуални десктопи:
Брой физически сървъри:
Брой виртуални сървъри:
Брой сървъри базирани на Windows Server:
Брой служители, които достъпват Windows Server:
Брой устройства, които достъпват Windows Server:

Инсталирани продукти
Продукт Версия Брой инсталации

Предполагам, че това е инициатива на МС България и че ако това се случва по света би предизвикало ако не скандал, поне критики към МС.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

malin

  • Гост
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #42 -: Aug 15, 2015, 18:44 »
Което показва, че царицата-майка не споделя данни с отрочетата си, а само цоца.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #43 -: Aug 16, 2015, 15:11 »
Всички ъпдейти на Win XP от ноември 2012 прецакват работата на системата малко по малко. Когато го ползвах това, обичайна практика ми беше да ги забраня и то от Services. Причината беше точно заради насиране след ъпдейти. Ако внимавах, какво правя в нета, нямах проблеми с вируси и подобни.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

dreamdj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 52
    • Профил
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #44 -: Aug 16, 2015, 16:04 »
Предполагам, че това е инициатива на МС България и че ако това се случва по света би предизвикало ако не скандал, поне критики към МС.

Грешно предполагаш. Това че цитират М$ няма нищо общо с българския им филиал. Не знам дали си получил и официално писмо от М$ България, но аз получих.
Първото впечатление беше цитирана някаква меринджейка за България обаче без подпис. Оттам и ми светна че има нещо несериозно.

От 3 години се опитват да ме извозят с тази таблица и мен. Къде ще сядам да си губя времето да описвам 100+ машини, сървъри и т.н и т.н. Просто тази година при поредния ми разговор по телефона с една кифла я попитах защо ми звъни от скрит телефонен пост. Смислен отговор се сещаш че не получих, при което просто цитирах избрана фирма от ИТ сектора и ѝ казах това е фирмата занимаваща се с лицензната ни политика. Разговора приключи и обажданията секнаха.

Съвет от мен - не попълвай таблицата и не се занимавай с глупости да си губиш времето. 101% ще е някоя маркетингова кампания с цел да ти пробутат данните на прохождащи или ламтящи ИТ фирми от сектора да ти обясняват откъде извира топлата вода.  [_]3 [_]3 [_]3
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Microsoft отново те заливат от смях
Хумор
empty 4 3079 Последна публикация Nov 18, 2005, 12:00
от
Microsoft?!
Хумор
phantomlord 7 3941 Последна публикация Jun 01, 2006, 22:24
от phantomlord
Глупостите на microsoft
Коментар
eniaccc 2 2596 Последна публикация Aug 22, 2006, 18:14
от growchie
Тайни послания от microsoft
Живота, вселената и някакви други глупости
winboze 0 1698 Последна публикация Nov 26, 2006, 13:03
от winboze
Microsoft заплашен от $4млн. глоби на ден
Живота, вселената и някакви други глупости
eniac111 1 1681 Последна публикация Mar 03, 2007, 13:45
от SOMNIVM