Автор Тема: загуба на белеки при прехвърляне от Excel в Calc  (Прочетена 2146 пъти)

pipi2008

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Здравейте,
Имам следния проблем: При прехвърляне на файл от формат Excel в Calc, ми се губят всички коментари. Прехвърлянето правя по следния начин: Десен бутон върху файла/отваряне с Calc/след като се отвори файла - Save As в ODF формат.
Питането ми е дали има някъде някаква настройка, която трябва да отметна, за да не се губят бележките?
Активен

RealEnder

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 160
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
    • Профил
    • WWW
Не би трябвало да се губят, аз поне си чета моите. С коя весия на ОО си?
Активен

pipi2008

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Open Office.org 3.1.0
Активен

RealEnder

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 160
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
    • Профил
    • WWW
Току-що помолих да ми изпратят xls от Excel 2003 (с коментари на български и английски) , който го записах в ОО 3.1 ods и коментара се запазва.
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Аз също го нямам тоя проблем но може би xls файловете са от по-стар офис пакет и нали офиспакетите на M$ са съвместими помежду си .........
Активен

pipi2008

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Прехвърлянето е от Ексел 2007, само където Опън Офиса е 3.0, извинявам се за грешката, понеже прехвърлянето се прави не от моя компютър  :)
Активен

pipi2008

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Забравих да добавя че файла в Ексел е в бинари формат :)
Активен

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
- Пробвай със запис под 2007 в НЕ-бинарен формат и после отваряне с ООО
- Има експортери от Офис към ODF: майкрософтския е по-зле
- ако не стане с майкрософтския има (мисля) и на ООО приставка към МС Офиса за запис в ООО ODF
Активен

RealEnder

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 160
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
    • Профил
    • WWW
Да инсталира приставки на всеки, който му изпраща файлове не е удобно. Мисля си, че прост ъпгрейд до ОО 3.1 е по-лесното и работещо решение в случая.
Активен

pipi2008

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Пробвах от моя комп да направя прехвърлянето, т.е от Ексел бинари формат към Калк в ОО 3.1, но пак се губят коментите.
А вариант да запиша бинари формата в ексел 2007 и после в ОО не ми върши работа, тъй като ми изчезват пък формулите :(
Пробвала съм и разни ад инс-ове за преформатиране на файлове от Ексел в ОО, но ги махнах, тъй като след инсталирането им, ако отвориш файл от Ексел с двоен клик (по навик, вместо с десен бутон и отваряне с еди си какво) се почва едно мислене и преформатиране, а понеже файловете са тежки в повечето случаи компютрите забиват и си е тегаво :(
« Последна редакция: Oct 21, 2009, 13:09 от pipi2008 »
Активен

tyuio

  • Гост
как записваш файловете .xlsx или .xls?
Активен

pipi2008

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
excel 2007 binary
Активен