Автор Тема: С кои езици работи Linux  (Прочетена 9956 пъти)

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: С кои езици работи Linux
« Отговор #30 -: Sep 07, 2010, 10:13 »
Анененене хора забравете мен и C++ на едно място!!! С да ++ НЕ, # - да

И какъв е проблема на ++?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

westony

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: С кои езици работи Linux
« Отговор #31 -: Sep 07, 2010, 11:02 »
Анененене хора забравете мен и C++ на едно място!!! С да ++ НЕ, # - да

И какъв е проблема на ++?
Твърде е опасен и не обичам да си играя с рамта. Преди няколко години един програмист ме наплаши като написа принтваща програма /принтер/ дето използваше 600мб рам и процесор на 100%.... Прекалено си играя с рамта не искам да бъркам там ... Виж сега при С е да си играеш със хардуера и да правиш чудеса с него :) Какво по-хубаво от това :)
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: С кои езици работи Linux
« Отговор #32 -: Sep 07, 2010, 11:25 »
Ти твърдиш, че на С не можеш да управлваш RAM паметта ли?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

westony

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: С кои езици работи Linux
« Отговор #33 -: Sep 07, 2010, 11:30 »
Ооооо може разбира се, но поне не бъркам с две ръце в нея ... Докато в С++ направо си е яко бъркане :D
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: С кои езици работи Linux
« Отговор #34 -: Sep 07, 2010, 11:33 »
Ооооо може разбира се, но поне не бъркам с две ръце в нея ... Докато в С++ направо си е яко бъркане :D

Надявам се думите ти не се оповават на "++"-четата след С-то. Защото ако е така просто си тотално в грешка.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

westony

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: С кои езици работи Linux
« Отговор #35 -: Sep 07, 2010, 11:38 »
Не бе човек вярно е не ми се занимава с C++ не само защото видях онази простотия, но истината е че искам да си играя с Hardware-а а не със софта някакси по ме влезе какво да кажа. Или ще е това или ще е C# с ASP.NET ама не ми се занимава с WEB защото е твърде ограничено /зависи/ искам по-свободна практика от правенето на web системи или фирмени сайтчета...
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: С кои езици работи Linux
« Отговор #36 -: Sep 07, 2010, 11:41 »
Не бе човек вярно е не ми се занимава с C++ не само защото видях онази простотия, но истината е че искам да си играя с Hardware-а а не със софта някакси по ме влезе какво да кажа. Или ще е това или ще е C# с ASP.NET ама не ми се занимава с WEB защото е твърде ограничено /зависи/ искам по-свободна практика от правенето на web системи или фирмени сайтчета...

Ти си знаеш. Аз повече няма да се обаждам  [_]3.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

westony

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: С кои езици работи Linux
« Отговор #37 -: Sep 07, 2010, 12:03 »
Ок ама така и така си тука я ми кажи с GCC как се дебъгва, че в нета няма инфо, което да обяснява като хората какво трябва да направя :D ?!
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: С кои езици работи Linux
« Отговор #38 -: Sep 07, 2010, 12:15 »
GDB - е дебъгера... но използването му е цяло изкуство...

Намери си графичен фронт-енд за него...

//оff и ако ще ми плещиш глупости за МСФТ продукти/услуги по-добре ги отправи в форума "Майкрософт за Българи" или се обади на телефонната им услуга. Не че не използваме и ние такива продукти/услуги всекидневно, но тук се говори предимно за отворен код и Linux. Нека запазим форума чист...
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: С кои езици работи Linux
« Отговор #39 -: Sep 07, 2010, 12:16 »
Аз ползвам Netbeans, иначе ако ще дебъгваш под конзола: http://www.network-theory.co.uk/docs/gccintro/gccintro_37.html долу в дясно има next, next, next...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

westony

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: С кои езици работи Linux
« Отговор #40 -: Sep 07, 2010, 12:35 »

Намери си графичен фронт-енд за него...


Били предложил някой тъйкато си по-запознат :?
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: С кои езици работи Linux
« Отговор #41 -: Sep 07, 2010, 13:24 »
http://www.google.com/search?q=gdb+frontend

Аз използвам друг фронт-енд, но не мога да ти го пратя защото:
  - не използваш правоверна OS
  - вграден е в XCode
  - нямаш необходимия хардуер

http://en.wikipedia.org/wiki/Debugger_front_end
Виж DDD мисля че ще ти свърши работа.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: С кои езици работи Linux
« Отговор #42 -: Sep 07, 2010, 14:28 »
Срането в адресното пространство е относително еднакво възможно и с двата езика. При С++ е по-безопасно поради възможността да си правиш умни указатели, поради факта че обектите някак обединяват данните и кода на едно място и това вероятно води до по-добри практики (като например памет да се заделя само при инстанциране на обект и да се освобождава при викане на деструктора), злите ритуали на войдизма почти винаги могат да се заменят с по-безопасни неща и такива работи. Та в крайна сметка, С повече предразполага към сране в паметта. Обаче оперативната памет е хардуер в крайна сметка, а ти нали искаше да можеш да управляваш хардуера :) Работата с оперативната памет между другото е доста сложно изкуство, което далеч не съм овладял. Нещата далеч не опират само до заделяне/освобождаване на памет, как изглежда адресното пространство на процеса, кое растяло надолу, кое нагоре, какво е стек, какво е хийп, що е .rodata, що е .text, каква е разликата между alloca() и malloc(), връщат ли някога грешка и т.н. Има доста тънкости в цялата работа, примерно свързани с процесорните кешове: що е то cacheline и защо последователният достъп до паметта е по-бърз от случайният, въпреки че нямаме никаква механика като в дисковете. Има ли файда да prefetch-ваме памет и кога. С многонишковите програми става още по-забавно, защото и други фактори се намесват, примерно false sharing-а. Таа предполагам един добър програмист трябва доста добре да е запознат с тези неща и тъй като аз не съм добър програмист, все още ги научавам по малко (понякога ги изпитвам на гърба си :) )
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

tyuio

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 145
    • Профил
Re: Ламерски въпрос
« Отговор #43 -: Sep 07, 2010, 18:43 »
Ми ти сам го каза C/C++ създават ехе-та щото са за Windows, а кои езици ползват Linux ??? Марак че по-голямата част от него е написана на С .... ама това е друг въпрос!
Искам да пиша програми за Линукс ето като Rhytmbox, Bansheee и тн но за линукс ???!?!
Бах ма'аму, това за ехе-тата ме уби направо. То ся ще вземе Ц и Ц++ да са писани за уин изцяло (особено Ц)
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Ламерски въпрос
« Отговор #44 -: Sep 07, 2010, 18:46 »
Ми ти сам го каза C/C++ създават ехе-та щото са за Windows, а кои езици ползват Linux ??? Марак че по-голямата част от него е написана на С .... ама това е друг въпрос!
Искам да пиша програми за Линукс ето като Rhytmbox, Bansheee и тн но за линукс ???!?!
Бах ма'аму, това за ехе-тата ме уби направо. То ся ще вземе Ц и Ц++ да са писани за уин изцяло (особено Ц)

Мислех да му отговоря за линукса говори само на един език и той е оня език с единиците и нулите - ама се въздържах :D :D :D
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Mandrake Linux 10 and Linux
Настройка на програми
aaaSASlover 3 9658 Последна публикация Dec 08, 2012, 20:46
от UBIGI
Remote връзка Linux<--> Linux
Настройка на програми
stoyanovs 5 8067 Последна публикация Jan 24, 2006, 16:49
от gostenin
Experienced linux enginnced linux engineers
Търсене
bulwork 0 8242 Последна публикация May 10, 2008, 14:24
от bulwork
Dual boot Linux and Windows XP (Linux installed first) ПРОБЛЕМ !!!
Настройка на програми
XaMeLeOnA 36 41595 Последна публикация Nov 06, 2011, 02:58
от Compare
Linux From Scratch - Do-it-yourself-Linux
Начини за увеличаване на бързодействието
neosofti 2 4824 Последна публикация Jul 03, 2009, 08:43
от tyuio