Автор Тема: Нещо като анкетка !!! - вие с каква машина сте и с каква дистрибуция на нея?  (Прочетена 41791 пъти)

tasmaniec

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 32
  • Distribution: Kubuntu 13.10
  • Window Manager: KDE
  • "Това, което не ме убива ме прави по-силен."Ницшe
    • Профил
ОС - Убинто 9.04
Пр.- Интел пентиум Е2140 1,6@3.0 Gh.
Paм - 2 Гигабайта A-Data.
Дъно - jetway i35p-sg
Диск - 2 броя Hitachi 160 Gb.
Вид.карта - АТИ Радеон 4850
Последните остатъци от прозорците заминаха преди месец. ;D
Активен

CPU -Intel Pentium E2140@ 3000Gh,VGA-Ati Radeon 4850,Mem. A-Data 2*1Gb.,2*160Gb. Hitachi,Jetway ip35- sg.

petarivanov1985

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
  • Distribution: Fedora 11
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Fedora 11

Lenovo 3000 n200 An7

CPU:Core 2 Duo t5750 2 Ghz
Ram:2 GB
Video:NVIDIA GO 7300
HDD:250 gb
Активен

county

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 48
    • Профил
Ubuntu 9.04 32-bit
Лаптоп DELL Latitude D620
Intel Core 2 Duo T5500 1.66GHz
2GB RAM
80GB HDD 5400rpm
Video Intel 945GM (compiz върви чудесно)
802.11b/g + bluetooth + 3G card + SmartCard reader
Активен

saver

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Здравейте!!!
Току- що се регистрирах на сайта и ще се радвам да помогна ако мога с нещо, въпреки че не съм голям разбирател и по- скоро аз самият се нуждая от помощ често. Ползвам за домашен компютър машина, която ми създава честичко проблеми, и изисква малко повечко познания с които и аз не разполагам на 100%.

Та за машината ми:

IBM eserver x226
dual xeon -3000 mhz 1mb cashe 800 mhz system clock
2gb ram 400 mhz
6 hdd:
146 gb scsi ultra320 10k rpm
73 gb scsi ultra320 10k rpm
73 gb scsi ultra160 10k rpm
3x 18 gb scsi ultra160 15k rpm
nvidia quadro fx 4400 256 ram ddr3

os:
debian lenny 5 stable - gnome
debian lenny 5 stable - kde

това е! 
Имам проблеми с няколко дистрибуции, още при инсталацията, и те са:
ubuntu 9
open suse 10.2
sidux kde full
sabayon 4.0.86

безпроблемни дистрибуции на този компютър, за мен са:
fedora 9
knoppix 5.3 ( с малки забележки)
и debian lenny 5 - перфектен, въпреки че ми къса нервите на моменти, но тва е защото съм, тъй да се каже новак в света на перфектната операционна среда - LINUX!!!

Позанимавал съм се и с : dsl , puppy (пупи лети на p3-900 с 512ram, изумен съм!!!- пусках я и на
p3-366 с 128ram, страшно пъргава дистрибуция!!! Върви като dos на p2-200)

Ами това е! Ще се радвам на дебати относно компютъра ми и дистрибуциите които съм изброил.
Продължавам с тестването и на други линукси, макар че лени5- стабле съм си я избрал вече за основна система на компа ми!
Поздрави!!!

Активен

fintara

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
  • Distribution: Ubuntu 9.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Използвам Ubuntu 9.04 32-bit на следната машина -
Процесор: Intel Core i7 920
Памет: A-data 2x2GB DDR3 1600mhz
Видео: Nvidia GTX285
Харддиск: 2х Hitachi 320GB
Активен

believer

  • Гост
Ubuntu 9.10 32 bit
Procesor: Intel seleron D 2.8Gh
Ram: DDR2 Kingston 2Gb
Vc: Nvidia 7300GT
Hd: 80Gb

Активен

progmetal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 130
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: KDE 4.13.0
    • Профил
Arch Linux (current, 32 bit)

Процесор: Intel Celeron 900 Mhz
Памет: PQI 256 MB SDRAM PC133
Видео: вградено Trident CyberBlade i1, 8MB shared
Харддиск: 20 GB Maxtor, 5400 rpm
Активен

dhelix

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 66
  • Distribution: Debian,FreeBSD
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Ubuntu 9.04 с ядро 2.6.31

Acer 5310,CPU Cel-M 1.6G,2G DDR2 533,HDD 250G 5400rpm SATA ,Chipset Intel 943,Video Intel, Audio Intel,Network Controllers Broadcom
Активен

believer

  • Гост
Като я прегледах тази анкета излиза, че тук пишат основно компютърни маниаци или ентусиасти.
Машините, които са описани от повечето потребители са нови или на не повече от 2 в най-лошия случай 3 години. Доста от конфигурациите са повече от добри и почти всеки се е постарал да надуе рама, колкото се може повече :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Както казах и преди, всеки има машина, каквато е успял да купи.

Като гледам колко бързо се развиват технологиите в този отрасъл почти всики машини тук вече дори не са в ниския клас. Изобщо не присъстват като вариант за съвременна машина. Има цитирани две-три сървърни конфигурации(като на Гейта), които принципно  респектират, но имайки предвид развитието и там, и те са стари щайги.


И така излиза, че 100% от хората тук имаме някакви трошки и в никой случай не влизаме в категорията маниаци.


Ето на мен ми изгоря скапаното скъпо заранване на още по скапаните Кулермастер, само месеци след като е купено. Не мога  да го сменя, защото не очаквах да изгори и не знам къде е гаранцията. А е 520, 80+, модулно, каквито вече не се слагат дори на ниския клас.


И сега пиша от IBM 600e(PII@400,288SDRAM,80GBhd,Video2MB), каквато машина е от времето на първия кръстоносен поход.

Обаче познай Dreamlinux (Debian+XFCE) си върви прилично. Ей това е техническото превъходство на нашата свободна ОС. Може да работи на всичко. И каквито и смешни машини да имаме, продължаваме да работим.
« Последна редакция: Sep 27, 2009, 10:40 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

believer

  • Гост
Е моята машина е на около 3 години с едноядрен процесор Seleron D 2.8, рама скоро го засилих до 2Gb а видето NV 7300GT.
Почти всички писали тук са с двуядрени процесори и с рам 2 или 4Gb и в повечто случаи и с по-добри видеокарти.
Дори и по хард диск ме бият, на къде съм тръгнал с моя 80Gb. Освен всичко с което ми се налага да се занимавам в работата си също и асемблирам компютри, сглабям и продавам. Знам какво значи да имаш машина за ентусиасти и си прав, че повечето конфигурации не са такива, но са си едни средно статистичерски нови машини със сравнително добри съвременни показатели.
То е ясно, че не всеки може да си позволи конфигурация за 2000 лева и отгоре примерно.
« Последна редакция: Sep 27, 2009, 11:12 от believer »
Активен

liktion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 158
  • Distribution: Mandriva
  • Window Manager: KDE4.2
    • Профил
Като я прегледах тази анкета излиза, че тук пишат основно компютърни маниаци или ентусиасти.
Машините, които са описани от повечето потребители са нови или на не повече от 2 в най-лошия случай 3 години. Доста от конфигурациите са повече от добри и почти всеки се е постарал да надуе рама, колкото се може повече :)

Мда, ако чете някой от hardwarebg.com форума тази анкета и твоето мнение, със сигурност се превива от смях... ;D

Иначе:

Celeron Dual Core E3200@3400MHz, 2x1GB RAM (Super Taletn), XFX nForce 650i Ultra, Seagete 500GB, Asus GF8400GS Silent...

Не смятам да ъпгрейдвам скоро, освен ако не излезнат някакви HD рипове, които не тръгват на моята конфигурация...

Mandriva 2009.1 със супер бъгавото KDE 4.2  ::)
Активен

believer

  • Гост
Цитат
Мда, ако чете някой от hardwarebg.com форума тази анкета и твоето мнение, със сигурност се превива от смях... ;D
Голамя част от хората (средностатистическите потребители) ползват една конфигурация поне 4 - 5 години. Двуядрените процесори като цена станаха по общодостъпни някъде преди една година. Да не говорим за хард дискове около 500Гб примерно преди 4 години.
Какъв е извода?
Повечето, които пишат тук са се постарали не само да имат съвременни машини и в някой случаи с доста добри показатели. Примерно аз считам, че 4Гб рам е над средното ниво за десктоп машина.
Обикновенния десктоп потребител не е толкова заинтересован непременно постоянно да е в крак с съвременните изисквания а просто да си върши работата на машината за това, което я е взел.
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Fedoraproject събира (доброволно разбира се) информация за хардуера на който се инсталира. Мотива е че така разработчиците по-лесно могат да се ориентират къде да хвърлят основните си усилия. Сайта със статистиките е този http://smolt.fedoraproject.org/ Колкото и да не е показателна тази статистика, сравнявайки я с нашата анкета, като че ли сме малко назад от "средната федорска машина" Но само малко ...  :)
Активен

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Процесор AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100MHz
MB Biostar TA690G чипсет AMD690G вградено видео Radeon x1250
VGA - Galaxy 8500GE 256MB GDDR3 128 bit (500MHz Core - 700MHz Memory)
RAM 3GB DDR2 PQI 800MHz
HDD 2 x Seagate Baracuda 160GB Sata II 16MB cache
TV Tunner Philips 7134
PSU - Fortron 300W
OS - Gentoo GNU Linux 10.1 amd64 kernel 2.6.33 gnome 2.26.3
« Последна редакция: Apr 06, 2010, 10:08 от ROKO__ »
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/